Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ

Відкриття меморіальної дошки полеглому Герою Степану Романюку у с. Топорівці

На зображенні може бути: 8 людей та люди стоять

24 березня 2023 року, у селі Топорівці Городенківської громади відбулося відкриття меморіальної дошки полеглому Герою Степану Романюку.

Пам’ятний знак розташований на фасаді ліцею, в якому свого часу навчався військовий.

Право відкрити меморіальну дошку було надано батьками та сестрі полеглого Героя.

Далі з благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана, чин освячення меморіальної дошки звершив настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Топорівці ієрей Василь Марковський.

Також зі словами співчуття і вдячності родині Героя на відкритті звернулись Городенківський міський голова Богдан Кобилянський та депут обласної ради Василь Мельничук.

Опісля відкриття меморіалу на кладовищі відбулася поминальна панахида за загиблими Героями Степаном Стефураком, Степаном Романюком, Іваном Грищуком та Михайлом Сливчуком, які знайшли останній спочинок на місцевому кладовищі.

Джерело

Владика Юліан звершив Чин похорону великого українського композитора та музикознавця Олександра Козаренка

23 березня 2023 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ  Коломийський і Косівський Юліан звершив Чин похорону відомого українського музиканта, талановитого композитора, музикознавця, музичного критика, віртуозного піаніста, професора, доктора мистецтвознавства – Олександра Володимировича Козаренка (1963- 2023).

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом,  у якому зазначив: ” Всю культурну громадськість нашого краю, України та цілого світу сколихнула жахлива новина про непоправну втрату – смерть великого композитора, піаніста та музикознавця Олександра Володимировича Козаренка”.

Його Преосвященство сказав, що для тих, хто мав щастя бути із ним знайомим, він був прекрасним співбесідником, з яким можна було розмовляти на найрізноманітніші теми, характеризувався безпосередньою поведінкою, відчуттям бачити красу у всьому, тонким гумором, самоіронією та глибинним інтелектом.

Архіпастир зазначив, спочилий Маестро був також і глибоко віруючою людиною, який любив відвідувати Храм Божий та знаходив своє натхнення у роздумах про Творця і спогляданні неповторної краси Божого світу.

“Олександр Володимирович дуже скромно говорив про свій талант, зазначаючи, що це не його заслуга, а що він є тільки ретранслятором Божественної музики”, – наголосив Преосвященний Владика.

На завершення Владика Юліан закликав пам’ятати у своїх  молитвах про великого сина України та нашого краянина – Олександра Козаренка.

Після заупокійного богослужіння тіло спочилого композитора урочистою процесією було пронесене центральною вулицею міста та похоронене на міському кладовищі, у родинному склепі.

Провести в останню дорогу великого музиканта прибули рідні, друзі, колеги, представники влади краю та коломияни.

Заупокійна Літія за загиблими Героями Мироном Забарилом та Володимиром Островським у місті Коломия

12 березня 2023 року, на Алеї Слави Коломийського міського кладовища, була відсужена заупокійна Літія за спокій душ українських воїнів Мирона Забарила та Володимира Островського, які рік тому героїчно загинули в бою з  російськими окупантами, захищаючи рідну землю.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в поминальному заході взяли участь асвященники Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук та прот. Анатолій Момот.

Спочатку духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-захисниками. Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Анатолій, який пригадав скорботні події та трагічні переживання рідних і близьк

Також священнослужитель  передав рідним співчуття та слова молитовної підтримки від Преосвященного Владики Юліана.

У молитовному поминанні також взяли участь: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, заступник Коломийського міського голови Роман Остяк, воїни, рідні та близькі полеглих Героїв.

Владика Юліан взяв участь у «Форумі волонтерів Прикарпаття – 2023»

4 березня 2023 року, в місті Коломия, у приміщенні «Galeria Korzo», відбувся «Форум волонтерів Прикарпаття – 2023».

На запрошення організаторів заходу участь у форумі взяв Керуючий Коломийською Єпархією, Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України.

Після цього до слова було запрошено духовенство.

Звертаючись до присутніх, Владика Юліан наголосив  на важливості єднання українців задля досягнення перемоги у війні, а також, що байдужість вбиває, а спільна праця, самоорганізація та великі старання дають бажаний результат: «Перемога і мир не забаряться, адже ми на стороні правди і добра, і що найголовніше – з нами Бог, бо ми любимо свій народ і свою землю».

Владика висловив повагу волонтерам за їх діяльність, додавши, що Церква також долучилася до волонтерського руху, адже на пожертви вірян і стараннями священнослужителів на Схід нашої країни постійно відправляється забезпечення військовим та різноманітна гуманітарна допомога.

На закінчення свого виступу Архіпастир підніс особливу молитву за Україну.

Після слів духовенства присутні вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто загинув у часі війни.

Робота форуму продовжилася вітальним словом командира 79 батальйону 102 бригади, підполковника Сергія Бойка; народного депутата України, члена комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики  Володимира В’ятровича; заступника голови Коломийської районної військової адміністрації Ганни Кравчук.

Під час свого виступу підполковник Сергій Бойко нагородив головну волонтерку Коломийщини, координатора волонтерського центру «Нескорена нація» – Галину Белю особливою відзнакою.

Серед інших участь у форумі взяли участь: народний депутат України Олег Синютка; народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба; народний депутат України Софія Федина; заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області Оксана Жураківська; начальник Коломийського відділу податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДПС Наталія Котурлаш; заступник начальника Коломийського ДПІ ГУ ДПС Мирослава Бундзяк; в.о. начальника митного посту «Коломия» Володимир Яковів; депутат Івано-Франківської обласної ради Євгенія Бардяк; керівник ГО «УСАМ «Нескорені» Олександр Лабецький; представник БФ «Чисті Серцем» Ірина Рабарська; представник координаційного центру підтримки військових Прикарпаття Save Ukraine Now  (SUN) Ярина Мельник; представник оздоровчого центру «Тепло крилатої душі»  імені Степана Тарабалки, директор з питань міжнародної співпраці Анатолій Юзюк;  керівник ГО «Фонд підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Олександр Тарасюк.

Форум складався з двох тематичних дискусій: «Правова та податкова безпека волонтерів» та «Взаємодія волонтерів – опора ЗСУ».

Завершився захід підведенням підсумків та напрацюванням подальших кроків спільноти волонтерів.

Преосвященного Владику Юліана супроводжував протодиякон Антон Трачук.

Вшанування Героїв Небесної Сотні у м.Городенка

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

20 лютого 2023 року, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні у місті Городенка відбулася поминальний захід з увічнення пам’яті та подвигу Героїв Небесної Сотні, який став переломним моментом у новітній історії нашої держави. З благословення Керуючого Коломийською єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь у поминальному заході взяв благочинний Городенківського благочиння митр.прот. Богдан Мороз. Присутнім духовенстов було звершено поминальну панахиду за загиблими Героями та хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про них. Також цього дня, відбулось покладання квітів пам’яті і шани до могили Героя України, Сотника Майдану – Сергія Дідича, який віддав своє життя за права і свободу кожного українця. Цінуємо подвиг наших Героїв, які вберегли вільну Україну. Світла пам’ять Героям Небесної Сотні. Ніколи не забудемо та не пробачимо. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за Україну. Вічна пам’ять Героям!

Джерело

Відзначення 152 – річниці від дня народження Леся Мартовича у с.Торговиця

На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

12 лютого 2023 року, в селі Торговиця Городенківської громади відзначили 152-річницю від дня народження українського письменника, правника та громадського діяча Леся Мартовича.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, в урочистому заході взяв участь настоятель Храму Різдва Пресвтяої Богородиця с.Торговиця прот. Ігор Івасютин.

Біля погруддя видатного земляка отцем Ігорем було   відслужено заупокійну Літію за спокій душі видатного українця.

Опісля всі присутні мали змогу відвідати музей талановитого уродженця Торговиці.

Також цього дня у спортивному залі місцевого навчального закладу відбувся футбольний турнір присвячений пам’яті Леся Мартовича.

Джерело

Освячення автомобіля для воїнів Української Армії в с. Слобідка Городенківської громади

На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

27 січня 2023 року, в селі Слобідка Городенківської громади, відбулось освячення автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, освячення звершив настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Слобідка митр.прот. Микола Кравчук.

Після відпусту отець Микола подякував жертводавцям та побажав, щоб даний автомобіль виконував бойові завдання , а наші мужні захисники неушкодженими повернулись до своїх домівок з Перемогою над агресором.

Дана благодійна акція стала можливою завдяки старанням небайдужих жителів села Слобідка, представників української діаспори, НФК “Ураган” та молоді села.

Преосвященний Владика Юліан благословив Різдвяні страви для засуджених у виправній колонії села Товмачик

6 січня 2023 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, відвідав  державну установу “Коломийська виправна колонія (№41)”, в селі Товмачик, Коломийської територіальної громади.

У Храмі Преображення Господнього, який розміщений на території виправної установи, Преосвященний Владика здійснив освячення кутті та інших традиційних страв Різдвяного свят-вечора.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до засуджених зі словом, у якому привітав їх із прийдешнім святом Різдва Христового, наголосивши на тому, що Господь безмежно любить своїх дітей і заради спасіння усіх людей Він приходить у цей світ, щоб спасти кожного від гріха й смерті та  дає надію на вічне й блаженне життя.

На урочистому богослужіння також молився Коломийський міський голова Богдан Станіславський.

На завершення Владика Юліан окропив усіх освяченою водою.

Освячення автомобіля для воїнів Української Армії в місті Коломия

3 січня 2023 року, в місті Коломия, відбулось освячення автомобіля підвищеної прохідності Ssang Yong Rexton  для 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Збройних Сил України.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, освячення звершив працівник Єпархіального Управління, священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук.

Після відпусту отець Василь подякував жертводавцям та побажав, щоб даний автомобіль виконував бойові завдання та щоб військовослужбовці живими, здоровими та неушкодженими повернулись до своїх домівок.

Дана благодійна акція стала можливою завдяки старанням військовослужбовиці ЗСУ Тетяни Жураковської та безпосередньої допомоги керівника ТзОВ “СТРУГА УКРАЇНА” Любомира Жибака.

Владика Юліан взяв участь в урочистостях з нагоди 114-ї річниці від Дня народження Степана Бандери в місті Коломия

1 січня 2023 року, в місті Коломия, біля пам’ятника провіднику Організації Українських Націоналістів – Степану Бандері, відбулось урочисте віче з нагоди 114-ї річниці від Дня його народження.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Розпочалось дійство покладанням квітів до пам’ятника провіднику ОУН представниками влади.

Почесну місію виконали: керівник апарату Коломийської районної військової адміністрації Михайло Беркещук та виконуюча обов’язки керівника відділу культури Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна.

Далі Преосвященний Владика Юліан, у співслужінні духовенства очолив Панахиду за спокій душі Степана Бандери.

Архіпастирю під час заупокійного богослужіння співслужили: працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Анатолій Момот, ієрей Дмитро Гром та священик УГКЦ.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому нагадав про велич постаті великого сина України та про актуальність державницьких ідей, які сповідував Степан Бандера.

На завершення для присутніх лунали повстанські пісні.

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes