Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ

Відзначення 32-ї річниці виводу військ з Афганістану у м. Коломия

15 лютого 2021 року, в місті Коломия, біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, відбулось пам’ятне віче з нагоди 32-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану.

На запрошення голови спілки афганців Коломийщини – Йосипа Петровича Тодоріва та, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, участь у заході взяло духовенство Коломийського міського благочиння: прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук та ієрей Анатолій Момот.

Розпочалося дійство з виконання Державного Гімну України, після якого духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-інтернаціоналістами та всіма борцями за волю і незалежність України.

Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Василь Юрчук, який зазначив, що воїни-афганці одні із перших стали боронити Батьківщину на Майдані та Донбасі і цим показали приклад любові до ближнього й своєї рідної землі. Також священик передав вітання та молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

В пам’ятному заході також взяли участь: Голова Коломийської об’єднаної територіальної громади Богдан Станіславський, керівник апарату Коломийської районної державної адміністрації Михайло Беркещук, заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук, воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та численна громадськість міста.

Завершилося дійство виконанням Державного Гімну України.

Джерело : kolomija.com

В 10 гірсько-штурмовій бригаді молитовно пом’янули всіх, хто загинув у російсько-українській війні.

Зображення може містити: 6 людей, капелюх та надворі, текст «W щитом 31»
Зображення може містити: 1 особа, стоїть та надворі
Зображення може містити: одна або кілька осіб, капелюх, взуття та надворі

30 грудня 2020 року, в місті Коломия, біля пам’ятного меморіалу українським воїнам «Кожному поколінню своя війна», з благословення Преосвященного Єпископ Коломийського і Косівського Юліана капелан 10 гірсько-штурмової бригади митр. прот. Михаїл Возняк звершив Панахиду за спокій душ усіх загиблих у російсько-українській війні. Молитовно згадали ТИХ, завдяки кому ми всі маємо змогу зустріти новорічні свята в колі сім’ї, за ТИХ, хто дав надію нашим дітям на щасливе майбутнє. За ТИХ, хто віддав найцінніше – життя – за те, щоб наша країна мала шанс розквітнути, бути вільною, щасливою та незалежною. Доки ми їх пам’ятаємо – вони живі. Слава вам, браття! Слава Україні!

Джерело : сторінка 10 Гірсько- Штурмова Бригада

Преосвященний Владика Юліан благословив запалення головної новорічної ялинки Коломийської ОТГ

18 грудня 2020 року, вечором, на площі Відродження в місті Коломиї, відбулося урочисте запалення новорічної ялинки.

В святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Цю подію традиційно вважають початком циклу новорічно-різдвяних свят.

Щоб стати свідками цієї казкової та захоплюючої події, на головній площі міста зібралося багато людей.

На початку благословити захід запросили духовенство.

Звертаючись до присутніх, Владика Юліан привітав усіх із Днем Святого Миколая, наголосивши: “Сьогодні ми з вами зібрались біля цього символу Різдвяних свят – Новорічної ялинки. Зелене дерево нагадує кожному про вічні цінності в нашому житті, що були принесенні у світ із приходом Спасителя.

Світло Вифлиємської зорі, що увінчує нашу красуню закликає кожного мешканця нашого міста покинути суєту земного життя та думками полинути в Різдвяну історію, готуючи ясла власної душі для приходу Немовляти-Месії”.

Також Його Преосвященство закликав присутніх ставати добрішими, творити діла милосердя, наслідуючи приклад великого Святителя та побажав Божого заступництва, різноманітних благ і миру в прийдешньому році.

Святковий захід продовжився виступами творчих колективів, у виконанні яких прозвучали церковні піснеспіви про Святого Миколая та колядки.

На святковому заході Єпископа Юліана супроводжували: економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та диякон Антон Трачук.

Джерело : https://kolomija.com

Єпископ Юліан привітав новообраного Голову Коломийської ОТГ Богдана Миколайовича Станіславського із перемогою

26 жовтня 2020 року, в Єпархіальному Управлінні Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, зустрівся із новообраним головою Коломийської ОТГ Богданом Миколайовичем Станіславським.

Керуючий Коломийською Єпархію привітав Богдана Миколайовича із обранням головою Коломийської об’єднаної територіальної громади, побажав йому Божого Благословення і сил для плідного служіння громаді й процвітання рідного краю.

Архіпастир зазначив, що пан Богдан був достойним із кандидатів на цих виборах та, що його обрання дійсно було з волі Божої, бо, за словом Святого Апостола Павла: “… нема бо влади, що не була б від Бога і ті існуючі влади установлені Богом” (Рим. 13:1).

“Все Ваше життя цілком присвячене служінню Покутському краю і за роки плідної роботи депутатом Івано-Франківської обласної ради Ви домоглися великих успіхів в соціально-економічному та духовному розвитку нашого регіону. Все це стало можливим завдяки Вашій щирій вірі в Бога, Вашому професіоналізму, невичерпній енергії, життєвому досвіду, різнобічним знанням і доброму відношенню до людей. Вами багато досягнуто і чимало ще належить зробити. І для цього Всевишній нагородив Вас різними талантами, які, без сумніву, Ви і надалі будете приносити на вівтар служіння мешканцям Коломийської ОТГ, з успіхом втілювати в життя нові ідеї та рішення”, – зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство подарував Богдану Станіславському ікону Пресвятої Богородиці.

Під час урочистого привітання були присутні: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Цього дня Керуючий Коломийською Єпархією в телефонному режимі також привітав новообраних голів об’єднаних територіальних громад: Івано-Франківської міської ОТГ – Марцінківа Руслана Романовича, Городенківської міської ОТГ – Кобилянського Богдана Миколайовича, Косівської міської ОТГ – Плосконоса Юрія Олександровича, Надвірнянської міської ОТГ – Андрійовича Зеновія Мирославовича, Верховинської ОТГ – Мицканюка Василя Миколайовича, Печеніжинської ОТГ – Довірака Ігоря Васильовича, Нижньо-Вербізької ОТГ – М’якущака Ярослава Юрійовича, Поляницької ОТГ – Поляка Миколу Миколайовича, а також новообраних депутатів місцевих рад, які, за попередніми підрахунками, набирають прохідну кількість голосів.

Джерело :https://kolomija.com

Урочисте відкриття та освячення оновленого Музею Писанкового розпису в місті Коломия

22 жовтня 2020 року, в місті Коломия, відбувся урочистий захід з нагоди урочистого відкриття та освячення оновленого Музею Писанкового розпису.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, у святковому заході прийняли участь: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук, ієрей Анатолій Момот, ієрей Іван Венгрин, ієромонах Осія (Лещишак) та духовенство краю.

На початку до присутніх звернулась Генеральний директор Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського міста Коломиї Ярослава Юріївна Ткачук, яка подякувала меценатам, благодійникам та усім присутнім за допомогу у проведенні відновлюваних робіт головної візитівки міста.

Опісля до слова був запрошений головний ініціатор проекту відновлення Музею, відомий меценат та благодійник, депутат Івано-Франківської обласної ради – Богдан Миколайович Станіславський. У своєму слові Богдан Миколайович подякував усім присутнім за участь у відкритті Музею Писанки та зазначив, що дана подія стане початком нових та якісних змін у житті нашої писанкової Коломиї.

Далі присутнім духовенством було звершено освячення оновленого приміщення Музею.

Після відпусту зі словом до присутніх звернувся митр. прот. Василь Мізюк, який подякував усім, хто долучився до відновлення Музею, зокрема ініціатору відновлення – благодійнику Богдану Миколайовичу Станіславському, який є людиною слова й завжди доводить до логічного завершення розпочате та побажав, щоб цей символ Воскресіння – Писанка, завжди нагадувала нам про Божу присутність у нашому житті.

Також священик передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Завершилось урочисте дійство світловим шоу.

Джерело :https://kolomija.com

Відкриття та освячення дошкільного навчального закладу “Дивосвіт” у с.Лісний Хлібичин

Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

15 жовтня 2020 року у селі Лісний Хлібичин, що на Коломийщині, запрацював дитячий садочок «Дивосвіт». В урочистому відкритті освітнього закладу взяв участь благочинний Отинійського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Лісний Хлібичин митр. прот. Володимир Липко. Після урочистого перерізання стрічки благословити новий садочок було запрошено духовенство. На завершення Чину освячення отець Володимир звернувся до усіх присутніх із словом. Отець подякував усім хто долучився до відкриття цього чудового дитячого садка, та побажав усім працівникам Божого благословення у справі виховання та навчання дітей.
В урочистому заході також взяли участь голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, керівники району, депутати обласної та районної рад, дітвора та батьки майбутніх вихованців.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

У селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії

Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.
Світлина від Печеніжинська об'єднана територіальна громада.

Сьогодні, 07 жовтня, у селі Марківка урочисто відкрили та освятили дошкільний підрозділ Марківської гімназії та модульний критий спортивний зал. В урочистому відкритті взяв участь настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Марківка прот. Василь Ткачук. Отець Василь звершив чин освячення нових приміщень та подякував усім присутнім хто долучився до реалізації такої благої справи .

У відкритті також взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів та керівництво селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Реконструкцію майстерні Марківської гімназії проведено під дошкільний підрозділ та оснащено сучасним обладнанням, за кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та кошти місцевого бюджету, в рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Заклад розрахований на одну групу – 20 дітей дошкільного віку до шести років.

Будівництво модульного критого спортивного залу розпочато у 2016 році, за кошти ДФРР та кошти місцевого бюджету, у рамках реалізація проекту «Будівництво мережі критих спортивних залів в Печеніжинській ОТГ». Основна мета будівництва спортивного залу передбачає створення оптимальних умов функціонування Марківської гімназії, вирішення проблеми проведення уроків фізичної культури, а також залучення молоді для заняттям фізичною підготовкою та спортом.

Джерело : Печеніжинська об’єднана територіальна громада

Відкриття та освячення нового мультуфункціонального майданчика у Нижньовербізькій ОТГ

24 вересня 2020 року у Нижньовербізькій об’єднаній територіальній громаді відбулось відкриття мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту. В урочистому відкритті та освяченні майданчика взяв участь ієрей Юрій Кадинський.

Також на заході були присутні керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, заступник начальника управління спорту Костянтин Лисейко та голова Нижньовербізької ОТГ Мякущак Ярослав.

За словами Романа Маланія, на новому мультифункціональному майданчику учні школи матимуть можливість активно займатися спортом, проводити заняття із баскетболу, волейболу, мініфутболу та великого тенісу. Задля цього на полі встановили спеціальне покриття  із поліуретанової крихти.

Джерело : Івано-Франківська ОДА

Молебень до Пресвятої Богородиці у військовій частині Коломийщини

21 вересня 2020 року, в день дванадесятого свята Різдва Пресвятої Богородиці, у військовій частині Повітряних сил Збройних сил України, що дислокуються на Коломийщині, було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та, на запрошення командира військової частини – підполковника Надточого Сергія Павловича, військову частину відвідали: військовий капелан Коломийської Єпархії, настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці селища Отинія ієрей Василь Мороз та священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї ієрей Василь Бойчук, які звершили Молебень до Пресвятої Богородиці.

Після відпусту священики передали вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана командуванню та військовослужбовцям.

На завершення духовенство окропило присутніх військових освяченою водою.

Джерело : kolomija.com

Урочиста зустріч воїнів 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади в місті Коломия

30 липня 2020 року, біля Меморіального комплексу військової частини 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади міста Коломиї, відбулась урочистості з нагоди повернення військовослужбовців після бойового завдання зі Сходу України.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в урочистому заході взяли участь: керівник єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами, старший військовий капелан Єпархії митр. прот. Михаїл Возняк; заступник керівника єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами, військовий капелан Єпархії прот. Василь Ткачук та військовий капелан Єпархії ієрей Василь Мороз.

Святковий захід розпочався спільного виконання Державного Гімну України.

Далі благословити захід запросили духовенство, після чого старший військовий капелан Єпархії митр. прот. Михайло Возняк прочитав Молитву за переможний мир в Україні.

Опісля слово мали: командир 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, Герой України, полковник Василь Зубанич; заступник командувача оперативного командування Сухопутних військ ”Захід” Володимир Горбатюк; Голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів; Голова Коломийської районної ради Роман Дячук та мер міста Коломиї Ігор Слюзар.

Далі відбулось урочисте нагородження кращих військовослужбовців грамотами, відзнаками та черговими військовими званнями.

Після цього колона військових та військової техніки рушила вулицями міста Коломиї до площі Відродження.

На завершення відбулось урочисте освячення пам’ятника “Щит України” – подарунку військових 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади мешканцям міста.

Джерело : https://kolomija.com

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes