Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ

Урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом» в краєзнавчій бібліотеці міста Коломиї

3 липня 2021 року, в Коломийській краєзнавчій бібліотеці,  відбулось урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом», на якій було представлено роботи 26-ти художників Коломийщини, Івано-Франківська та Львівщини.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та, на запрошення завідуючої бібліотеки Наталії Тарновецької, в святковому заході взяв участь працівник Єпархіального Управління, священник Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук.

На початку благословити захід запросили духовенство. У своєму слові отець Василь Бойчук побажав художникам подальших творчих здобутків та передав усім присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Опісля слово мали: член міжнародної асоціації художників України Володимир Бойків; представник ЮНЕСКО в Україні Роман Білявський; депутат Коломийської міської ради Мирослава Воротняк; заслужений художник України Василь Андрушко; мистецтвознавець Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського Тарас Косович та спеціаліст управління культури Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна.

На завершення усім учасникам виставки було вручено Подяки та посвідчення члена Міжнародної асоціації художників України. За сприяння в організації виставки Подяки  вручено також і меценатам заходу.

Джерело : kolomija.com

Урочисті з нагоди 25-ї річниці Конституції України у м. Городенка

На зображенні може бути: 6 людей, борода, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Сьогодні в міській публічній бібліотеці ім. Л.Мартовича м. Городенки відбулися урочисті з нагоди 25-ї річниці Конституції України. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь у урочистостяг взяв благочинний Городенківського благочиння митр.прот. Богдан Мороз. На початку заходу зі словами вітання до присутніх звернувся секретар міської ради Любомир Володимирович Музичка, який побажав учасникам заходу взаєморозуміння, достатку, благополуччя, миру та зміцнення почуття гордості за свою країну. Далі благословити захід запросили присутнє духовенство. У своєму слові отець Богдан привітав усіх присутніх з Днем Конституції України та побажав усім присутнім бути вірними нащадками наших славних предків, та берегти цей неоціненний скарб, мати право на гідне життя і здоров’я, честь і гідність, і безпеку гарантовану кожній людині Конституцією України. Доповнили святкову атмосферу мистецькі виступи аматорів Городенківщини.

Джерело : Городенківська міська громада

Урочистості з нагоди 150-ліття від Дня народження Василя Стефаника в місті Коломия

14 травня 2021 року, з нагоди відзначення 150-ліття від Дня народження великого українського письменника – Василя Стефаника, на подвір’ї ліцею №1 міста Коломиї, відбулось урочисте відкриття й освячення скверу та наріжного каменя під будівництво пам’ятника видатному письменнику-новелісту.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в святковому заході взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Урочисте відкриття розпочалось виконанням Духовного Гімну України: “Боже Великий Єдиний”.

Далі ведучими свята була розкрита біографія письменника, яка супроводжувалась декламуванням поезії та мистецькими виступами учнів навчального закладу.

Після цього присутнє духовенство освятило наріжний камінь майбутнього пам’ятника Василю Стефанику.

Після відпусту до присутніх звернувся митр. прот. Василь Мізюк, який закликав наслідувати приклад жертовності й любові до ближніх видатного письменника та передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Також до слова був запрошений Голова Коломийської ОТГ Богдан Миколайович Станіславський, який подякував кожному, хто долучився до створення скверу та нагородив відзнаками найактивніших працівників.
На завершення директор ліцею №1 Мирослав Васильович Граб подякував усім присутнім за участь у святкуванні та допомогу у збереженні пам’яті геніального мислителя та поета нашого краю – Василя Семеновича Стефаника.

Джерело : kolomija.com

Відзначення 32-ї річниці виводу військ з Афганістану у м. Коломия

15 лютого 2021 року, в місті Коломия, біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, відбулось пам’ятне віче з нагоди 32-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану.

На запрошення голови спілки афганців Коломийщини – Йосипа Петровича Тодоріва та, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, участь у заході взяло духовенство Коломийського міського благочиння: прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук та ієрей Анатолій Момот.

Розпочалося дійство з виконання Державного Гімну України, після якого духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-інтернаціоналістами та всіма борцями за волю і незалежність України.

Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Василь Юрчук, який зазначив, що воїни-афганці одні із перших стали боронити Батьківщину на Майдані та Донбасі і цим показали приклад любові до ближнього й своєї рідної землі. Також священик передав вітання та молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

В пам’ятному заході також взяли участь: Голова Коломийської об’єднаної територіальної громади Богдан Станіславський, керівник апарату Коломийської районної державної адміністрації Михайло Беркещук, заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук, воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та численна громадськість міста.

Завершилося дійство виконанням Державного Гімну України.

Джерело : kolomija.com

В 10 гірсько-штурмовій бригаді молитовно пом’янули всіх, хто загинув у російсько-українській війні.

Зображення може містити: 6 людей, капелюх та надворі, текст «W щитом 31»
Зображення може містити: 1 особа, стоїть та надворі
Зображення може містити: одна або кілька осіб, капелюх, взуття та надворі

30 грудня 2020 року, в місті Коломия, біля пам’ятного меморіалу українським воїнам «Кожному поколінню своя війна», з благословення Преосвященного Єпископ Коломийського і Косівського Юліана капелан 10 гірсько-штурмової бригади митр. прот. Михаїл Возняк звершив Панахиду за спокій душ усіх загиблих у російсько-українській війні. Молитовно згадали ТИХ, завдяки кому ми всі маємо змогу зустріти новорічні свята в колі сім’ї, за ТИХ, хто дав надію нашим дітям на щасливе майбутнє. За ТИХ, хто віддав найцінніше – життя – за те, щоб наша країна мала шанс розквітнути, бути вільною, щасливою та незалежною. Доки ми їх пам’ятаємо – вони живі. Слава вам, браття! Слава Україні!

Джерело : сторінка 10 Гірсько- Штурмова Бригада

Преосвященний Владика Юліан благословив запалення головної новорічної ялинки Коломийської ОТГ

18 грудня 2020 року, вечором, на площі Відродження в місті Коломиї, відбулося урочисте запалення новорічної ялинки.

В святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Цю подію традиційно вважають початком циклу новорічно-різдвяних свят.

Щоб стати свідками цієї казкової та захоплюючої події, на головній площі міста зібралося багато людей.

На початку благословити захід запросили духовенство.

Звертаючись до присутніх, Владика Юліан привітав усіх із Днем Святого Миколая, наголосивши: “Сьогодні ми з вами зібрались біля цього символу Різдвяних свят – Новорічної ялинки. Зелене дерево нагадує кожному про вічні цінності в нашому житті, що були принесенні у світ із приходом Спасителя.

Світло Вифлиємської зорі, що увінчує нашу красуню закликає кожного мешканця нашого міста покинути суєту земного життя та думками полинути в Різдвяну історію, готуючи ясла власної душі для приходу Немовляти-Месії”.

Також Його Преосвященство закликав присутніх ставати добрішими, творити діла милосердя, наслідуючи приклад великого Святителя та побажав Божого заступництва, різноманітних благ і миру в прийдешньому році.

Святковий захід продовжився виступами творчих колективів, у виконанні яких прозвучали церковні піснеспіви про Святого Миколая та колядки.

На святковому заході Єпископа Юліана супроводжували: економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та диякон Антон Трачук.

Джерело : https://kolomija.com

Єпископ Юліан привітав новообраного Голову Коломийської ОТГ Богдана Миколайовича Станіславського із перемогою

26 жовтня 2020 року, в Єпархіальному Управлінні Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, зустрівся із новообраним головою Коломийської ОТГ Богданом Миколайовичем Станіславським.

Керуючий Коломийською Єпархію привітав Богдана Миколайовича із обранням головою Коломийської об’єднаної територіальної громади, побажав йому Божого Благословення і сил для плідного служіння громаді й процвітання рідного краю.

Архіпастир зазначив, що пан Богдан був достойним із кандидатів на цих виборах та, що його обрання дійсно було з волі Божої, бо, за словом Святого Апостола Павла: “… нема бо влади, що не була б від Бога і ті існуючі влади установлені Богом” (Рим. 13:1).

“Все Ваше життя цілком присвячене служінню Покутському краю і за роки плідної роботи депутатом Івано-Франківської обласної ради Ви домоглися великих успіхів в соціально-економічному та духовному розвитку нашого регіону. Все це стало можливим завдяки Вашій щирій вірі в Бога, Вашому професіоналізму, невичерпній енергії, життєвому досвіду, різнобічним знанням і доброму відношенню до людей. Вами багато досягнуто і чимало ще належить зробити. І для цього Всевишній нагородив Вас різними талантами, які, без сумніву, Ви і надалі будете приносити на вівтар служіння мешканцям Коломийської ОТГ, з успіхом втілювати в життя нові ідеї та рішення”, – зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство подарував Богдану Станіславському ікону Пресвятої Богородиці.

Під час урочистого привітання були присутні: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Цього дня Керуючий Коломийською Єпархією в телефонному режимі також привітав новообраних голів об’єднаних територіальних громад: Івано-Франківської міської ОТГ – Марцінківа Руслана Романовича, Городенківської міської ОТГ – Кобилянського Богдана Миколайовича, Косівської міської ОТГ – Плосконоса Юрія Олександровича, Надвірнянської міської ОТГ – Андрійовича Зеновія Мирославовича, Верховинської ОТГ – Мицканюка Василя Миколайовича, Печеніжинської ОТГ – Довірака Ігоря Васильовича, Нижньо-Вербізької ОТГ – М’якущака Ярослава Юрійовича, Поляницької ОТГ – Поляка Миколу Миколайовича, а також новообраних депутатів місцевих рад, які, за попередніми підрахунками, набирають прохідну кількість голосів.

Джерело :https://kolomija.com

Урочисте відкриття та освячення оновленого Музею Писанкового розпису в місті Коломия

22 жовтня 2020 року, в місті Коломия, відбувся урочистий захід з нагоди урочистого відкриття та освячення оновленого Музею Писанкового розпису.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, у святковому заході прийняли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук, ієрей Анатолій Момот, ієрей Іван Венгрин, ієромонах Осія (Лещишак) та духовенство краю.

На початку до присутніх звернулась Генеральний директор Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського міста Коломиї Ярослава Юріївна Ткачук, яка подякувала меценатам, благодійникам та усім присутнім за допомогу у проведенні відновлюваних робіт головної візитівки міста.

Опісля до слова був запрошений головний ініціатор проекту відновлення Музею, відомий меценат та благодійник, депутат Івано-Франківської обласної ради – Богдан Миколайович Станіславський. У своєму слові Богдан Миколайович подякував усім присутнім за участь у відкритті Музею Писанки та зазначив, що дана подія стане початком нових та якісних змін у житті нашої писанкової Коломиї.

Далі присутнім духовенством було звершено освячення оновленого приміщення Музею.

Після відпусту зі словом до присутніх звернувся митр. прот. Василь Мізюк, який подякував усім, хто долучився до відновлення Музею, зокрема ініціатору відновлення – благодійнику Богдану Миколайовичу Станіславському, який є людиною слова й завжди доводить до логічного завершення розпочате та побажав, щоб цей символ Воскресіння – Писанка, завжди нагадувала нам про Божу присутність у нашому житті.

Також священик передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Завершилось урочисте дійство світловим шоу.

Джерело :https://kolomija.com

Відкриття та освячення дошкільного навчального закладу “Дивосвіт” у с.Лісний Хлібичин

Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

15 жовтня 2020 року у селі Лісний Хлібичин, що на Коломийщині, запрацював дитячий садочок «Дивосвіт». В урочистому відкритті освітнього закладу взяв участь благочинний Отинійського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Лісний Хлібичин митр. прот. Володимир Липко. Після урочистого перерізання стрічки благословити новий садочок було запрошено духовенство. На завершення Чину освячення отець Володимир звернувся до усіх присутніх із словом. Отець подякував усім хто долучився до відкриття цього чудового дитячого садка, та побажав усім працівникам Божого благословення у справі виховання та навчання дітей.
В урочистому заході також взяли участь голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, керівники району, депутати обласної та районної рад, дітвора та батьки майбутніх вихованців.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

У селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії

Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.

Сьогодні, 07 жовтня, у селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії та модульний критий спортивний зал. В урочистому відкритті взяв участь настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Марківка прот. Василь Ткачук. Отець Василь звершив чин освячення нових приміщень та подякував усім присутнім хто долучився до реалізації такої благої справи .

У відкритті також взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів та керівництво селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Реконструкцію майстерні Марківської гімназії проведено під дошкільний підрозділ та оснащено сучасним обладнанням, за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та кошти місцевого бюджету, в рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Заклад розрахований на одну групу – 20 дітей дошкільного віку до шести років.

Будівництво модульного критого спортивного залу розпочато у 2016 році, за кошти ДФРР та кошти місцевого бюджету, у рамках реалізація проекту «Будівництво мережі критих спортивних залів в Печеніжинській ОТГ». Основна мета будівництва спортивного залу передбачає створення оптимальних умов функціонування Марківської гімназії, вирішення проблеми проведення уроків фізичної культури, а також залучення молоді для заняттям фізичною підготовкою та спортом.

Джерело : Печеніжинська об’єднана територіальна громада

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes