Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ

Великий Покутський Форум в місті Коломия

15 грудня 2021 року, у Національному Музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, відбувся Великий Покутський Форум та  урочисте представлення нещодавно створеного Всеукраїнського товариства “Покуття”, яке опікуватиметься розвитком, дослідженням та збереженням однойменного історико-етнографічного регіону. 

На запрошення організаторів  в урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку перед присутніми виступили учасники муніципального оркестру “Трембіта” під орудою Михайла Могильняка; народний аматорський фольклорний колектив “Перевесло” НД села Воскресинці; дитячий колектив Гвіздецької школи мистецтв (керівник – Любов Іванішин) та учасниці народного ансамблю танцю “Сварга”, під керівництвом Мирослави Воротняк, які здійснили етнопоказ покутських вишиванок.

Далі благословити захід запросили преосвященних владик. Звертаючись до присутніх, Єпископ Юліан  привітав учасників зібрання, зазначивши: “Сьогодні ми з вами зібрались в особливий день – 15 грудня, яке навіки увійшло в новітню історію України, як день великого єднання дітей Божих в Єдину Помісну Православну Церкву України. Цей день єднання сьогодні надихає нас до нового об’єднання навколо нашого дорого та рідного краю – Покуття. Ніщо так не об’єднує міцно та нероздільно, як любов до Бога, до рідного народу та рідної землі. Я сьогодні бажаю, щоб це велике бажання гуртуватись та об’єднуватись навколо спільної спадщини наших предків та рідної землі, давало рясні плоди та щоб ці вічні скарби нашої культури й самобутності ми змогли зберегти, примножити та передати прийдешнім поколінням”.

Опісля слово мали: Єпископ Едвард Кава (РКЦ), заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, Голова Коломийської РДА Любомир Глушков, Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, Городенківський міський Голова Богдан Кобилянський, ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.

Роботою товариства керуватиме капітула – засновники товариства, яких представив один із ініціаторів та натхненників створення товариства, доктор історичних наук, професор, директор інституту туризму Володимир Великочій.

До керівного органу товариства увійшли науковці Національного Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, музейники, зокрема начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, кандидат історичних наук Володимир Федорак і Генеральний Директор Національного музею Ярослава Ткачук.

Консультативним органом товариства є наглядова рада, до складу якої увійшли науковці, політичні діячі, представники духовенства, серед яких Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юлін, ректор ПНУ імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, заступник голови Івано-Франківської обласної ради  Василь Гладій, Коломийський міський Голова Богдан Станіславський. 

На завершення Форуму учасниками була здійснена урочиста хода вулицями міста, після чого відбулось представлення покутських громад.

Разом з Преосвященним Владикою Юліаном на урочистому заході були присутні: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, професор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Василь Марчук.

Джерело

Освячення нового церковного дзвону в с. Грабич

5 грудня 2021р, в неділю 24 після Пятидесятниці, в Храмі Покрова Пресвятої Богородиці с. Грабич, Отинійського благочиння відбулась торжественна Божественна літургія Святого Іоанна Золотоустого за участю собору священнослужителів благочиння.

З благословення Преосвященного Юліана Єпископа Коломийського і Косівського недільне богослужіння очолив митр. прот. Тарас Мойсюк настоятель Храму святого архистратига Михаїла с. Торговиця, у співслужінні: митр. прот. Івана Мельника настоятеля Храму Покрова Пресвятої Богородиці с. Грабич та Храму св. Юрія Переможця с. Баб’янка і прот. Василя Мороза настоятеля Храму Введення Пресвятої Богородиці смт Отинія.

Опісля богослужіння відбулась знакова подія у житті парафії – освячення нового церквоного дзвону, який був придбаний за кошти відомого політика і мецената Олександра Леонідовича Шевченка.

На завершення богослужіння отець Тарас, подякував Олександру Леонідовичу за жертовність та постійну підтримку для релігійних громад краю, та передав пам’ятну книгу про становлення Православної Церкви України за підписом та благословенням Преосвященного Владики Юліана.

Завершилось богослужіння спільною пам’ятною світлиною

Відзначення Дня Гідності і Свободи у м.Городенка

19 листопада 2021 року, в місті Городенка, відбулись урочистості присвячені Дню Гідності та Свободи.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана у святковому заході взяв участь благочинний Городенківського благочиння митр.прот. Богдан Мороз

Розпочалося дійство поминальною Панахидою за полеглими борцями за волю і Незалежність України.

Після відпусту зі словом до присутніх звернувся отець Богдан , який зазначив, що кожен із нас повинен памятати велику жертву наших братів і сестер, які пролили свою кров за мир і краще майбутнє нашої Батьківщини.

Після чого відбулося покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні та меморіальної дошки Героя України Сергія Дідича.

Джерело

Відкриття та освячення пам’ятника Михайлу Васильовичу Вишиванюку у місті Коломия

13 жовтня 2021 року, на площі перед Музеєм Писанкового розпису, відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятного знаку відомому краянину, політику та багатолітньому очільнику Івано-Франківської ОДА – Михайлу Васильовичу Вишиванюку (1952-2016).

У святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

На початку до виступу запросили: Коломийського міського Голову Богдана Станіславсько та колишнього Голову Коломийської РДА і товариша Михайла Вишиванюка – Михайла Негрича.

Опісля духовенством було звершено освячення пам’ятного знака.

 Звертаючись до присутніх, Преосвященний Владика Юліан наголосив, що спочилий Михайло Васильович був великою людиною, яка багато зробила для рідного краю, нашого народу та загалом для України, адже, говорячи про локальні речі, які він робив, ми знаємо, що вони йшли у велику скарбницю розбудови і утвердженя нашої Держави.

Також Владика закликав усіх вміло, заради добра використовувати дари і таланти, які кожному благословив Господь.

У святковому заході також взяли участь рідні, друзі та колеги покійного Михайла Вишиванюка.

Керуючого Коломийською Єпархією на урочистому заході супроводжували: благочинний Коломийського міського благочиння  митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Юрій Кадинський та ієромонах Осія (Лещишак).

Джерело

Урочистості з нагоди Дня рятівника в місті Коломия

16 вересня 2021 року, в актовій залі Коломийського ВПУ-14, відбулись урочистості з нагоди Дня рятівника.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в урочистому заході взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк та працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук.

Розпочалось свято з виконання Державного Гімну України.

Далі присутні переглянули мотивуючий ролик про діяльність та небезпечну роботу рятувальників у різних ситуаціях суспільного життя нашого краю.

Опісля до слова запросили духовенство. Звертаючись до присутніх, митр. прот. Василь Мізюк нагадав уривок із Євангелії, де Апостол Петро йшов по воді,  як по суші, але, засумнівавшись, почав тонути й звернувся до Спасителя про порятунок. Цим самим отець Василь звернув увагу присутніх на те, що Господь діє через рятувальників і подає допомогу та спасіння в разі небезпеки. Також священнослужитель передав вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Далі слова вітання особисто висловив Голова Коломийської ТГ Богдан Станіславський та вручив грамоти й грошові нагороди. Також присутніх вітали представники Коломийської районної ради та районної державної адміністрації. На святі також були присутні: Голова Печеніжинської ОТГ Довірак Ігор Васильович; Голова Нижньовербізької ОТГ М’якущак Ярослав Юрійович та Голова Заболотівської ОТГ Маліборський Петро Васильович та очільники силових структур району.

 Вкінці слово мав керівник Коломийського міськрайонного відділу ДСНС Андрій Мочерняк, після чого відбулось нагородження званнями, грамотами та подяками кращих працівників та ветеранів ДСНС.

Завершились урочистості святковим концертом, який представили студенти училища та провідні танцювальні колективи міста.

Джерело

День знань у Коломийському медичному коледжі

1 вересня 2021 року, в Коломийському медичному фаховому коледжі ім. І. Я. Франка, відбулись урочистості з нагоди Дня знань.

На запрошення Директора медичного коледжу – Василя Петровича Васкула, в святковому заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Урочисте дійство розпочалось із винесення і встановлення студентами коледжу Державного Прапора України та спільного виконання Державного Гімну України.

Далі до святкового зібрання зі словами привітання звернувся Директор медичного коледжу Василь Петрович Васкул. 

Опісля до слова запросили Преосвященного Владику Юліана.

Спочатку Архіпастир прочитав Молитву на початок нового навчального року, після чого звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що лікар – це найгуманніша професія в нашому суспільстві,  це особливе покликання. 

Даючи настанови майбутнім медикам, Архіпастир наголосив: «Ви є інструментом в руках Божих, а Сам Бог є Лікарем. Щоб бути хорошим фахівцем необхідно мати віру, знання і найголовніше – любов, яка лікує не тільки хвороби й рани тіла, але й душі». 

Говорячи про медичний коледж загалом, Його Преосвященство зазначив, що всі мають бути горді тим, що ця освітня установа займає високе місце серед медичних навчальних закладів не тільки України, але й світу і багато випускників продовжує своє навчання за кордоном. Це визнання є заслугою викладачів, самих студентів і головним чином очільника коледжу – Василя Петровича Васкула. 

 «Прекрасний сонячний день, немов би промовляє,  що закінчується хмарний період карантинних обмежень і дистанційного навчання та починається звичайний навчальний процес із живим спілкуванням, яке є таким потрібним», – наголосив Архіпастир.

В кінці свого слова Владика Юліан привітав Директора медичного коледжу Василя Петровича із Днем Народження, яке той відзначав 24 серпня та подарував ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима купина». 

Далі відбулось урочисте вручення першокурсникам емблеми навчального закладу, символічного ключа знань, студентського квитка, спортивного та інтелектуального кубків.

Також під час урочистостей хвилиною мовчання було вшановано Героїв України, які загинули захищаючи нашу землю від російської агресії.

Захід супроводжувався піснями у виконанні студентів коледжу.

Завершився урочистий захід окропленням присутніх святою водою та спільним виконанням Державного Гімну України.

На святковому заході Владику Юліана супроводжували: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, митр. прот. Михайло Возняк, прот. Анатолій Момот та протодиякон Антон Трачук

Джерело

Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь в урочистостях з нагоди Дня міста

19 серпня 2021 року, у місті Коломия, відбулись святкові урочистості з нагоди відзначення Дня міста та 780-ї річниці першої писемної згадки.

У святкуваннях взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку на Привокзальній площі,  відбулось встановлення рекорду “Коломийки по коломийськи” за участю мешканців та гостей міста, коли 780 танцівників встановили рекорд одночасного виконання танцю.

Далі всі присутні попрямували до площі Відродження, де відбулись основні урочистості.

Торжественний захід розпочалися зі спільного виконання Державного Гімну України.

Далі благословити святкове дійство запросили духовенство.

У своєму слові Преосвященний Владика Юліан привітав мешканців та гостей Писанкової Коломиї із подвійним святом: Преображенням Господнім та Днем міста.

Архіпастир зауважив, що найбільшим скарбом міста Коломиї є не тільки історічні пам’ятки, будівлі чи краєвиди, а його жителі. Його Преосвященство закликав усіх духовно преображатися, удосконалюючись у християнських чеснотах та примножуючи в собі любов.

Далі зі сцени коломиян привітали: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, Народний депутат України Андрій Іванчук, Народний депутат України Софія Федина, Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та представники іноземних делегацій.

Після вітальних виступів ведучі заходу оголосили про отримання посмертно звання “Почесний громадянин Коломиї” близьких актора Зіновія Симчича, вчителя Володимира Граціанського та краєзнавця і журналіста Василя Нагірного.

Опісля нагороджено лауреата премії імені Тараса Мельничука. Цьогоріч, вперше два переможці: доктор політичних наук, професор, історик, краєзнавець Іван Монолатій та ексголова Коломиї, дипломат Ігор Довганюк.

Також відбулось нагородження кращих коломиян у різних номінаціях.

Як і кожного року, було названо та вручено подарунки найстаршому та наймолодшому жителю міста.

Після урочистої частини святкування Дня міста продовжилося концертною програмою.

Разом із Архієреєм в урочистостях взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Мирослав Пушкарук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та завідувач канцелярією Єпархіального Управління  ієрей Іван Венгрин.

Джерело :

Владика Юліан взяв участь у відкритті фотовиставки пам’яті Василя Пилип’юка “Це – моя Україна”

17 серпня 2021року, в Музеї Писанкового розпису міста Коломиї,  відбулось урочисте відкриття фотовиставки пам’яті видатного українського фотохудожника, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Василя Пилип’юка.

У мистецькому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

На початку заходу до слова та благословення запросили духовенство.

Звертаючись до присутніх, Преосвященний Владика Юліан закликав усіх помолитись за спокій душі спочилого Василя Пилип’юка, а потім поділився спогадами про геніального фотографа, якого знав особисто.

Архієрей наголосив, що пан Василь мав великий талант від Бога, адже саме Господь дає талановитим людям звертати увагу на такі речі, які нам здаються звичними і не вартими уваги.

Також Його Преосвященство зазначив, що Василь Пилип’юк був геніальною людиною, яка безмежно любила свій край та Україну і прагнув показати красу рідної Держави не тільки українцям, але й цілому світу.

Далі слово мав: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, депутат Івано-Франківської обласної ради Орися Книшук та друзі й колеги відомого фотографа.

Опісля для відвідувачів мистецького заходу було представлено фільм про життєвий шлях знаного фотографа.

Наприкінці заходу присутні мали змогу огляну чисельні фотоальбоми Василя Пилип’юка.

На урочистому заході Преосвященного Владику Юліана супроводжували: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та протодиякон Антон Трачук.

Джерело

Владика Юліан взяв участь у відкритті XІІ-го Фестивалю «Медовий Спас у Коломиї»

14 серпня 2021 року, на площі перед Музеєм Писанкового розпису міста Коломиї, відбулось урочисте відкриття XII-го міського фестивалю “Медовий Спас у Коломиї”. 

У святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Фестивальне дійство розпочалося із хореографічної постановки-прологу. Далі до слова та благословення запросили духовенство. 

Звертаючись до присутніх,  Владика Юліан привітав усіх зі святом та відкриттям  фестивалю, зазначивши: “Сьогоднішнє релігійне свято і наше міське дійство показує нам велику милість Божу. Бог діє чудотворно з Своєї Божественної любові, благості й милості у нашому житті. Все що ми маємо, все, що навколо нас – все є Благословенням Божим. І тому сьогодні прекрасний момент, зібравшись разом, подякувати нашому Небесному Творцеві за дар життя, дари природи, якими можемо насолоджуватись, як естетично, дивлячись на них, а також вживаючи їх в їжу. Нехай в сьогоднішній день все буде благословенне і на всьому буде Благодать Божа”. 

Також слово мав заступник Коломийського міського голови Володимир Богданович Мельничук.

Опісля відбулось освячення меду й продуктів бджільництва.

Фестивальне свято продовжилося мистецькою програмою у виконанні творчих колективів закладів культури  Коломийської територіальної громади.

Преосвященного Владику Юліана на відкритті Фестивалю супроводжували: священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Анатолій Момот та протодиякон Антон Трачук.

Джерело :kolomija.com

Урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом» в краєзнавчій бібліотеці міста Коломиї

3 липня 2021 року, в Коломийській краєзнавчій бібліотеці,  відбулось урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом», на якій було представлено роботи 26-ти художників Коломийщини, Івано-Франківська та Львівщини.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та, на запрошення завідуючої бібліотеки Наталії Тарновецької, в святковому заході взяв участь працівник Єпархіального Управління, священник Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук.

На початку благословити захід запросили духовенство. У своєму слові отець Василь Бойчук побажав художникам подальших творчих здобутків та передав усім присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Опісля слово мали: член міжнародної асоціації художників України Володимир Бойків; представник ЮНЕСКО в Україні Роман Білявський; депутат Коломийської міської ради Мирослава Воротняк; заслужений художник України Василь Андрушко; мистецтвознавець Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського Тарас Косович та спеціаліст управління культури Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна.

На завершення усім учасникам виставки було вручено Подяки та посвідчення члена Міжнародної асоціації художників України. За сприяння в організації виставки Подяки  вручено також і меценатам заходу.

Джерело : kolomija.com

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes