Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ

Відкриття та освячення пам’ятника Михайлу Васильовичу Вишиванюку у місті Коломия

13 жовтня 2021 року, на площі перед Музеєм Писанкового розпису, відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятного знаку відомому краянину, політику та багатолітньому очільнику Івано-Франківської ОДА – Михайлу Васильовичу Вишиванюку (1952-2016).

У святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

На початку до виступу запросили: Коломийського міського Голову Богдана Станіславсько та колишнього Голову Коломийської РДА і товариша Михайла Вишиванюка – Михайла Негрича.

Опісля духовенством було звершено освячення пам’ятного знака.

 Звертаючись до присутніх, Преосвященний Владика Юліан наголосив, що спочилий Михайло Васильович був великою людиною, яка багато зробила для рідного краю, нашого народу та загалом для України, адже, говорячи про локальні речі, які він робив, ми знаємо, що вони йшли у велику скарбницю розбудови і утвердженя нашої Держави.

Також Владика закликав усіх вміло, заради добра використовувати дари і таланти, які кожному благословив Господь.

У святковому заході також взяли участь рідні, друзі та колеги покійного Михайла Вишиванюка.

Керуючого Коломийською Єпархією на урочистому заході супроводжували: благочинний Коломийського міського благочиння  митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Юрій Кадинський та ієромонах Осія (Лещишак).

Джерело

Урочистості з нагоди Дня рятівника в місті Коломия

16 вересня 2021 року, в актовій залі Коломийського ВПУ-14, відбулись урочистості з нагоди Дня рятівника.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в урочистому заході взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк та працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук.

Розпочалось свято з виконання Державного Гімну України.

Далі присутні переглянули мотивуючий ролик про діяльність та небезпечну роботу рятувальників у різних ситуаціях суспільного життя нашого краю.

Опісля до слова запросили духовенство. Звертаючись до присутніх, митр. прот. Василь Мізюк нагадав уривок із Євангелії, де Апостол Петро йшов по воді,  як по суші, але, засумнівавшись, почав тонути й звернувся до Спасителя про порятунок. Цим самим отець Василь звернув увагу присутніх на те, що Господь діє через рятувальників і подає допомогу та спасіння в разі небезпеки. Також священнослужитель передав вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Далі слова вітання особисто висловив Голова Коломийської ТГ Богдан Станіславський та вручив грамоти й грошові нагороди. Також присутніх вітали представники Коломийської районної ради та районної державної адміністрації. На святі також були присутні: Голова Печеніжинської ОТГ Довірак Ігор Васильович; Голова Нижньовербізької ОТГ М’якущак Ярослав Юрійович та Голова Заболотівської ОТГ Маліборський Петро Васильович та очільники силових структур району.

 Вкінці слово мав керівник Коломийського міськрайонного відділу ДСНС Андрій Мочерняк, після чого відбулось нагородження званнями, грамотами та подяками кращих працівників та ветеранів ДСНС.

Завершились урочистості святковим концертом, який представили студенти училища та провідні танцювальні колективи міста.

Джерело

День знань у Коломийському медичному коледжі

1 вересня 2021 року, в Коломийському медичному фаховому коледжі ім. І. Я. Франка, відбулись урочистості з нагоди Дня знань.

На запрошення Директора медичного коледжу – Василя Петровича Васкула, в святковому заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Урочисте дійство розпочалось із винесення і встановлення студентами коледжу Державного Прапора України та спільного виконання Державного Гімну України.

Далі до святкового зібрання зі словами привітання звернувся Директор медичного коледжу Василь Петрович Васкул. 

Опісля до слова запросили Преосвященного Владику Юліана.

Спочатку Архіпастир прочитав Молитву на початок нового навчального року, після чого звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що лікар – це найгуманніша професія в нашому суспільстві,  це особливе покликання. 

Даючи настанови майбутнім медикам, Архіпастир наголосив: «Ви є інструментом в руках Божих, а Сам Бог є Лікарем. Щоб бути хорошим фахівцем необхідно мати віру, знання і найголовніше – любов, яка лікує не тільки хвороби й рани тіла, але й душі». 

Говорячи про медичний коледж загалом, Його Преосвященство зазначив, що всі мають бути горді тим, що ця освітня установа займає високе місце серед медичних навчальних закладів не тільки України, але й світу і багато випускників продовжує своє навчання за кордоном. Це визнання є заслугою викладачів, самих студентів і головним чином очільника коледжу – Василя Петровича Васкула. 

 «Прекрасний сонячний день, немов би промовляє,  що закінчується хмарний період карантинних обмежень і дистанційного навчання та починається звичайний навчальний процес із живим спілкуванням, яке є таким потрібним», – наголосив Архіпастир.

В кінці свого слова Владика Юліан привітав Директора медичного коледжу Василя Петровича із Днем Народження, яке той відзначав 24 серпня та подарував ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима купина». 

Далі відбулось урочисте вручення першокурсникам емблеми навчального закладу, символічного ключа знань, студентського квитка, спортивного та інтелектуального кубків.

Також під час урочистостей хвилиною мовчання було вшановано Героїв України, які загинули захищаючи нашу землю від російської агресії.

Захід супроводжувався піснями у виконанні студентів коледжу.

Завершився урочистий захід окропленням присутніх святою водою та спільним виконанням Державного Гімну України.

На святковому заході Владику Юліана супроводжували: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, митр. прот. Михайло Возняк, прот. Анатолій Момот та протодиякон Антон Трачук

Джерело

Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь в урочистостях з нагоди Дня міста

19 серпня 2021 року, у місті Коломия, відбулись святкові урочистості з нагоди відзначення Дня міста та 780-ї річниці першої писемної згадки.

У святкуваннях взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку на Привокзальній площі,  відбулось встановлення рекорду “Коломийки по коломийськи” за участю мешканців та гостей міста, коли 780 танцівників встановили рекорд одночасного виконання танцю.

Далі всі присутні попрямували до площі Відродження, де відбулись основні урочистості.

Торжественний захід розпочалися зі спільного виконання Державного Гімну України.

Далі благословити святкове дійство запросили духовенство.

У своєму слові Преосвященний Владика Юліан привітав мешканців та гостей Писанкової Коломиї із подвійним святом: Преображенням Господнім та Днем міста.

Архіпастир зауважив, що найбільшим скарбом міста Коломиї є не тільки історічні пам’ятки, будівлі чи краєвиди, а його жителі. Його Преосвященство закликав усіх духовно преображатися, удосконалюючись у християнських чеснотах та примножуючи в собі любов.

Далі зі сцени коломиян привітали: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, Народний депутат України Андрій Іванчук, Народний депутат України Софія Федина, Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та представники іноземних делегацій.

Після вітальних виступів ведучі заходу оголосили про отримання посмертно звання “Почесний громадянин Коломиї” близьких актора Зіновія Симчича, вчителя Володимира Граціанського та краєзнавця і журналіста Василя Нагірного.

Опісля нагороджено лауреата премії імені Тараса Мельничука. Цьогоріч, вперше два переможці: доктор політичних наук, професор, історик, краєзнавець Іван Монолатій та ексголова Коломиї, дипломат Ігор Довганюк.

Також відбулось нагородження кращих коломиян у різних номінаціях.

Як і кожного року, було названо та вручено подарунки найстаршому та наймолодшому жителю міста.

Після урочистої частини святкування Дня міста продовжилося концертною програмою.

Разом із Архієреєм в урочистостях взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Мирослав Пушкарук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та завідувач канцелярією Єпархіального Управління  ієрей Іван Венгрин.

Джерело :

Владика Юліан взяв участь у відкритті фотовиставки пам’яті Василя Пилип’юка “Це – моя Україна”

17 серпня 2021року, в Музеї Писанкового розпису міста Коломиї,  відбулось урочисте відкриття фотовиставки пам’яті видатного українського фотохудожника, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Василя Пилип’юка.

У мистецькому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

На початку заходу до слова та благословення запросили духовенство.

Звертаючись до присутніх, Преосвященний Владика Юліан закликав усіх помолитись за спокій душі спочилого Василя Пилип’юка, а потім поділився спогадами про геніального фотографа, якого знав особисто.

Архієрей наголосив, що пан Василь мав великий талант від Бога, адже саме Господь дає талановитим людям звертати увагу на такі речі, які нам здаються звичними і не вартими уваги.

Також Його Преосвященство зазначив, що Василь Пилип’юк був геніальною людиною, яка безмежно любила свій край та Україну і прагнув показати красу рідної Держави не тільки українцям, але й цілому світу.

Далі слово мав: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, депутат Івано-Франківської обласної ради Орися Книшук та друзі й колеги відомого фотографа.

Опісля для відвідувачів мистецького заходу було представлено фільм про життєвий шлях знаного фотографа.

Наприкінці заходу присутні мали змогу огляну чисельні фотоальбоми Василя Пилип’юка.

На урочистому заході Преосвященного Владику Юліана супроводжували: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та протодиякон Антон Трачук.

Джерело

Владика Юліан взяв участь у відкритті XІІ-го Фестивалю «Медовий Спас у Коломиї»

14 серпня 2021 року, на площі перед Музеєм Писанкового розпису міста Коломиї, відбулось урочисте відкриття XII-го міського фестивалю “Медовий Спас у Коломиї”. 

У святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Фестивальне дійство розпочалося із хореографічної постановки-прологу. Далі до слова та благословення запросили духовенство. 

Звертаючись до присутніх,  Владика Юліан привітав усіх зі святом та відкриттям  фестивалю, зазначивши: “Сьогоднішнє релігійне свято і наше міське дійство показує нам велику милість Божу. Бог діє чудотворно з Своєї Божественної любові, благості й милості у нашому житті. Все що ми маємо, все, що навколо нас – все є Благословенням Божим. І тому сьогодні прекрасний момент, зібравшись разом, подякувати нашому Небесному Творцеві за дар життя, дари природи, якими можемо насолоджуватись, як естетично, дивлячись на них, а також вживаючи їх в їжу. Нехай в сьогоднішній день все буде благословенне і на всьому буде Благодать Божа”. 

Також слово мав заступник Коломийського міського голови Володимир Богданович Мельничук.

Опісля відбулось освячення меду й продуктів бджільництва.

Фестивальне свято продовжилося мистецькою програмою у виконанні творчих колективів закладів культури  Коломийської територіальної громади.

Преосвященного Владику Юліана на відкритті Фестивалю супроводжували: священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Анатолій Момот та протодиякон Антон Трачук.

Джерело :kolomija.com

Урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом» в краєзнавчій бібліотеці міста Коломиї

3 липня 2021 року, в Коломийській краєзнавчій бібліотеці,  відбулось урочисте відкриття колективної виставки живопису «Ті, що говорять з літом», на якій було представлено роботи 26-ти художників Коломийщини, Івано-Франківська та Львівщини.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та, на запрошення завідуючої бібліотеки Наталії Тарновецької, в святковому заході взяв участь працівник Єпархіального Управління, священник Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук.

На початку благословити захід запросили духовенство. У своєму слові отець Василь Бойчук побажав художникам подальших творчих здобутків та передав усім присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Опісля слово мали: член міжнародної асоціації художників України Володимир Бойків; представник ЮНЕСКО в Україні Роман Білявський; депутат Коломийської міської ради Мирослава Воротняк; заслужений художник України Василь Андрушко; мистецтвознавець Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського Тарас Косович та спеціаліст управління культури Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна.

На завершення усім учасникам виставки було вручено Подяки та посвідчення члена Міжнародної асоціації художників України. За сприяння в організації виставки Подяки  вручено також і меценатам заходу.

Джерело : kolomija.com

Урочисті з нагоди 25-ї річниці Конституції України у м. Городенка

На зображенні може бути: 6 людей, борода, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Сьогодні в міській публічній бібліотеці ім. Л.Мартовича м. Городенки відбулися урочисті з нагоди 25-ї річниці Конституції України. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь у урочистостяг взяв благочинний Городенківського благочиння митр.прот. Богдан Мороз. На початку заходу зі словами вітання до присутніх звернувся секретар міської ради Любомир Володимирович Музичка, який побажав учасникам заходу взаєморозуміння, достатку, благополуччя, миру та зміцнення почуття гордості за свою країну. Далі благословити захід запросили присутнє духовенство. У своєму слові отець Богдан привітав усіх присутніх з Днем Конституції України та побажав усім присутнім бути вірними нащадками наших славних предків, та берегти цей неоціненний скарб, мати право на гідне життя і здоров’я, честь і гідність, і безпеку гарантовану кожній людині Конституцією України. Доповнили святкову атмосферу мистецькі виступи аматорів Городенківщини.

Джерело : Городенківська міська громада

Урочистості з нагоди 150-ліття від Дня народження Василя Стефаника в місті Коломия

14 травня 2021 року, з нагоди відзначення 150-ліття від Дня народження великого українського письменника – Василя Стефаника, на подвір’ї ліцею №1 міста Коломиї, відбулось урочисте відкриття й освячення скверу та наріжного каменя під будівництво пам’ятника видатному письменнику-новелісту.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в святковому заході взяли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Урочисте відкриття розпочалось виконанням Духовного Гімну України: “Боже Великий Єдиний”.

Далі ведучими свята була розкрита біографія письменника, яка супроводжувалась декламуванням поезії та мистецькими виступами учнів навчального закладу.

Після цього присутнє духовенство освятило наріжний камінь майбутнього пам’ятника Василю Стефанику.

Після відпусту до присутніх звернувся митр. прот. Василь Мізюк, який закликав наслідувати приклад жертовності й любові до ближніх видатного письменника та передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Також до слова був запрошений Голова Коломийської ОТГ Богдан Миколайович Станіславський, який подякував кожному, хто долучився до створення скверу та нагородив відзнаками найактивніших працівників.
На завершення директор ліцею №1 Мирослав Васильович Граб подякував усім присутнім за участь у святкуванні та допомогу у збереженні пам’яті геніального мислителя та поета нашого краю – Василя Семеновича Стефаника.

Джерело : kolomija.com

Відзначення 32-ї річниці виводу військ з Афганістану у м. Коломия

15 лютого 2021 року, в місті Коломия, біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, відбулось пам’ятне віче з нагоди 32-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану.

На запрошення голови спілки афганців Коломийщини – Йосипа Петровича Тодоріва та, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, участь у заході взяло духовенство Коломийського міського благочиння: прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук та ієрей Анатолій Момот.

Розпочалося дійство з виконання Державного Гімну України, після якого духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-інтернаціоналістами та всіма борцями за волю і незалежність України.

Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Василь Юрчук, який зазначив, що воїни-афганці одні із перших стали боронити Батьківщину на Майдані та Донбасі і цим показали приклад любові до ближнього й своєї рідної землі. Також священик передав вітання та молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

В пам’ятному заході також взяли участь: Голова Коломийської об’єднаної територіальної громади Богдан Станіславський, керівник апарату Коломийської районної державної адміністрації Михайло Беркещук, заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук, воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та численна громадськість міста.

Завершилося дійство виконанням Державного Гімну України.

Джерело : kolomija.com

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes