Коломийський вісник
Category archives for: ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь у засіданні Архієрейського Собору Православної Церкви України

24 травня 2022 року, в Митрополичому домі при Соборі Святої Софії у Києві, під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відбувся Архієрейський Собор Помісної Української Православної Церкви.

В роботі Архієрейського Собору взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Участь у Соборі також взяла повнота архієреїв Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин.

На початку засідання Предстоятель виступив із доповіддю про діяльність від часу попереднього Собору (15 грудня 2020 р.) та оцінками й пропозиціями щодо подальшої праці з розбудови Помісної Церкви, після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

У підсумку Архієрейський Собор ухвалив відповідні постанови. Зокрема, Собор закликав Боже благословення на Збройні сили України та всіх її захисників, на Президента, державну і місцеву владу та на весь український народ і просить у Всевишнього наблизити перемогу над російським агресором та досягнення справедливого миру.

Собор затвердив всі рішення, в тому числі судові, ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах та повторно засвідчив бажання і готовність нашої Помісної Церкви розпочати діалог, задля досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію. З цього приводу було ухвалено відповідне Звернення до ієрархів, духовенства та вірних в юрисдикції Московського патріархату в Україні.

Окрім того, Архієрейський Собор попросив Предстоятеля звернутися до Вселенського Патріарха та Предстоятелів Помісних Церков щодо притягнення Російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичного вчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російським військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».

Після закінчення засідання Архієрейського Собору, Преосвященний Владика Юліан молився під час Молебню, який очолив Предстоятель Православної Церкви України у Соборі Святої Софії Київської.

Також разом з Предстоятелем молився єпископат ПЦУ з усієї України та запрошене духовенство.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

На завершення Митрополит Епіфаній возніс Молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Джерело

Владика Юліан взяв участь у засіданні Священного Синоду Православної Церкви України

23 травня 2022 року, в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому Кафедральному Соборі, під головування Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

В роботі Священного Синоду взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

На своєму засіданні Священний Синод вирішував поточні справи життя Православної Церкви України та виніс відповідні рішення.

Джерело

Сербська православна церква прийняла прохання церкви Північної Македонії про набуття автокефалії

Про це повідомив Патріарх Сербський Порфирій, який очолив сьогодні Божественну Літургію в кафедральному соборі Скоп’є разом із предстоятелем Православної церкви Північної Македонії Стефаном.

«Здебільшого завдяки вашим молитвам, брати і сестри, і завдяки молитвам усіх святих, настала єдність. А зараз ми повідомляємо вам більше хороших новин. Священний Синод Сербської Церкви одноголосно відповів на заклик Православної Церкви (Північної) Македонії та прийняв і визнав її автокефалію», – сказав Патріарх Порфирій.

Патріарх Сербський висловив упевненість, що інші православні церкви світу погодяться надати автокефалію Церкві Північної Македонії.

Зі свого боку архієпископ Стефан наголосив: «Нехай Бог дозволить, щоб цей акт любові був вічним». Він подякував Церкві Сербії та сказав, що це великий момент, якого Церква його країни чекала 55 років.

Також нагадуємо, що 9 травня Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв звернення Православної Церкви Північної Македонії та вирішив відновити канонічність цієї церкви, визнавши її «Охридською Архієпархією», виключивши при цьому термін «Македонська». ” та будь-яке інше похідне від слова “Македонія” для його назви.

16 травня Сербська православна церква також прийняла повернення до канонічності та євхаристійного спілкування Церкву Північної Македонії, яка більше не вважається розкольницькою.

Православна церква країни в 1967 році відокремилася від Сербського патріархату і проголосила свою автокефалію як «Македонська православна церква», яка не визнавалась жодною офіційною православною церквою у світі.

Більше знакових подій щодо прохання Церкви Північної Македонії щодо набуття автокефалії може відбутися 5 червня, у день П’ятидесятниці, коли очікується, що архієпископ Охридський Стефан відвідає Фанар і зустрінеться із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Джерело

Міжконфесійний захід «Спільна молитва за Україну»

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 квітня 2022 року в тисячолітній святині Православної Церкви – Соборі святої Софії Київської взяв участь у міжконфесійному заході «Спільна молитва за Україну».

Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив молитву про визволення України від агресора:

«Господи, почуй молитви дітей Твоїх і в час важких випробувань Україну від нашестя чужинців звільни. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, Президента та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору.

Пошли на допомогу мужнім захисникам нашим грізного очільника небесного воїнства архістратига Михаїла, щоби диявольські задуми чужинців зруйнували вони.

Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити народ, державу та святині наші. Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь».

Джерело

Преосвященний Владика Юліан взяв участь у звершенні Архієрейської хіротонії Єпископа Богородчанського Феогноста

12-13 лютого 2022 року, в Свято-Михайлівському Золотоверхому Кафедральному Соборі, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, взяв в участь в урочистих богослужіннях, які очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, під час яких архімандрита Феогноста (Бодоряка) було наречено та рукоположено у сан Єпископа Богородчанського, вікарного архієрея Івано-Франківсько-Галицької Єпархії.

12 лютого, в суботу вечором, Керуючий Коломийською Єпархією співслужив Предстоятелю Православної Церкви України за Всенічним бдінням та взяв участь в нареченні архімандрита Феогноста (Бодоряка) на Єпископа Богородчанського.

13 лютого, в неділю про митаря і фарисея, Преосвященний Владика Юліан співслужив  Його Блаженству за Божественною Літургією.

Також за урочистим богослужінням Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію співслужили: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, Архієпископ Вишгородський Агапіт,Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, братія монастиря та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Митрополит Епіфаній виголосив Першосвятительське слово проповіді.

Також під час Божественної Літургії лунала Всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці богослужіння Предстоятель Помісної Української Православної Церкви звернувся до нового співбрата Єпископа Феогноста з настановчим словом та вручив йому архієрейський жезл.

За урочистою Божественною Літургією також молились: член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Дмитро Дмитрович Нагірняк та віряни Коломийської Єпархії.

Джерело

Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь у молитовному відзначенні Дня Народження Митрополита Іоасафа

5 лютого 2022 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

У неділю 33-тю після П’ятидесятниці, в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська, Керуючий Коломийською Єпархією співслужив за Божественною Літургією Високопреосвященному  Митрополиту Івано-Франківському і Галицькому Іоасафу, з нагоди відзначення його Дня Народження.

Архіпастирям за  урочистим богослужінням співслужило запрошене духовенство.

Під час торжественної Божественної Літургії також молились: Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук; Народний депутат України Оксана Савчук; Івано-Франківський міський Голова Руслан Марцінків;  член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Дмитро Нагірняк; Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак; заступник начальника управління, начальник відділу у справах національностей і релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Тетяна Лапка.

Після відпусту Преосвященний Владика Юліан привітав Митрополита Іоасафа із Днем Народження, відзначивши його вагомий внесок у розвиток Православної Церкви на Прикарпатті та побажавши Його Високопреосвященству Господньої допомоги для подальшого архіпастирського служіння.

Опісля Правлячого Архієрея Івано-Франківсько-Галицької Єпархії привітали: Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук; Народний депутат України Оксана Савчук; Івано-Франківський міський Голова Руслан Марцінків та духовенство Івано-Франківсько-Галицької Єпархії.

У свою чергу Владика Іоасаф подякував усім присутнім за спільну молитву та привітальні слова.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

Джерело

Владика Юліан взяв участь в урочистостому богослужінні з нагоди третьої річниці інтронізації Блаженнійшого Митрополита Епіфанія

3 лютого 2022 року, у Соборі Святої Софії Київської, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди третьої річниці інтронізації Предстоятеля Православної Церкви, яке звершив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієреї й духовенство зі всієї України, а також Екзарх Вселенського Патріарха в Україні, Єископ Команський Михаїл, Архієпископ Памфільський Даниїл (Українська Православна Церква США) та Місцеблюститель Митрополичого Престолу, Єпископ Едмонтону і Західної Єпархії Української Православної Церкви Канади Іларіон.

На початку богослужіння Митрополит Вінницький і Барський Симеон зачитав акти про канонізацію Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси Йосифа (Нелюбовича-Тукальського) та Святої Праведної Єлизавети Гулевич.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після урочистого молебню Митрополит Вінницький і Барський Симеон від імені Священного Синоду та повноти Православної Церкви України висловив вітання на адресу Предстоятеля та подав йому просфору і букет квітів.

У відповідь Митрополит Епіфаній подякував за привітання та звернувся до присутніх зі словом, у якому також зазначив: “…Зібравшись у цьому священному місці, в Соборі Софії – Іпостасної Премудрості Божої, де справді з особливим трепетом усвідомлюється природа Церкви, яка перевершує матерію, перевершує сьогодення, ми з особливими почуттями підносимо молитви до Бога, до Пречистої Діви Марії, до сонму святих угодників та праведників. Загальновідомо, що ці дні й тижні для України є часом тривоги через погрози війною з боку супротивників, але коли ми молимося тут, то особливо відчуваємо, що перед викликом нашестя чужинців, який переживаємо вже вісім років, ми не полишені беззахисними, що ми – не самі.

Разом з нами і за нас молиться Пречиста Діва Марія, підносячи руки Свої та стоячи, як Нерушима Стіна. Над нами – воїнство ангельське на чолі з Архистратигом Михаїлом, покровителем і заступником нашої Золотоверхої столиці…”

Преосвященний Владика Юліан також привітав Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Епіфанія із 3-ю річницею інтронізації та Днем Народження.

Джерело

Торжественне богослужіння у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі

27 вересня 2021 року, в день престольного свята Манявської обителі Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, на запрошення Високопреосвященного Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, співслужив Предстоятелю Православної Церкви України, Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію в Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі під час його Першосвятительського візиту до Івано-Франківської Єпархії.

За урочистим богослужінням Блаженнішому Владиці співслужили: Митрополит Галицький Андрій; Митрополит Івано-Франківський і Галицький, Священноархімандрит Манявського монастиря Іоасаф; Єпископ Коломийський і Косівський Юліан; Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій; вікарій Івано-Франківської єпархії Єпископ Павло, братія обителі й монастирських скитів та духовенство з різних єпархій.

Разом із Преосвященним Владикою Юліаном в Манявській обителі молились представники Коломийської Єпархії: прот. Василь Струк, прот. Василь Дійчук; протодиякон Антон Трачук, член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Нагірняк Дмитро Дмитрович та численні віряни.

Під час Божественної Літургії, після малого входу була відслужена остання заупокійна літія за спочилими мучениками – двадцяти трьома насельниками святої Манявської обителі, які в 1676 році постраждали за віру Христову. Після цього Митрополит Іоасаф зачитав Постанову № 12 Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) «Про приєднання до лику місцевошанованих святих Івано-Франківсько-Галицької Єпархії мучеників насельників Великого Манявського Хресто-Воздвиженського скита».

Після Євангельського читання Блаженнійший Митрополит Епіфаній виголосив повчальну та зворушливу проповідь.

На завершення святкового богослужіння, Предстоятель Православної Церкви України нагородив високими церковними відзнаками осіб, які по особливому долучилися до справи розбудови Манявської обителі та утвердження Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

Джерело

Предстоятель звершив освячення відновленого пам’ятника преподобному Іоану Вишенському в м. Судова Вишня

Митрополит Епіфаній 11 вересня 2021 року на малій батьківщині преподобного Іоана Вишенського, незламного борця за Православну віру, подвижника і ченця Святої Гори Афон, у співслужінні архієреїв, духовенства та отців-святогорців звершив освячення відновленого пам‘ятника преподобному Іоану Вишенському в м. Судова Вишня.

Під час Чину освячення молилися представники місцевої влади та численні парафіяни.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній, звертаючись до пристуніх зазначив, що сьогодні м. Судова Вишня радіє і торжествує, адже чимало вірних разом зібралися на цьому священному місці, в Галицькій землі, щоби прославити великого подвижника і полеміста преподобного Іоана Вишенського.

«Як святий Іоан Предтеча, так і праведний Іоан Вишенський відстоювали Істину та йшли шляхом правди і зараз на небесах є нашими покровителями і захисниками. Символічно, що сьогодні разом з нами в храмі та біля пам‘ятника, підносять свої молитви монахи зі святої Гори Афон, де подвизався і надихався преподобний Іоан. Це свідчить, що ми єднаємось у молитві з іншими Помісними Православними Церквами. Ми маємо з вами вже визнаний статус нашої автокефальної помісної Української Православної Церкви. Ми прагнемо єднання навколо Христа з іншими народами, з іншими націями і ми з вами маємо на це повне право, як це засвідчено в Томосі про автокефалію», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

«Ми сьогодні згадуємо вашого славного земляка, який залишив по собі справді історичний слід і є зразком для наслідування, зразком, що кожен християнин молячись, трудячись і виконуючи євангельський закон любові також може осягнути вічне і блаженне життя. Все в наших руках», – підсумував Предстоятель.

Від монахів, які приїхали зі Святої Гори, слово виголосив ієромонах Сисой, насельник монастиря Ксенофонт.

На підсумування урочистостей слова вдячності виголосив митрополит Львівський Макарій. «Ми радіємо з того, що маємо Вас, молодого Предстоятеля – справжнього духовного лідера, який гідно веде нашу Помісну Церкву. Знайте, Блаженнійший, що ми Вас підтримуємо, любимо і завжди раді вітати серед нас!» – зазначив владика.

Завершилося богослужіння святковим многоліттям.

Джерело

Преосвященний Владика Юліан взяв участь в урочистостях з нагоди приїзду в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія

21-22 серпня 2021 року, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, разом із духовенством та вірними Коломийської Єпархії, взяв участь в урочистих богослужіннях, які очолили Вселенський Патріарх Варфоломій та Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

21 серпня 2021 року, Преосвященний Владика Юліан молився в Михайлівському Золотоверхому Соборі з нагоди прибуття в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія відбулася подячна молитва (Доксологія).

За Богослужінням також молилися два Предстоятелі – Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій та Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, а також митрополит Халкидонський Еммануїл, митрополит Адріанопольський Амфілохій, митрополит Філіппи, Неаполя та Тасоса Стефанос, Генеральний секретар Синоду архімандрит Григорій, Великий синкел архімандрит Яків, архієреї, духовенство та численні віряни Православної Церкви України .

Після завершення подячної молитви Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до Його Всесвятості з вітальним Словом, у якому також зазначив:

«Від повноти Помісної і Автокефальної Православної Церкви України, особисто від себе найперше хочу подякувати Вам, Ваша Святосте, що попри різні обставини, які могли завадити Вашому візиту саме в цей час, Ви прибули в Україну на запрошення як Церкви, так і Української держави в особі Президента, щоби молитовно розділити з українським народом радість свята – 30-ліття відновлення Незалежності України…».

Вітальне Слово у відповідь виголосив Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій: «Ми всі прибули, щоби прожити з Вами особисто достойне славлення диво: диво Воскресіння, боротьби за загоєння розділення, повернення до спілкування Церкви, нерозірваного прямування разом шляхом Істини.

Ми прибули, щоби побачити на власні очі здобутки багатьох Ваших невимовних зусиль, Блаженніший брате! Ви наймолодший за віком, але це у Вашому випадку, є Вашим привілеєм, а не недоліком. Оскільки Ваша молодість не рахується з безнастанними жертвами та зусиллями заради очолюваної Вами Церкви, яку береже Бог. Ваш труд буде тяжким, але через багато десятиліть, нащадки славитимуть Ваше ім’я та Ваш приклад…. ».

Після завершення Слова Його Всесвятість подарував Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію лампаду зі зображенням Архістратига Божого Михаїла.

22 серпня 2021 року, біля тисячолітньої Святині Православної Церкви – Собору Святої Софії Київської, Пресвященний Владика Юліан разом із єпископами та чисельним духовенством, співслужили за Божественною Літургією, яку звершили – Вселенський Патріарх Варфоломій та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Двом Предстоятелям співслужив численний єпископат і духовенство Константинопольської Церкви й Православної Церкви України.

Під час відправи молилися не менше ніж 15 тисяч духовенства і вірян.

За богослужінням лунали особливі прохання за Україну та молитва з чину молебню, нещодавно благословенного Священним Синодом.

Наприкінці Літургії архієпископ Євстратій виголосив послання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з нагоди 30-ліття відновлення незалежності України та Патріаршого візиту.

Далі зі словом до присутніх звернувся Предстоятель помісної Української Православної Церкви.

Завершилася урочиста відправа словом Вселенського Патріарха Варфоломія.

Після Божественної літургії Його Всесвятість відвідав Святу Софію, де підніс молитву за Україну та її народ.

Джерело

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes