Коломийський вісник
Author Archive
Stories written by admin

Відкриття та освячення дошкільного навчального закладу “Дивосвіт” у с.Лісний Хлібичин

Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

15 жовтня 2020 року у селі Лісний Хлібичин, що на Коломийщині, запрацював дитячий садочок «Дивосвіт». В урочистому відкритті освітнього закладу взяв участь благочинний Отинійського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Лісний Хлібичин митр. прот. Володимир Липко. Після урочистого перерізання стрічки благословити новий садочок було запрошено духовенство. На завершення Чину освячення отець Володимир звернувся до усіх присутніх із словом. Отець подякував усім хто долучився до відкриття цього чудового дитячого садка, та побажав усім працівникам Божого благословення у справі виховання та навчання дітей.
В урочистому заході також взяли участь голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, керівники району, депутати обласної та районної рад, дітвора та батьки майбутніх вихованців.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

15 жовтня пам’ять священномученика Кипріана і мучениці Юстини

Кипріян і Устина від чаклунства. Ікона Кипріян і Устина - значення, у чому допомагає, історія.

Святий Кипріан був язичником, походив з Антіохії. Ще в ранньому дитинстві був відданий нечестивими батьками на служіння язичницьким богам. З семи до тридцяти років Кипріан навчався в найбільших центрах язичництва – на горі Олімп, в горах Аргосі і Таврополі, в єгипетському місті Мемфісі та в Вавилоні. Осягнувши премудрість язичницької філософії, а також чаклування, Кипріан був посвячений на Олімпі в жерці. Придбавши велику силу призиваючи нечистих духів, він бачив самого князя темряви, бесідував з ним і отримав від нього полк бісів на службу.
Повернувшись в Антіохію, Кипріан став почитатися язичниками як головний жрець, дивуючи людей здатністю керувати стихиями, насилати морові рани, викликати мерців. Багато людських душ погубив великий жрець, навчаючи їх чаклуваню і служінню бісам.
В тому місті жила християнка – діва Юстина. Навернувшись до Христа від язичницького потьмарення і привівши до істини батька і матір, вона присвятила себе Небесному Жениху. І проводила час в пості і молитві, зберігаючи своє дівство. Коли юнак Аглаїд запропонував Юстині стати його дружиною, то свята відмовила йому. Аглаїд звернувся за допомогою до Кипріана і просив його використовуючи чаклування зхилити Юстину до шлюбу з ним. Але як не намагався Кипріан, нічого не міг зарадити, тому що свята мучениця постом і молитвою відганяла всі напасті диявола. Заклинаннями насилав Кипріан на святу діву бісів, щоб ті розпалювали в ній плотську пристрасть, але вона проганяла їх силою Хресного знамення. І старанною молитвою до Бога. Навіть один з бісівських князів і сам Кипріан, що силою чаклування приймали різноманітні образи, не могли спокусити святої. Вісі чаклувння зчезали, і розбігались від одного навіть імені святої діви. Розгнівавшись Кипріан наслав морову рану на сім’ю святої Юстини і все місто, але і цого разу був переможений її молитвою. Силою Божою Кипріан був навернений до Христа. З великим покаянням він прийшов до місцевого єпископа Анфима і став просити його за хрещення. Він віддав на спалення всі свої чародійські книги. А наступного дня прийшовши до церкви не хотів виходити з неї, поки не прийняв святого хрещення.
Подвигом свого життя праведний Кипріан утверджував велику силу полум’янлої віри в Христа, розкаявшись за все його, майже тридцятилітнє служіння сатані.. Через сім днів він був висвячений на іподиякона, на тридцятий на диякона, а через рік був рукоположений на пресвітера. Незхабаром святий Кипріан був рукоположений на єпископа. Священномученик навернув до Христа стількох язичників, що в його єпархії не було кому приносити жертви ідолам. Свята Юстина пішла в монастир і там була обрана в ігуменні. Під час гоніння на християн при імператорі Діоклетіані єпископ Кипріан та ігуменя Юстина були схоплені і привезені в Нікомидію, де після лютих мук усічені мечем. Воїн Феоктист бачачи невинні страждання святих, визнав себе християнином і був страчений разом з ними.

У день Свята Покрови Пресвятої Богородиці на Косівщині відбулися урочисті заходи

14102020000
14102020004
14102020005

14 жовтня – важлива дата в житті українського народу. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України.
З нагоди відзначення цих славетних свят на Косівщині відбулися урочисті заходи, які розпочалися з панахиди за загиблими у всі часи захисниками України та покладанням квітів до пам’ятника Борцям за волю України Косівщини, а продовжилися вже у районному будинку культури святковим концертом «За честь, за славу, за народ». У святкових заходах взяли участь : настоятель Храму Святителя Миколая села Космач-Рушір, Косівського благочиння прот. Василь Струк та ієрей Василь Павлюк.
Також на урочистих заходах були присутні: голова райдержадміністрації Петро Іванишин, голова районної ради Павло Ванджурак, заступник голови районного проводу Братства УПА Дмитро Гладун, заступник голови обласної спілки учасників АТО Володимир Зузяк, військовий комісар Косівського районного військового комісаріату Юрій Голуб.
Чудовим подарунком для присутніх в залі став святковий концерт. Кожен народ оспівує свою землю, захищає і славить свою країну. Цього дня зі сцени звучало чимало пісень про мужність, відвагу та любов до рідної України у виконанні солістів, вокальних гуртів, ансамблів районного будинку культури.

Джерело : Косівська РДА

У селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії

Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.

Сьогодні, 07 жовтня, у селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії та модульний критий спортивний зал. В урочистому відкритті взяв участь настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Марківка прот. Василь Ткачук. Отець Василь звершив чин освячення нових приміщень та подякував усім присутнім хто долучився до реалізації такої благої справи .

У відкритті також взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів та керівництво селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Реконструкцію майстерні Марківської гімназії проведено під дошкільний підрозділ та оснащено сучасним обладнанням, за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та кошти місцевого бюджету, в рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Заклад розрахований на одну групу – 20 дітей дошкільного віку до шести років.

Будівництво модульного критого спортивного залу розпочато у 2016 році, за кошти ДФРР та кошти місцевого бюджету, у рамках реалізація проекту «Будівництво мережі критих спортивних залів в Печеніжинській ОТГ». Основна мета будівництва спортивного залу передбачає створення оптимальних умов функціонування Марківської гімназії, вирішення проблеми проведення уроків фізичної культури, а також залучення молоді для заняттям фізичною підготовкою та спортом.

Джерело : Печеніжинська об’єднана територіальна громада

Екзарха Вселенського Патріархату в Україні, обрано єпископом Команським

Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом - фото 1

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє пресслужба Вселенського Патріархату.

У рішенні Синоду зазначено, що новообраний єпископ продовжуватиме здійснювати своє служіння в Україні. Це означає, що надалі отець Михайло Аніщенко офіційно іменуватиметься титулярним єпископом Комана, екзархом Вселенської патріархії в Україні.

Титулярним містом новообраного єпископа стало давнє каппадокійське місто Комана, нині ж на його місці розташоване турецьке селище Шаркей.

Довідка:

Отець Михаїл Аніщенко розпочинав своє пастирське служіння у Волинській єпархії під керівництвом митрополита Ніфонта, у Луцьку виконував обов‘язки інспектора духовної семінарії. Згодом його запросив на служіння до Вселенського патріархату патріарх Варфоломій.

Десять років отець Михаїл навчався у Греції (Афіни), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії.

2 лютого 2019 року в Андріївській церкві відбулася інтронізація архімандрита Михаїла в екзарха Вселенського патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні грецьких ієрархів.

Оскільки кожен єпископ окремої Помісної Церкви повинен мати титул із власним кафедральним місто у межах канонічної території церкви, практика обрання титулярних єпископів широко поширена у багатьох православних Церквах, зокрема у Російській, де єпископ, що служить у Лондоні має титул давнього нині неіснуючого міста на Сході України Сурожа та навіть власну Сурозьку єпархію

У Вселенському Патріархаті ( і не лише у ньому) є традиція останніх століть – давати деяким нововосвченим єпископам титули міст Візантійської імперії, які, хоча вже і не існують, проте мають історичне значення і вагомі в історії Церкви.

Екзарх Вселенського Патріарха в Україні архімандрит Михаїл Аніщенко обраний єпископом Команським. Це древнє місто відоме з античних часів, пам’ятне нам як місце кончини святителя Іоанна Златоуста.

Джерело :https://risu.ua

7 жовтня день пам’яті святої первомучениці рівноапостольної Фекли

Свята первомучениця рівноапостольна Фекла - УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА

Рівноапостльна Фекла народилась в місті Іконії. Вона була дочкою знатних і багатих батьків і вирізнялася незвичайною красою. В 18 річному віці її заручили зі знатним юнаком. Почувши проповідь святого апостола Павла про Спасителя, свята Фекла всім серцем возлюбила Господа Ісуса Христа і твердо вирішала не одружуватись і присвятити своє життя Євангельській проповіді. Мати святої Фекли не підтримала намір своєї дочки і примушувала її одружитися з зарученим з нею женихом. Обручник святої Фекли поскаржився на апостола Павла правителю міста, звинувачуючи його в тому, що він відвернув від нього наречену. Правитель кинув святого апостола в темницю. Свята Фекла вночі таємно втікла з дому, підкупила тюремних сторожів, віддавши їм всі свої золоті прикраси і проникла до в’язня у в’язницю. Сиділа біля ніг апостола, прислухаючись до його батькивських настанов. Зникнення Фекли помітили і скрізь були розіслані слуги на її пошуки. Нарешті святу знайшли в тюрмі і силою привели додому.
Суд присудив апостолу Павлу вигнання з міста. Святу Феклу знову довго переконували погодитись на шлюб, але вона не змінила свого рішення. Її матір сама вимагала смертного вироку для своєї дочки, і свята Фекла була приговорена до спалення. Свята мучениця безстрашно зійшла на вогонь і перехрестилась. У цей момент їй явився Спаситель благословляючи на майбутній подвиг. Високо піднялось полум’я вогню, ореолом оточило її святу душу. Загримів грім і сильна злива з градом погасила вогонь. Мучителі зі страху втекли. Свята Фекла покинула місто, і за допомогою одного юнака християнина відшукала апостола Павла. Святий апостол і його супутники, серед яких був і святий апостол Варнава, переховувались в печері неподалік від міста, старанно молячись, щоб Гогсподь укріпив святу Феклу під час стражданнь.
Свята Фекла пройшла з проповіддю Євангелія до Антіохії. У святих стражданнях свята мучениця збереглась неушкодженою
Коли свята Фекла була вже 90-літньою, проти неї повстали язичницькі волхви за те що вона безоплатно лікувала хворих. Вони не могли зрозуміти, що свята лікує хвороби силою благодаті Христової. Через заздрість вони підіслали до святої Фекли найманців, щоб ті осквернили її. Коли переслідувачі були вже зовсім близько, свята Фекла почала взивати до Бога, і розтупилась гора і заховала святу діву.
Свята Церква прославляє « первостраждальну» Феклу, як жон славу, наставницю страждальців. Ім’я Фекли поминається при постригу жінок в чернецтво.

Нагородження освітян Косівщини до Дня працівників освіти

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Світлина від Косівська районна державна адміністрація.

Щорічно у першу неділю жовтня відзначається День працівників освіти. Сьогодні, 2 жовтня 2020 року, напередодні свята, у Косівському районному будинку культури вітання із професійним днем приймали працівники освіти Косівського району.
З привітальними словами та побажаннями до освітян звернувся благочинний Косівського благочиння , настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк.

Також в цей день з вітаннями до освятян звурнулись : голова райдержадміністрації Петро Іванишин, голова районної ради Павло Ванджурак, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Козьменчук .

Кращим педагогам району вручили грамоти, квіти та грошові премії. Порадували вчителів району своїми творчими виступами учні Тюдівського ліцею, Яворівського ліцею «Гуцульщина», Косівського ліцею ім. І. Пелипейка.
І за доброю традицією на завершення заходу працівники відділу освіти райдержадміністрації поставили квіти до могили земляка, великого педагога і учителя, який залишив слід в історії освіти Гуцульщини – Ігоря Аполлоновича Пелипейка.

Джерело : kosivrda.gov.uа

На Городенківщині освячено оновлений центр туризму і краєзнавства

24 вересня у селі Незвисько Городенківського району відбулося відкриття оновленого приміщення районної філії обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Участь у відкриття та чин освячення оновленого приміщення звершив настоятель Храму Вознесіння Господнього села Незвисько та Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Воронів митр. прот. Михайло Возняк

На заході були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей, голова Городенківської районної державної адміністрації Володимир Лавасов, та громада села.

Вітаючи педагогів та вихованців закладу, Євген Фербей зазначив: “За час діяльності у закладі сформувався висококваліфікований, досвідчений колектив педагогів. Тут створені якісні умови для розвитку здібностей кожної дитини. Також є всі передумови, щоб даний заклад став для майже трьохсот дітей центром змістовного позашкільного дозвілля і розвитку”.

За словами Євгена Фербея, обласна державна адміністрація приділяє велику увагу розвитку позашкільної освіти. Адже на території області діють 58 позашкільних закладів системи освіти, де виховується майже 38 тисяч дітей.

“Наше завдання – дати можливість кожній дитині займатися і розвиватися у сучасних і якісних умовах, – наголосив управлінець. – Створити середовище, в якому кожен вчитель зможе передати своїм учням здобуті знання і вміння”.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

Відкриття та освячення нового мультуфункціонального майданчика у Нижньовербізькій ОТГ

24 вересня 2020 року у Нижньовербізькій об’єднаній територіальній громаді відбулось відкриття мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту. В урочистому відкритті та освяченні майданчика взяв участь ієрей Юрій Кадинський.

Також на заході були присутні керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, заступник начальника управління спорту Костянтин Лисейко та голова Нижньовербізької ОТГ Мякущак Ярослав.

За словами Романа Маланія, на новому мультифункціональному майданчику учні школи матимуть можливість активно займатися спортом, проводити заняття із баскетболу, волейболу, мініфутболу та великого тенісу. Задля цього на полі встановили спеціальне покриття  із поліуретанової крихти.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

Преосвященний Владика Юліан здійснив освячення нового Храму Трьох Святителів у селі Біла Річка

22 вересня 2020 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Трьох Святителів села Біла Річка, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив освячення новозбудованої Святині, Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Правлячого Архієрея із короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли парафіяни та гості Храму, які із нетерпінням очікували на приїзд свого Архіпастиря та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Василь Попадюк та запросив освятити новозбудовану Святиню та звершити в ній торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Владика Юліана здійснив Чин освячення нового Храму.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Пресвятої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Черемошна та Храму Трьох Святителів села Біла Річка прот. Василь Попадюк; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Стебні прот. Михайло Ливак; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Гринява та Храму Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого села Пробійнівка прот. Ігор Фенчук; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора та Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка прот. Володимир Максим’юк; ієрей Юрій Шкіндюк та диякон Антон Трачук.

Під час Малого Входу Преосвященний Владика нагородив настоятеля Храму прот. Василя Попадюка високою богослужбовою нагородою – правом носіння митри.

Після відпусту Архієрей звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій нагадав історію свята Різдва Пресвятої Богородиці та розповів про подвиг віри праведних Прабатьків Йоакима та Анни. Також він торкнувся питання чудес у християнському розумінні.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із освяченням Святині, нагадавши значення Храму Божого в житті християнина та зауважив, що Чин освячення церкви є унікальним священнодійством із глибоким змістом та символізмом.

“Освячення Святині не часто відбувається та небагато віруючих мали змогу бути присутніми під час такої події. Освячення Храму – це історична й важлива духовна подія не тільки в житті села Біла Річка, але й в житті всієї Верховинщини”, – наголосив Владика Юліан.

Єпископ Юліан зазначив, що в нелегкий час громада на чолі з настоятелем наважились на побудову Святині, але завдяки праці, молитві й Божому Благословенню спільно досягла бажаної мети.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, Керуючий Коломийською нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Грамотою.

Також Архіпастир привітав митр. прот. Василя Попадюка із високою церковною нагородою, нагадавши про її символічне та побажав з іще більшою ревністю служити Церкві Христовій.

У свою чергу настоятель Храму подякував Правлячому Архієрею за візит, освячення Святині, свято молитви та високу богослужбову нагороду.

Даруючи Владиці букет квітів, отець Василь Попадюк зазначив: “Квіти – це видима подяка, а в серці – подяка невидима, яка перевершує зовнішні дари”.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води, після чого, Архіпастир вітаючи з величний Ювілеєм, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив Голову Верховинської районної ради Івана Юрійовича Шкіндюка Медаллю Святого Великомученика Юрія Переможця.

Джерело : kolomija.com

Featured Links

  Пошук в архіві

  Пошук за датою
  Пошук за категорією
  Пошук з Google
  Увійти | Designed by Gabfire themes