Коломийський вісник
Category archives for: ВСІ ВІСТІ

Вшанування пам’яті українців загиблих у Другій світовій війні у м. Надвірна

На зображенні може бути: brick wall та просто неба
На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять, просто неба та дерево

Сьогодні, 7 травня, на території старого кладовища у м. Надвірна пройшли поминальні заходи з нагоди Дня Пам’яті та Примирення. До Пам’ятного Хреста та до Могили борцям за волю України поклали квіти та запалили лампадки керівники районної та міської влади. Присутні вшанували пам’ять всіх українців, які виборювали незалежність і свободу України у часи Другої Світової війни. Опісля присутнім духовенством було відслужено поминальну панахиду. Очолив поминальне богослужіння митр. прот. Олег Траско благочинний Надвірнянського благочиння, настоятель храму св. Володимира Великого м. Надвірна.

Кожен з нас має пам’ятати цей гіркий урок історії. Пам’ятати, що живучи в незалежній державі, ми повинні виховувати молоде покоління в дусі любові та поваги, відчутті вдячності до тих? Хто боровся та віддав життя задля майбутнього України. Сьогодні, це важливо як ніколи, адже у ХХІ сторіччі Україна продовжує свою боротьбу за територіальну цілісність та непорушність кордонів.

Джерело : Надвірнянська РДА

Урочисте архієрейське богослужіння у Храмі селища Верховина

6 травня 2021 року, в четвер Світлого тижня, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика Юрія Переможця, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив торжественну Архієрейську Божественну Літургію.

На подвір’ї Храму Архіпастиря із короваєм, квітами й привітаннями зустріли чисельні парафіяни, та, під мелодійний передзвін, провели до дверей Святині.

У притворі Храму Правлячого Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Юрій Стефлюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Ребенчук; настоятель Храму Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк та протодиякон Антон Трачук.

Під час Малого входу, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив настоятеля Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрія Стефлюка правом носіння Митри.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій нагадав вірним, що ми перебуваємо в особливому періоді життя Церкви, який називається Світлим тижнем і який характеризується постійною згадкою про події Воскресіння, коли серце віруючої людини відчуває неймовірну радість і вдячність Господу за Його дар вічного життя нам.

Далі Його Преосвященство пояснив у чому полягає суть Жертви Христової і який дар ми отримали завдяки смерті і Воскресіння Спасителя: “Своєю Жертвою він визволив нас від гріха, смерті та вічних мук, примирив людину з Богом та дав надію на вічне й блаженне життя”.

Також Архіпастир пояснив в чому полягає феномен християнського мучеництва загалом та мученицького подвигу Cвятого Великомученика Юрія Переможця зокрема.

“Слово “мученик” грецькою мовою звучить як “свідок”. Мученики були свідками Воскресіння Христового. Вони безстрашно ішли на смерть тому, що завдяки своїй вірі удостоїлися одкровення від Бога – Бог є Любов, смерті не існує, вона знищена Воскреслим Христом а існує вічне життя до якого вони прагнуть”, – наголосив Архієрей.

Також Єпископ Юліан наголосив на тому, що кожен з нас, хто іменує себе християнином, покликаний бути свідком Воскреслого Христа у світі, проповідуючи його тим, хто досі чужий Христу, і не тільки словом, але й своїм власним благочестивим життям і дієвою любов’ю.

Звертаючись до настоятеля Його Преосвященство підкреслив, що за роки свого служіння на парафії священик здобув повагу і любов парафіян, він з гідністю і достоїнством несе хрест свого священичого служіння, є добрим проповідником та характеризується безліччю чеснот.

Далі Владика Юліан вручив митр. прот. Юрію Стефлюку Грамоту про нагородження його високою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри.

У свою чергу отець Юрій подякував Архіпастирю за візитацію, звершене ним урочисте богослужіння й піднесені молитви та подякував за отримання високої богослужбової нагороди – права носіння Митри.

Священик побажав Правлячому Архієрею у здоров’ї й кріпості тілесних і душевних сил звершувати своє нелегке, повне випробовувань і подвигу служіння на Коломийській кафедрі, піклуючись про Богом ввірену йому паству.

Серед поважних гостей на богослужінні також молились: Голова Верховинської районної державної адміністрації Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філіпчук Юрій Юрійович та Голова селища Верховина Мицканюк Василь Миколайович.

З нагоди дня іменин Єпископ Юліан подарував Голові Верховинської районної ради Філіпчуку Юрію Юрійовичу унікальну ікону Святого Великомученика Юрія Переможця. Голова Верховинської районної державної адміністрація та Голова селища Верховина також удостоїлися Великодніх подарунків з рук Його Преосвященства.

Завершилося урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

джерело : kolomija.com

Єпископ Юліан звершив урочисті богослужіння на Свято Пасхи Христової

В ніч із 1 на 2 травня 2021 року – в День найбільшого християнського cвята – Воскресіння Господа Ісуса Христа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Пасхальну Полуношницю, Хресний хід, Воскресну Утреню, Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого та здійснив освячення пасок.

Керуючому Коломийською Єпархією за Пасхальними богослужіннями співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Іван Михайленко, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Лісецький, ієромонах Осія (Лещишак), протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней, диякон Сергій Хоміцький та диякон Назар Ягнич.

Святкове богослужіння своїм співом супроводжував Архієрейський Хор Кафедрального Собору під керівництвом Володимира Дмитровича Крив’юка.

Урочисте богослужіння розпочалось о 23 годині Полуношницею, під час якої, на 9-й пісні Канону, при словах: «Не ридай по Мені Мати… встану і прославлюся…», Свята Плащаниця була перенесена з середини Храму до Вівтаря та поставлена на Престолі.

Опісля, при співі стихири: «Воскресіння Твоє, Христе спасе…», відбувся Хресний хід довкола Кафедрального Собору та, перед зачиненими дверима, розпочалась Пасхальна Утреня, яка продовжилась Каноном Пасхи в середині Храму.

На стихирах Пасхи Владика Юліан, вітаючи клір Кафедрального Собору дарував Великодні писанки. В кінці Утрені Архіпастир зачитав Огласительне Слово Святителя Іоана Золотоуста, яке постійно читається на Пасхальній Утрені.

Далі співались Пасхальні Часи та розпочалась Божественна Літургія Святителя Іоана Золотоустого, однією із особливостей якої є читання Євангелії різними мовами. Так, зокрема, Святе Благовістя в Кафедральному Соборі було прочитано десятьма мовами, а саме: на латині читав митр. прот. Василь Мізюк, грецькою мовою – прот. Тарас Мойсюк, словенською мовою – митр. прот. Володимир Озарчук, сербською – прот. Іван Михайленко, іспанською – прот. Василь Кушерський, польською – ієрей Василь Деркач, італійською – ієрей Дмитро Лісецький, німецькою – ієромонах Осія (Лещишак), англійською – диякон Антон Трачук та українською мовою – Преосвященний Владика Юліан.

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зачитав благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк.

Наприкінці урочистого Богослужіння Керуючий Коломийською Єпархією освятив Артос – особливий Пасхальний Хліб, який стоїть біля Вівтаря протягом Світлого тижня та привітав вірян із найвеличнішим християнським Святом.

Після відпусту благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк від імені кліру та парафіян Кафедрального Собору привітав Преосвященного Владику Юліана зі святом Пасхи Христової та вручив Правлячому Архієрею Святу просфору.

У свою чергу Керуючий Коломийською Єпархією подякував священнослужителям і вірним за спільну участь в Пасхальному Торжестві, зазначивши, що Воскресіння Христове – це безцінний дар Божої Любов для кожного з нас. Це дар, який знищує страх і сіє зерна надії, які проростуть у вічності й дадуть плід нетлінний.

Опісля Правлячий Архієрей на подвір’ї Собору освятив паски та пасхальні приношення.

Під час торжественного богослужіння також молились: Голова Коломийської ОТГ Богдан Миколайович Станіславський; перший заступник Міністра охорони здоров’я Ірина Дмитрівна Садов’як; відомі благодійники: Дмитро Дмитрович Нагірняк та Кошук Олександр Богданович; місцеві депутати, керівники структурних підрозділів Коломийської ОТГ, Коломийської РДА та чисельні парафіяни.

Відкриття та освячення спортивного залу в с. Олієво-Королівка

24 квітня 2021 р. в Олієво-Королівці, що в Городенківській територіальній громаді, відбулося відкриття спортивного залу. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана участь в урочистому відкритті та освяченні нового спортивного залу взяв митр. прот. Богдан Войтишин настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Олієво-Королівка.
Кілька десятків місцевих мешканців прийшли стати свідками визначної для села події. Після освячення нового залу та його споруд, кожен присутній міг позайматися на будь-якому спортивному тренажері.

Джерело: dzerkalo.media

Єпископ Юліан взяв участь у презентації арт-проекту та відкритті виставки “Великдень у мистецтві”

23 квітня 2021 року, у Мистецькому центрі “Світовид” міста Коломиї, відбулась презентація нового арт-проекту та вікриття виставки “Великдень у мистецтві”.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після вступного слова організатора заходу Михайла Бережницького благословити захід запросили духовенство. Звертаючись до присутніх, Владика Юліан наголосив, що в унікальному мистецькому закладі “Світовид” завжди відбуваються унікальні арт-заходи.

“Ви немовби є тим живим серцем культурного життя нашого краю, яке невтомно пульсує та животворить. Сьогоднішня виставка є радісним провісником Світлого Христового Воскресіння. І хоча ми скоро будемо перебувати в найбільш скорботному часі церковного життя – Страсному тижні, передчуття радості вже живе у нас”, – зазначив Архіпастир.

Також слово мали: начальник управління культури Коломийської ОТГ Уляна Мандрусяк та Директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун.

Опісля своє мистецтво відвідувачам дарували юні актори та бандуристи.

Наприкінці заходу Єпископ Юліан розпочав унікальний розпис особливої писанки, яку будуть продовжувати писати видатні особистості краю доповнюючи новими елементами. За задумом організаторів ця писанка стане унікальним виставковим експонатом.

Після завершення урочистостей присутні мали змогу побачити картинну виставку, присвячену духовній тематиці, а також різноманіття писанок та художніх інсталяцій з Великодніми мотивами.

Серед почесних гостей на заході були присутні: Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та заступник Голови Коломийської РДА Любов Михайлишин.

Керуючого Коломийською Єпархією на урочистому заході супроводжували: прот. Тарас Мойсюк, ієрей Анатолій Момот та диякон Антон Трачук.

Джерело :kolomija.com

Благословення сесії Верховинської районної ради

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, sitting та у приміщенні

23 березня відбулася позачергова сьома сесія районної ради VІІІ демократичного скликання, яку провів голова районної ради Юрій Філипчук. З благословення керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана, прот. Ігор Ребенчук настоятель храму Перенесення мощей святителя Миколая с. Бережниця благословив початок роботи сесії . Також отець провів поминальну молитву за усіх Героїв АТО, які загинули в боях з агресором на сході України та на добру працю. Після чого голова районної ради Юрій Філипчук та голова районної державної адміністрації Василь Бровчук вручили вітальні листівки з нагоди Дня народження депутатам районної ради Вірі Григорчук та Ользі Рибарук.На пленарному засіданні були присутні: начальник Верховинського районного відділення Служби безпеки України Юрій Цебрук, начальник Верховинського районного відділення поліції Богдан Сокол, сільський голова с.Зелене Володимир Феркаляк, заступник селищного голови Оксана Чубатько, редактор газети «Верховинські вісті» Дмитро Кіращук.

Джерело :Верховинська районна рада

Пасхальне послання

Єпископа Коломийського і Косівського ЮЛІАНА

Боголюбивим пастирям і всім вірним
Коломийської Єпархії
Української Православної Церкви
(Православної Церкви України)

Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!

Щиросердечно вітаю всіх вас зі Світлим і радісним 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Днем Воскресіння нашого Спасителя. Благоговійний трепет і неймовірна радість охоплює нашу душу перед найбільшою Таємницею – Воскресінням Боголюдини Христа! Сьогодні все наповнюється Божественним світлом, небо і земля; радіє не тільки людство, а й ангельський світ і все творіння – видиме й невидиме.

Воскресіння Спасителя є непорушною основою і самою сутністю нашої віри. «Якщо Христос не Воскрес, то й проповiдь наша марна, марна i вiра наша» (1 Кор. 15, 14), – навчає апостол Павло. Якщо б Христос не Воскрес, то не було б і християнства, і сама віра в Бога, в силу добра і правди, була би поставлена під сумнів, втратився б сам сенс життя. Якби не було Воскресіння Христового, не було б і спасіння через Нього.

Пасха Господня є відповіддю Божою кожній людині на ключові запитання про мету і сенс людського існування, про фундаментальні основи духовно-моральної природи людини, про вищість цих засад у людській свідомості над псевдоцінностями, які полонили сьогодні серця багатьох.

Святкуючи цей найбільш величний дар Бога людині, ми радіємо визволенню від гріха, зміцнюємось у надії на майбутнє воскресіння, відчуваємо життя прийдешнього віку. Визволення від гріха дарується нам Богом у таїнствах Церкви через божественну благодать Святого Духа. Ця благодать, разом з нашою свобідною волею, не тільки звільняє нас від полону гріха, а й дарує силу для виконання заповідей Божих, досягнення святості та осягнення блаженства в Царстві Небесному.

Яке б неймовірне чудо відбулося, якщо б наші серця преобразилися і стали вільними від рабства гріха! Тоді б наше життя ми провадили в святості, і вона б стала джерелом божественної радості на землі, згідно слів самого Спасителя: «Будьте досконалі, як досконалий ваш Отець Небесний» (Мт. 5, 42-48). Дорогою духовного удосконалення ми покликані полюбити Господа і наших ближніх. Це тому, що Воскресіння Христа – це не просто фізична подія в ході людської історії, але велика Тайна, яка завершує, вінчає і надає сенс усій взаємодії Бога з людиною. Справа нашого спасіння у Христі Ісусі, від Його Втілення до Його страждань і смерті на Хресті, знаходить своє значення в Його Воскресінні.

Без Воскресіння християнство не було б Церквою Бога, не було б Царством Бога на землі, не було би джерелом життя, а просто ще однією релігійною системою зі своїми власними доктринами. Але Христос Воскрес заради нас, щоб воскресити нас із Собою. Нехай наші серця в ці світлі Пасхальні дні сповняться вдячності Господу за те, що ми народилися в Його Святій Церкві, що можемо доторкнутися до сакральних глибин і таємниць духовного світу.

Христос, що Воскрес із мертвих, переміг смерть, закликає нас перемогти у собі наше духовне омертвіння та разом з Ним увійти в нове життя, будучи причасниками Його Святого Тіла – Церкви Христової, а звідти – в життя вічне в Його Царстві Небесному. Якщо ми відгукнемося і будемо жити відповідно до нашого християнського покликання, то побачимо просвітлення наших думок та сердець Світлом Христового Вчення та Його Божественої присутності між нами.

Світло Воскресіння, яке відвалило камінь від дверей гробу, здатне сьогодні відвалити камені страху, розгубленості та відчаю кожного із нас перед лицем хвороби та смерті. Своєю Пасхою Господь дарував нам небачене раніше визволення від гріха, тління і смерті.

Світле Христове Воскресіння є найвищим виявом любові Божої до враженої гріхом людини, «бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ів. 3,16). Яка невимовна велич любові Божої до нас! Ми залишили Його, а Він нас прийняв. Ми зреклися Його благої волі щодо нас, вибравши життя за велінням грішного розуму, а він добровільно віддав Себе на страждання і смерть заради нашого блага.

Сьогодні ми святкуємо торжество Пасхи Христової, яка дарує нам всю повноту радості від усвідомлення своєї причетності до цієї події, вона відкриває нам новий світ – світ досконалої любові, яка здатна подолати будь-яку епідемію і хворобу, будь-яку війну і людське горе. Душа людини підноситься на незбагненну висоту. Цю духовну радість не може затьмарити жодна скорбота і жодне горе, бо «нi смерть, нi життя, нi ангели, нi начала, нi сили, нi теперiшнє, нi майбутнє, нi висота, нi глибина, анi iнше яке створiння не зможе вiдлучити нас вiд любові Божої, що в Христi Iсусi, Господi нашому» (Рим. 8, 38-39).

Поділимось новиною про дивне і світосяйне торжество Воскресіння Христового з ближніми. Подаруймо їм нашу любов, опіку та увагу, творімо добро тим, хто має потребу в допомозі та розраді. Тільки так ми зможемо стати причасниками Пасхальної радості та достойно назватися дітьми Господніми, Який полюбив нас!

Вітаючи із Пасхою Христовою, бажаю всім утвердитися у вірі. Нехай світло Воскресіння преобразить храми наших душ. Щоб радість сьогоднішнього торжества супроводжувала нас у всі дні нашого земного життя.
Перебуваймо в сміливій надії на те, що нас, які святкуємо Святу Пасху тут, на землі, свого часу Господь сподобить насолодитися вічною Пасхою у Своєму Небесному Царстві! Нехай Божественне проміння Воскреслого Господа, Його Любов і милосердя зігріває серце кожної віруючої людини, приносячи такі бажані плоди миру та божественої радості. Амінь.

Воістину Христос Воскрес!
+ Юліан
Єпископ Коломийський і Косівський

Пасха Христова
2021 рікм. Коломия

Життя Преподобної Mарії Єгипетської

Житіє Марії Єгипетської – Рівненська єпархія

Преподобна Марія жила в кінці V – на почату VI століття в Олександрії та вже в 12-літньому віці втекла з рідного дому. Будучи без батьківського нагляду, вона захопилась розпусним способом життя, спокушаючи на гріховну дорогу безліч молодих людей. Так Марія прожила 17 років свого життя, поки Господь не навернув її до покаяння. Одного разу, гуляючи берегом моря, Марія побачила корабель, що вирушав із паломниками в Палестину на свято Воздвиження Хреста Господнього. Вона бачила, що на кораблі було багато молодих людей і вирішила піднятися на корабель, щоб спокушати їх.
Після прибуття в Палестину, усі паломники зійшли з корабля та пішли в Єрусалим. За ними вирушила й Марія Єгипетська, бажаючи увійти разом з усіма до Храму Воскресіння Христового, але далі за притвор не могла ступити, оскільки якась невидима сила відштовхувала її та не дозволяла увійти до храму. Так тричі намагалася вона увійти, проте жодного разу не виходило.
В цей час благодать Божа просвітила її розум і серце й вона зрозуміла, що її життя розпусним та що власні гріхи не впускають до храму. Піднявши очі, Марія побачила ікону Божої Матері та слізно почала благати Пресвяту Богородицю, щоб дозволила їй увійти у храм: „О, Мати Божа! Дозволь мені підійти й поклонитись Животворчому Христу. Я обіцяю більше не грішити”.
Після цього Марія спокійно увійшла в храм та поклонилася Святому Хресту. Вийшовши, дякувала Матері Божій за отриману благодать і просила поради куди прямувати далі. Саме в цей час почула тихий голос: „Йди за Йордан і там знайдеш спокій”.
Марія повірила, що невидимий голос стосується саме її, і плачучи сказала: „Владичице Богородице, не покидай мене”. Так Марія Єгипетська назавжди залишила безсоромне життя.
Якийсь перехожий, побачивши її сльози, дав три срібні монети. На них вона купила три хлібини і в продавця дізналася дорогу,яка веде на Йордан. Так Марія дійшла до храму в честь Святого Іоана Хрестителя на березі ріки. Там вона відпочила, вмилася в річці. Наступного дня причастилася в храмі й поїла хліба. Того ж дня човном переправилася на другий беріг ріки та пішла за повелінням Богородиці далеко-далеко в пустиню. Довгих сорок сім років ніхто нічого не чув про Марію та не бачив її страждань, молитовного подвигу й молитви за весь світ.
На березі Йордану був древній монастир. За повелінням Ангела з іншого монастиря до нього прийшов благочестивий старець Зосима, який давно мріяв знайти святих людей, благочестивих подвижників, які навчили б його, як досягти духовної досконалості.
“Чи є, – думав він, – на землі чернець, який може мене наставити й показати приклад такого посту, якого я ще не пройшов? Чи знайдеться в пустелі людина, яка перевершила б мене?”
Коли старець так роздумував, йому з’явився Ангел і сказав: “Зосимо! Ти старанно трудився, наскільки це в силах людини, та мужньо пройшов подвиг посту. Однак немає людини, яка могла б сказати про себе, що вона досягла досконалості. Є подвиги, невідомі тобі й сильніші за ті, які пройшов ти.
В цьому монастирі був звичай: в першу неділю Великого посту ігумен служив Літургію, всі причащалися і йшли в пустиню, окремо проводячи час в молитвах і пості до Вербної неділі.
Старець Зосима також пішов в пустиню. Двадцять днів він пройшов пустинею і нікого не зустрів. Одного разу, коли він молився здалося йому, що бачить постать, яка нагадує тінь людини, опалену сонцем. Старець хотів підійти, але вона почала втікати й він ніяк не міг її наздогнати. Зосима слізно почав просити: ”Чому ти втікаєш від мене, грішного старця? Зачекай, помолись за мене і дай мені благословення.”
Почувся голос: „Прости мене, отче Зосиме, що не можу стати перед тобою, бо я жінка і, як бачиш, нічим не прикрита. Та не я, а ти мене маєш благословляти, бо ти священик. Дай мені щось, щоб я прикрилася”.
Здивований тим, що невідома йому пустинниця назвала його ім’я, старець дав їй свій верхній одяг. Вона почала молитися і піднялась у повітрі. Старця Зосиму охопив страх і він подумав, що то не жінка, а дух. Проте вона сказала: „Я не дух, а грішна жінка, очищена Таїнством Хрещення”. Тоді вона дозволила підійти ближче й старець Зосима почав слізно благати подвижницю, щоб вона розповіла йому про своє життя.
Довго розказувала йому Марія, не називаючи свого імені, про своє життя, про боротьбу зі спокусами і як знайшла душевний мир і радість у Господі. Прощаючись зі старцем, свята угодниця просила його не розповідати про неї нікому аж до її смерті та просила наступного року залишитися на весь Великий піст в монастирі і в Страсний четвер прийти на берег Йордану й причастити її. Через рік старець Зосима, взявши Святі Дари, прийшов на Йордан. Довго чекав і нарешті побачив, що підійшовши до ріки, Марія Єгипетська перехрестила її і пішла по воді, як по суші. Поклонившись до ніг старця і смиренно помолившись, вона причастилась. Угодниця просила старця Зосиму прийти через рік на те місце, де вперше вони зустрілись.
Наступного року старець прийшов у пустиню, проте побачив подвижницю вже мертвою, зі складеними на грудях руками. На піску виднілися написані нею слова. Вона просила старця похоронити її, назвала своє ім’я – Марія і вказала день своєї смерті, той самий день, коли старець Зосима причастив її минулого разу.
Потім лев вирив лапами яму і тихо, наче ягня, пішов по пустині. Старець виконав волю преподобної, відспівав її, і пішов у свій монастир, прославляючи Христа. Там розповів братії, що чув і бачив про преподобну Марію. Життя Святої було записане Софронієм, Патріархом Єрусалимським.

Владика Юліан нагородив Уляну Іванівну Мандрусяк високою церковною нагородою

17 квітня 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, нагородив напередодні Дня народження, Голову Благодійного Фонду «Покуття», начальника відділу культури Коломийської ОТГ Уляну Іванівну Мандрусяк високою церковною нагородою.

Його Преосвященство побажав Уляні Іванівні щедрих Божих благословінь, міцного здоров’я, успіхів у всіх благих починаннях та плідної праці на благо Церкви Христової, рідного краю й Української Держави.

Також Керуючий Коломийською Єпархією подякував пані Уляні за співпрацю, відзначивши її особливу роль в розвитку духовності, культури та патріотизму в Коломийській громаді.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика нагородив Уляну Мандрусяк Благословенною Митрополичою Першосвятитительською Грамотою.

На урочистому нагородженні також були присутні: економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак та диякон Антон Трачук.

джерело :kolomija.com

Керуючий Коломийською Єпархією нагородив Голову Городенківської ОТГ Богдана Миколайовича Кобилянського високою церковною нагородою

15 квітня 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав Голову Городенківської ОТГ Богдана Миколайовича Кобилянського із Днем Народження, яке він святкував напередодні та нагородив його високою церковною нагородою.

Архіпастир побажав Богдану Миколайовичу Божої допомоги, міцного здоров’я, кріпості душевних і тілесних сил для ще більш плідного служіння рідному краю та Церкві Христовій.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив Богдана Кобилянського Медаллю “За жертовність і любов до України”.

Також Архієрей вручив Голові ОТГ Ювілейну Медаль з нагоди вручення Томосу про Автокефалію Православної Церкви.

На урочистому нагородженні також були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Іван Теремко з добродійкою Галиною, економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак, працівник Єпархіального Управління ієрей Василь Бойчук та член Єпархіальної Ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник і підприємець – Дмитро Дмитрович Нагірняк.

джерело : kolomija.com

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes