Коломийський вісник
Category archives for: СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

Відкриття меморіальної дошки полеглому Герою Степану Романюку у с. Топорівці

На зображенні може бути: 8 людей та люди стоять

24 березня 2023 року, у селі Топорівці Городенківської громади відбулося відкриття меморіальної дошки полеглому Герою Степану Романюку.

Пам’ятний знак розташований на фасаді ліцею, в якому свого часу навчався військовий.

Право відкрити меморіальну дошку було надано батьками та сестрі полеглого Героя.

Далі з благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана, чин освячення меморіальної дошки звершив настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Топорівці ієрей Василь Марковський.

Також зі словами співчуття і вдячності родині Героя на відкритті звернулись Городенківський міський голова Богдан Кобилянський та депут обласної ради Василь Мельничук.

Опісля відкриття меморіалу на кладовищі відбулася поминальна панахида за загиблими Героями Степаном Стефураком, Степаном Романюком, Іваном Грищуком та Михайлом Сливчуком, які знайшли останній спочинок на місцевому кладовищі.

Джерело

Владика Юліан звершив Чин похорону великого українського композитора та музикознавця Олександра Козаренка

23 березня 2023 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ  Коломийський і Косівський Юліан звершив Чин похорону відомого українського музиканта, талановитого композитора, музикознавця, музичного критика, віртуозного піаніста, професора, доктора мистецтвознавства – Олександра Володимировича Козаренка (1963- 2023).

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом,  у якому зазначив: ” Всю культурну громадськість нашого краю, України та цілого світу сколихнула жахлива новина про непоправну втрату – смерть великого композитора, піаніста та музикознавця Олександра Володимировича Козаренка”.

Його Преосвященство сказав, що для тих, хто мав щастя бути із ним знайомим, він був прекрасним співбесідником, з яким можна було розмовляти на найрізноманітніші теми, характеризувався безпосередньою поведінкою, відчуттям бачити красу у всьому, тонким гумором, самоіронією та глибинним інтелектом.

Архіпастир зазначив, спочилий Маестро був також і глибоко віруючою людиною, який любив відвідувати Храм Божий та знаходив своє натхнення у роздумах про Творця і спогляданні неповторної краси Божого світу.

“Олександр Володимирович дуже скромно говорив про свій талант, зазначаючи, що це не його заслуга, а що він є тільки ретранслятором Божественної музики”, – наголосив Преосвященний Владика.

На завершення Владика Юліан закликав пам’ятати у своїх  молитвах про великого сина України та нашого краянина – Олександра Козаренка.

Після заупокійного богослужіння тіло спочилого композитора урочистою процесією було пронесене центральною вулицею міста та похоронене на міському кладовищі, у родинному склепі.

Провести в останню дорогу великого музиканта прибули рідні, друзі, колеги, представники влади краю та коломияни.

Чергова допомога українським воїнам від Благодійної ініціативи “Захистимо життя”

20 березня 2023 року, на території Управління Коломийської Єпархії, відбулось освячення автомобіля підвищеної прохідності Land Rover та відправлення чергової благодійної допомоги  для потреб воїнів 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ”Едельвейс”, які героїчно захищають Українську Державу від російських окупантів.

Авто для військових освятив Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Даний транспортний засіб придбаний на кошти мешканців села Яківка та попрямує в зону бойових дій. Разом із автомобілем, для українських військових, знову передано продукти харчування, ліки, військова амуніція та засоби гігієни.

Цього разу  благодійну допомогу для наших захисників зібрали: парафіяни Храму села Олієво-Королівка разом зі своїм настоятелем митр. прот. Богданом Войтишиним; парафіяни Храму села Корнів разом зі своїм настоятелем прот. Василем Барчинським; парафіяни Храму селища  Гвіздець разом зі своїм настоятелем ієреєм Іваном Венгрином та ВО “Бартка” села Пістинь.

Подібна допомога Українській Армії та всім постраждалим від війни завдяки небайдужим людям відбувається постійно.

В урочистому освяченні автомобіля для українських воїнів взяли участь члени наглядової ради та волонтери благодійної ініціативи “Захистимо життя”: митр. прот. Микола Кравчук; старший капелан 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади митр. прот. Михайло Возняк; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; протодиякон Антон Трачук та Василь Петрович Шкутяк.

Волонтери благодійної ініціативи Коломийської Єпархії “Захистимо життя” допомагають воїнам Української Армії, вимушеним переселенцям та всім постраждалим від загарбницького вторгнення росії на територію України.

Заупокійна Літія за загиблими Героями Мироном Забарилом та Володимиром Островським у місті Коломия

12 березня 2023 року, на Алеї Слави Коломийського міського кладовища, була відсужена заупокійна Літія за спокій душ українських воїнів Мирона Забарила та Володимира Островського, які рік тому героїчно загинули в бою з  російськими окупантами, захищаючи рідну землю.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в поминальному заході взяли участь асвященники Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук та прот. Анатолій Момот.

Спочатку духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-захисниками. Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Анатолій, який пригадав скорботні події та трагічні переживання рідних і близьк

Також священнослужитель  передав рідним співчуття та слова молитовної підтримки від Преосвященного Владики Юліана.

У молитовному поминанні також взяли участь: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, заступник Коломийського міського голови Роман Остяк, воїни, рідні та близькі полеглих Героїв.

Владика Юліан нагородив митр. прот. Василя Лазаровича високою церковною нагородою

13 березня 2023 року, в Єпархіальному Управлінні Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав настоятеля Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння та Храму Святого Апостола Андрія Первозванного села Мала Кам’янка, Коломийського благочиння митр. прот. Василя Лазаровича із Днем Народження та 45-літтям, яке він відзначав нещодавно та нагородив  його високою церковною нагородою.

Правлячий Архієрей побажав отцю Василю Господнього Благословення, міцного здоров’я, духовної радості та сил для подальшого ще більш плідного служіння Церкві Христовій.

Далі, з Благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Його Преосвященство нагородив митр. прот. Василя Лазаровича Медаллю “За жертовність та любов до України”.

На святковому нагородженні були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Відзначення 162-ї річниці смерті Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзаря у місті Косові

На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

10 березня 2023 року у рамках відзначення 162-ї річниці смерті Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзаря у місті Косові відбувя пам’ятний захід. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією участь у заході взяли: благочинний Косівського благочиння митр.прот. Іван Близнюк, митр.прот. Василь струк та прот. Василь Павлюк. Також участь в заході взяли заступник голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак та заступник голови Косівської міської ради Володимир Петричук, працівники районної державної адміністрації, Косівської міської ради та громадськість міста. Розпочався захід урочистим виконанням державного гімну України. Після чого присутнім духовентвом було відслужено панахиду за вічний спокій душі Тараса Григоровича Шевченка. На завершення поминального заходу відбулося декламування віршів Тараса Шевченка вихованцями Соколівського будинку культури Софією Ключук та Черганівського будинку культури Богданою Михайлюк. Відтак представники влади та громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзаря.

Джерело

Єпископ Юліан взяв участь у круглому столі присвяченому питанню викладання «Християнської етики» в закладах освіти Коломийської територіальної громади

9 березня 2023 року, у приміщенні Коломийської міської ради, відбувся круглий стіл, темою якого стало обговорення питання співпраці Церкви та держави в процесі викладання предмета «Християнська етика» в навчальних закладах Коломийської територіальної громади.

В заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський та Косівський Юліан.

Разом із Архіпастирем в роботі наради також взяли участь: працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, ієрей Юрій Кадинський та протодиякон Антон Трачук.

Розпочалася зустріч спільною Молитвою, після чого Коломийський міський голова Богдан Станіславський проінформував присутніх про формат заходу  та ключові питання, які будуть обговорюватись.

Далі очільники закладів освіти Коломийської територіальної громади поділилися з присутніми особливостями викладання «Християнської етики» у їхніх навчальних закладах.  

Своє бачення також висловили священнослужителі.

Роблячи певний підсумок в обговоренні, Владика Юліан зауважив, що предмет «Християнська етика» повинен викладатись у школах у відповідності до рекомендованої Міністерством освіти та науки України Програми та згідно вміщених у ній дидактичних принципів, головним із яких, на думку Архієрея, є принцип міжконфесійності.

Владика Юліан звернув увагу на те, що духовне життя краю характеризується поліконфесійною толерантністю, саме завдяки чому «Християнська етика» має майбутнє. Також Архієрей підтримав висловлену в ході обговорення ідею про закріплення при кожній школі священнослужителя.

За підсумками зустрічі було домовлено й надалі продовжувати тісну співпрацю між Церквою та Державою.

Наступна зустріч в такому ж форматі запланована на 3 квітня 2023 року.

Владика Юліан нагородив митр. прот. Миколу Симчича високою церковною нагородою

9 березня 2023 року, у залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав настоятеля Храму Архістратига Михаїла села села Лука, Городенківського благочиння митр. прот. Миколу Симчича з Днем Народження, яке він святкував нещодавно та нагородив його високою церковною нагородою.

Його Преосвященство побажав отцю Миколаю Божої допомоги, міцного здоров’я, духовної радості, миру у серці та  сил для ще більш плідного служіння Церкві Христовій.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив митр. прот. Миколу Симчича Орденом Святителя Миколая Чудотворця.

На урочистому нагородженні також були присутні: благочиннй Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон Трачук.

Молитовне відзначення 10-ліття перебування на Коломийській Кафедрі Преосвященного Владики Юліана

8 березня 2023 року, у середу другого тижня Великого посту, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів та Подячний Молебень, молитовно відзначивши 10-ту річницю перебування на Коломийській кафедрі.

Керуючому Коломийською Єпархією за урочистим богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Верховинського благочиння митр. прот. Дмитро Михавків; благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; благочинний Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Володимир Озарчук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту від імені духовенства та вірних Коломийської Єпархії Правлячого Архієрея із 10-ю річницею призначення на Коломийську кафедру привітав благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, виголосивши вітальне слово та вручив букет троянд і святу просфору.

Опісля Правлячого Архієрея  привітали: голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков; голова Коломийської районної ради Іван Угрин; Коломийський міський Голова Богдан Станіславський.

Також від імені парафіян Архіпастиря привітала регент хору Кафедрального Собору Ольга Сілкіна.

У свою чергу Преосвященний Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому подякував усім за спільну молитву в особливий для нього день.

Його Преосвященство відзначив, що успіх в будь-якій діяльності можливий лише завдяки Божому милосердю і Його любові.

Також Архіпастир попросив присутніх про молитву за нього, тому що Архієрейське служіння не є одноосібним, воно є спільною працею і саме завдяки цій єдності можна досягнути бажаного результату.

Характеризуючи мешканців Прикарпаття, Владика підкреслив, що люди цього краю є глибоко віруючими, побожними та переповненими любов’ю до всього творіння Божого. Ця любов й особливо проявляється через патріотизм: ”Велика кількість наших краян та вірних нашої Єпархії на передовій боронять нашу незалежність та державність, наше життя і майбутнє”.

“Ці десять років були сповнені особливих випробовувань та потрясінь для всього українського народу. Та варто завжди пам’ятати, що у найбільш темні часи світлом для інших повинні бути саме пастирі Церкви Христової…

Архієрей – це не тільки добрий адміністратор та керівник: у першу чергу це людина, яка повинна нести в собі Божественне світло й любов, щоб просвічувати інших, які перебувають у темряві. За прикладом Христа Архієрей повинен іти по водах бурхливого життєвого моря, щоб заспокоїти бурю і простягнути руку тим, хто гине й потребує допомоги”, – зазначив Єпископ Юліан.

“Спільна мета всіх українців – перемога й мир і кожен на своєму місці, сумлінно виконуючи покладені на нього обов’язки, завдяки зусиллям, невтомній праці й талантам, наближає цей бажаний для всіх момент”, – наголосив Правлячий Архієрей.

На завершення Преосвященний Владика подякував усім за щирі слова привітання й спільну молитву та подав своє архіпастирське благословення.

Також цього дня Керуючий Коломийською Єпархією приймав численні вітання у Єпархіальному Управлінні.

Вітання Преосвященному Владиці Юліану з нагоди 10-ї річниці перебування на Коломийській кафедрі від духовенства та вірних Єпархії

Ваше Преосвященство!

Рішенням Священного Синоду від 8 березня 2013 року, Ви були призначені Єпископом Коломийським і Косівським, Керуючим Коломийською Єпархією. Відтоді, як Ви очолили Коломийську кафедру, минає 10 років. Це вагома дата в людському житті, і сьогодні ми з глибокою пошаною вітаємо Вас із цим Ювілеєм, який дозволяє підбити підсумки зробленого й окреслити плани на майбутнє.

Повертаючись подумки у той день, коли ми зустрічали Вас у нашому місті, пригадуємо, що вже дорогою до Коломиї Вам довелося долати перші труднощі: через потужний березневий снігопад транспортне сполучення на автошляхах було утруднене, а місцями неможливе. Однак Ви подолали дорогу, а ми, священнослужителі й вірні, дочекалися Вас у Кафедральному Соборі. Відтоді різні виклики не раз поставали на Вашому шляху, але Ви, з Божою допомогою, успішно їх долали.

Щоб перелічити ті справи, які Ви, шановний Архіпастирю, ініціювали й організували за перше десятиліття перебування на Коломийській кафедрі, треба списати не одну сторінку. Спробуємо назвати лише головне.

Насамперед Ви згуртували духовенство і парафіян. Активізували священників, які посилили свою працю на рівні Єпархії і на своїх парафіях, у тому числі з молоддю та дітьми. Це особливо важливе для кожної родини і для всієї країни, бо без християнського виховання неможливо сповідувати і підтримувати загальнолюдські цінності. Ваші ініціативи – футбольний турнір та християнські вікторини для школярів; фестивалі церковних хорів і колядницьких гуртів; конференції та семінари – гуртують талановитих й активних парафіян довкола храмів та сприяють розвитку церковних громад. Упевнені, що після перемоги всі ці заходи, які вже стали традиційними, будуть обов’язково відновлені.

Наша Церква, завдяки Вашій особистій активності, постійно присутня в місцевих ЗМІ, насамперед на телебаченні, де виходить програма з Вашою участю «Бесіди про головне». З Вашого благословенння працюють сайти Єпархії, зокрема й Кафедрального Собору, щомісяця виходить єпархіальна газета «Коломийський вісник», якою Ви керуєте як головний редактор.

Окремо варто сказати про Кафедральний Собор Преображення Господнього, в якому завершено внутрішні роботи і виконано більшість робіт із облаштування території. Усіх, хто буває тут уперше, вражає довершеність і естетична краса його інтер’єру. В полі Вашої уваги і Собор Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова в Коломиї, де теж проводяться будівельні й оздоблювальні роботи.

За роки Вашого керівництва Єпархія зросла й кількісно – за рахунок парафій, які масово перейшли до ПЦУ з автокефальної та московської церков. Територія Єпархії простягається від Дністра до Карпатських вершин, і немає Храму чи каплиці, де б Ви не побували за цей час, уділяючи своє архіпастирське благословення всім віруючим нашої Церкви.

Вашу невпинну працю задля Церкви і народу високо цінують у Києві, Ви нагороджені багатьма державними і церковними відзнаками, в тому числі орденами. Наша Єпархія, на чолі з Вами, на достойному рівні двічі організувала візити очільників нашої Церкви – Святійшого Патріарха Філарета у 2016 році та Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у 2021 році. Ви освячуєте нові храми, рукопокладаєте священнослужителів, дбаючи про майбутнє Церкви, проводите активну просвітницьку та місійну роботу у суспільстві. Знаємо, що працюєте не задля земних нагород, бо справжня нагорода очікує нас на Небі.

Бог обдарував Вас багатьма талантами. Вміння працювати з людьми, навчатися самому й навчати інших, ініціативність, відповідальність, наполегливість, разом із побожністю і ревними молитвами, Ви сповна застосовуєте задля блага Церкви і суспільства, задля перемоги над ворогом.

Ваша діяльність на громадській ниві схвально сприймається і владою, і суспільством, якому імпонує Ваша відкритість і активність – як архіпастиря, як громадянина і патріота. Ця діяльність особливо важлива тепер, коли в Україні триває кровопролитна війна проти російського агресора. Ви благословили волонтерський рух та священників, які стали військовими капеланами. На пожертви парафіян і стараннями духовенства на схід України регулярно надсилається військова та гуманітарна допомога. Ви підтримуєте молитовно, ідейно, духовно та матеріально людей, які вимушено переїхали до нас із розгромлених москалями і небезпечних для життя територій. Ваша особиста стійкість, самопожертва, упевненість у перемозі важливі для кожного і кожної з нас.

Віддаючи належне за подвижницьку десятилітню працю, бажаємо Вам ще довгого і плідного служіння во главі Коломийської Єпархії. Хай Господь допомагає у Вашому служінні, хай благословить Вас здоров’ям, мудрістю, терпеливістю, силами фізичними і духовними. Щоб ми з Вами спільними молитвами і працею невпинно наближали переможний мир на нашій землі, допомагали людям знаходити сенс у житті і мир у душах. Щоб наші сини й онуки повернулися з фронту і відбудували рідні села та міста.

Нехай наша молитовна підтримка дає Вам наснагу в архіпастирському служінні, а Всевишній благословить Вас Своєю милістю та щедротами.

На многії і благії літа, Преосвященний Владико!

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes