Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ ЄПАРХІЇ

Урочисте архієрейське богослужіння у Храмі селища Верховина

6 травня 2021 року, в четвер Світлого тижня, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика Юрія Переможця, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив торжественну Архієрейську Божественну Літургію.

На подвір’ї Храму Архіпастиря із короваєм, квітами й привітаннями зустріли чисельні парафіяни, та, під мелодійний передзвін, провели до дверей Святині.

У притворі Храму Правлячого Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Юрій Стефлюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Ребенчук; настоятель Храму Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк та протодиякон Антон Трачук.

Під час Малого входу, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив настоятеля Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрія Стефлюка правом носіння Митри.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій нагадав вірним, що ми перебуваємо в особливому періоді життя Церкви, який називається Світлим тижнем і який характеризується постійною згадкою про події Воскресіння, коли серце віруючої людини відчуває неймовірну радість і вдячність Господу за Його дар вічного життя нам.

Далі Його Преосвященство пояснив у чому полягає суть Жертви Христової і який дар ми отримали завдяки смерті і Воскресіння Спасителя: “Своєю Жертвою він визволив нас від гріха, смерті та вічних мук, примирив людину з Богом та дав надію на вічне й блаженне життя”.

Також Архіпастир пояснив в чому полягає феномен християнського мучеництва загалом та мученицького подвигу Cвятого Великомученика Юрія Переможця зокрема.

“Слово “мученик” грецькою мовою звучить як “свідок”. Мученики були свідками Воскресіння Христового. Вони безстрашно ішли на смерть тому, що завдяки своїй вірі удостоїлися одкровення від Бога – Бог є Любов, смерті не існує, вона знищена Воскреслим Христом а існує вічне життя до якого вони прагнуть”, – наголосив Архієрей.

Також Єпископ Юліан наголосив на тому, що кожен з нас, хто іменує себе християнином, покликаний бути свідком Воскреслого Христа у світі, проповідуючи його тим, хто досі чужий Христу, і не тільки словом, але й своїм власним благочестивим життям і дієвою любов’ю.

Звертаючись до настоятеля Його Преосвященство підкреслив, що за роки свого служіння на парафії священик здобув повагу і любов парафіян, він з гідністю і достоїнством несе хрест свого священичого служіння, є добрим проповідником та характеризується безліччю чеснот.

Далі Владика Юліан вручив митр. прот. Юрію Стефлюку Грамоту про нагородження його високою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри.

У свою чергу отець Юрій подякував Архіпастирю за візитацію, звершене ним урочисте богослужіння й піднесені молитви та подякував за отримання високої богослужбової нагороди – права носіння Митри.

Священик побажав Правлячому Архієрею у здоров’ї й кріпості тілесних і душевних сил звершувати своє нелегке, повне випробовувань і подвигу служіння на Коломийській кафедрі, піклуючись про Богом ввірену йому паству.

Серед поважних гостей на богослужінні також молились: Голова Верховинської районної державної адміністрації Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філіпчук Юрій Юрійович та Голова селища Верховина Мицканюк Василь Миколайович.

З нагоди дня іменин Єпископ Юліан подарував Голові Верховинської районної ради Філіпчуку Юрію Юрійовичу унікальну ікону Святого Великомученика Юрія Переможця. Голова Верховинської районної державної адміністрація та Голова селища Верховина також удостоїлися Великодніх подарунків з рук Його Преосвященства.

Завершилося урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

джерело : kolomija.com

Єпископ Юліан звершив урочисті богослужіння на Свято Пасхи Христової

В ніч із 1 на 2 травня 2021 року – в День найбільшого християнського cвята – Воскресіння Господа Ісуса Христа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Пасхальну Полуношницю, Хресний хід, Воскресну Утреню, Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого та здійснив освячення пасок.

Керуючому Коломийською Єпархією за Пасхальними богослужіннями співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Іван Михайленко, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Лісецький, ієромонах Осія (Лещишак), протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней, диякон Сергій Хоміцький та диякон Назар Ягнич.

Святкове богослужіння своїм співом супроводжував Архієрейський Хор Кафедрального Собору під керівництвом Володимира Дмитровича Крив’юка.

Урочисте богослужіння розпочалось о 23 годині Полуношницею, під час якої, на 9-й пісні Канону, при словах: «Не ридай по Мені Мати… встану і прославлюся…», Свята Плащаниця була перенесена з середини Храму до Вівтаря та поставлена на Престолі.

Опісля, при співі стихири: «Воскресіння Твоє, Христе спасе…», відбувся Хресний хід довкола Кафедрального Собору та, перед зачиненими дверима, розпочалась Пасхальна Утреня, яка продовжилась Каноном Пасхи в середині Храму.

На стихирах Пасхи Владика Юліан, вітаючи клір Кафедрального Собору дарував Великодні писанки. В кінці Утрені Архіпастир зачитав Огласительне Слово Святителя Іоана Золотоуста, яке постійно читається на Пасхальній Утрені.

Далі співались Пасхальні Часи та розпочалась Божественна Літургія Святителя Іоана Золотоустого, однією із особливостей якої є читання Євангелії різними мовами. Так, зокрема, Святе Благовістя в Кафедральному Соборі було прочитано десятьма мовами, а саме: на латині читав митр. прот. Василь Мізюк, грецькою мовою – прот. Тарас Мойсюк, словенською мовою – митр. прот. Володимир Озарчук, сербською – прот. Іван Михайленко, іспанською – прот. Василь Кушерський, польською – ієрей Василь Деркач, італійською – ієрей Дмитро Лісецький, німецькою – ієромонах Осія (Лещишак), англійською – диякон Антон Трачук та українською мовою – Преосвященний Владика Юліан.

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зачитав благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк.

Наприкінці урочистого Богослужіння Керуючий Коломийською Єпархією освятив Артос – особливий Пасхальний Хліб, який стоїть біля Вівтаря протягом Світлого тижня та привітав вірян із найвеличнішим християнським Святом.

Після відпусту благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк від імені кліру та парафіян Кафедрального Собору привітав Преосвященного Владику Юліана зі святом Пасхи Христової та вручив Правлячому Архієрею Святу просфору.

У свою чергу Керуючий Коломийською Єпархією подякував священнослужителям і вірним за спільну участь в Пасхальному Торжестві, зазначивши, що Воскресіння Христове – це безцінний дар Божої Любов для кожного з нас. Це дар, який знищує страх і сіє зерна надії, які проростуть у вічності й дадуть плід нетлінний.

Опісля Правлячий Архієрей на подвір’ї Собору освятив паски та пасхальні приношення.

Під час торжественного богослужіння також молились: Голова Коломийської ОТГ Богдан Миколайович Станіславський; перший заступник Міністра охорони здоров’я Ірина Дмитрівна Садов’як; відомі благодійники: Дмитро Дмитрович Нагірняк та Кошук Олександр Богданович; місцеві депутати, керівники структурних підрозділів Коломийської ОТГ, Коломийської РДА та чисельні парафіяни.

Єпископ Юліан взяв участь у презентації арт-проекту та відкритті виставки “Великдень у мистецтві”

23 квітня 2021 року, у Мистецькому центрі “Світовид” міста Коломиї, відбулась презентація нового арт-проекту та вікриття виставки “Великдень у мистецтві”.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після вступного слова організатора заходу Михайла Бережницького благословити захід запросили духовенство. Звертаючись до присутніх, Владика Юліан наголосив, що в унікальному мистецькому закладі “Світовид” завжди відбуваються унікальні арт-заходи.

“Ви немовби є тим живим серцем культурного життя нашого краю, яке невтомно пульсує та животворить. Сьогоднішня виставка є радісним провісником Світлого Христового Воскресіння. І хоча ми скоро будемо перебувати в найбільш скорботному часі церковного життя – Страсному тижні, передчуття радості вже живе у нас”, – зазначив Архіпастир.

Також слово мали: начальник управління культури Коломийської ОТГ Уляна Мандрусяк та Директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун.

Опісля своє мистецтво відвідувачам дарували юні актори та бандуристи.

Наприкінці заходу Єпископ Юліан розпочав унікальний розпис особливої писанки, яку будуть продовжувати писати видатні особистості краю доповнюючи новими елементами. За задумом організаторів ця писанка стане унікальним виставковим експонатом.

Після завершення урочистостей присутні мали змогу побачити картинну виставку, присвячену духовній тематиці, а також різноманіття писанок та художніх інсталяцій з Великодніми мотивами.

Серед почесних гостей на заході були присутні: Голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков та заступник Голови Коломийської РДА Любов Михайлишин.

Керуючого Коломийською Єпархією на урочистому заході супроводжували: прот. Тарас Мойсюк, ієрей Анатолій Момот та диякон Антон Трачук.

Джерело :kolomija.com

Владика Юліан нагородив Уляну Іванівну Мандрусяк високою церковною нагородою

17 квітня 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, нагородив напередодні Дня народження, Голову Благодійного Фонду «Покуття», начальника відділу культури Коломийської ОТГ Уляну Іванівну Мандрусяк високою церковною нагородою.

Його Преосвященство побажав Уляні Іванівні щедрих Божих благословінь, міцного здоров’я, успіхів у всіх благих починаннях та плідної праці на благо Церкви Христової, рідного краю й Української Держави.

Також Керуючий Коломийською Єпархією подякував пані Уляні за співпрацю, відзначивши її особливу роль в розвитку духовності, культури та патріотизму в Коломийській громаді.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика нагородив Уляну Мандрусяк Благословенною Митрополичою Першосвятитительською Грамотою.

На урочистому нагородженні також були присутні: економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак та диякон Антон Трачук.

джерело :kolomija.com

Керуючий Коломийською Єпархією нагородив Голову Городенківської ОТГ Богдана Миколайовича Кобилянського високою церковною нагородою

15 квітня 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав Голову Городенківської ОТГ Богдана Миколайовича Кобилянського із Днем Народження, яке він святкував напередодні та нагородив його високою церковною нагородою.

Архіпастир побажав Богдану Миколайовичу Божої допомоги, міцного здоров’я, кріпості душевних і тілесних сил для ще більш плідного служіння рідному краю та Церкві Христовій.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив Богдана Кобилянського Медаллю “За жертовність і любов до України”.

Також Архієрей вручив Голові ОТГ Ювілейну Медаль з нагоди вручення Томосу про Автокефалію Православної Церкви.

На урочистому нагородженні також були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Іван Теремко з добродійкою Галиною, економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак, працівник Єпархіального Управління ієрей Василь Бойчук та член Єпархіальної Ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник і підприємець – Дмитро Дмитрович Нагірняк.

джерело : kolomija.com

Паломництво до Манявського монастиря

15 квітня 2021 року, з благословення Високопреосвященного Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, разом із духовенством та вірними Коломийської Єпархії здійснили паломництво до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, де Його Преосвященство очолив Літургію Ранішосвячених Дарів, молитовно відзначивши 10-ту річницю свого чернечого постригу.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, прот. Тарас Мойсюк, економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак, працівник Єпархіального Управління ієрей Василь Бойчук, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, ієрей Михайло Гергелюк та диякон Антон Трачук. Також, богослужіння своїми віртуозним співом озвучувала регент Архієрейського Хору Кафедрального Собору – Сілкіна Ольга Вікторівна.

Після відпусту від імені духовенства та вірних Коломийської Єпархії Владику Юліана із 10-ю річницею чернечого постригу привітав секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, який наголосив, що є глибоко символічним, що майбутній Правлячий Архієрей Коломийської Єпархії приймав свій чернечий постриг саме на Івано-Франківщині. Отець секретар побажав Владиці Господньої помочі та опіки Матері Божої в подальшій праці задля процвітання Коломийської Єпархії й користі Церкви Христової та вручив пам’ятні подарунки.

Від імені духовенства та парафіян Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї Правлячого Архієрея привітав клірик Собору прот. Тарас Мойсюк та вручив букет білих троянд та подарунок.

Також до привітань приєднався Священноархімандрит Обителі, Високопреосвященний Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, який побажав Єпископу Юліану довгих і благословенних років служіння на Коломийській Кафедрі та, “за значний вклад і плідну працю на ниві утвердження Православ’я на Прикарпатті й з нагоди 10-річчя постригу в монашество”, нагородив Владику Юліана Медаллю Святих Преподобних Іова та Феодосія Манявських.

У свою чергу Керуючий Коломийською Єпархією подякував усім за щирі слова привітань, побажань і подарунки та поділився своїми спогадами про те, як десять років тому, в цій Святій Обителі, він прийняв чернечий постриг. Преосвященний Владика зазначив, що кожна мить цієї події назавжди закарбувалася в його пам’яті.

Він переконаний, що до цього особливого шляху християнина кличе Сам Господь, Який і дає своєму обранцю сили достойно нести подвиг духовного життя.

Єпископ Юліан зазначив, що він щиро вдячний Богові за Його благий Промисел по відношенню до нього, вдячний духовенству та вірним Коломийської Єпархії за те, що спільно подорожуючи дорогою земного життя, підтримують один одного молитвою та допомагають долати різноманітні перешкоди і випробовування на шляху спасіння.

Також Архієрей висловив слова вдячності архіпастирям: Митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію, який здійснив Чин постригу та Митрополиту Івано-Франківському і Галицькому Іоасафу, з благословення якого здійснено постриг в Манявському монастирі, адже саме вони стали першими наставниками і порадниками у цьому особливому подвигу.

Після завершення богослужіння вірні відвідали храми монастиря та приклались до місцевих святинь.

Про історію, храми та святині Обителі паломникам люб’язно розповіли Священноархімандрит обителі Митрополит Іоасаф та намісник монастиря архімандрит Герасим.

Серед паломницької групи також молились: член Єпархіальної Ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник та підприємець – Дмитро Дмитрович Нагірняк; перший заступник Коломийського міського голови (2010-2015) – Тарас Орестович Яворський.

джерело : kolomija.com

Вітання Єпископу Юліану від редакції Газети «Коломийський вісник»

Ваше Преосвященство!
З глибини наших сердець вітаємо Вас із Днем Народження

Вітання Єпископу Юліану від редакції Газети «Коломийський вісник»

 і Днем Тезоіменитства.

Сьогодні не просто маємо нагоду сказати Вам, як Імениннику, гарні слова: це для нас честь і велика приємність, бо скільки би хороших слів не було мовлено на Вашу адресу, всі вони є заслуженими. Водночас і тисяч слів недостатньо, щоб охопити всі аспекти Вашої діяльності.

Як і щороку, в цей чудовий весняний день ми висловлюємо свою безмірну пошану, щиру любов, відданість і підтримку у Вашій архієрейській праці на благодатній ниві українського Православ’я.

Завдяки Вашій ініціативі та керівництву вже сьомий рік щомісяця виходить наша Газета «Коломийський вісник», яку читають у всіх парафіях, а єпархіальні сайти оперативно публікують найсвіжішу інформацію про діяльність Єпархії та новини з життя парафій. І це, без перебільшення, Ваша заслуга, бо жоден номер Газети, жодне повідомлення не з’являється без Вашої особистої участі, Вашої ініціативи. Можна лишень дивуватися, як у Вас вистачає часу на всю величезну роботу, яку Ви звершуєте з дня у день, з року в рік! Дякуємо Вам за цю роботу, за те, що організовуєте і залучаєте до діяльності всіх священників, клір, активних парафіян різного віку і статусу.

З нагоди Дня Народження та Дня Тезоіменитства бажаємо Вам, Ваше Преосвященство, міцного здоров’я, духовної наснаги, гармонії в душі. Зичимо, щоб архіпастирська праця приносила Вам моральне задоволення, адже відчуття виконаного обов’язку є дуже важливим для кожної людини.

Щоб Господь огортав Вас і всіх дорогих Вам людей ласками і дарами Святого Духа, благословляв Ваші плани і спрямовував зусилля на благо нашої Церкви і України.

Многих і благих літ Вам, Преосвященний Владико!

Владика Юліан нагородив Ольгу Руданець високою церковною нагородою

25 лютого 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав із Ювілеєм керівницю літературно-драматургічної частини Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені І. Озаркевича, заслужену працівницю культури України, членкиню Національної спілки театральних діячів України Ольга Іванівна Руданець та нагородив її високою церковною нагородою.

Керуючий Коломийською Єпархією побажав Ользі Іванівні Божого Благословення, міцного здоров’я, духовної радості, кріпості душевних і тілесних сил для ще більш плідного служіння Церкві Христовій, рідному краю й Українській Державі.

Також Його Преосвященство подякував пані Ользі за співпрацю, відзначивши її особливу роль в розвитку духовності та патріотизму на теренах нашої області.

Далі, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив Ольгу Руданець Благословенною Митрополичою Першосвятитительською Грамотою.

У свою чергу Ольга Іванівна подякувала Архіпастирю за привітання й нагороду, продекламувала свою поезію та подарували Владиці вишитий власними руками рушник.

На урочистому нагородженні також були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; професор, доктор мистецтвознавства, керівник музичної частини Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені І. Озаркевича, заслужений діяч мистецтв України, відомий композитор, піаніст, музикознавець, засновник Фестивалю ім. А. Кос-Анатольського Козаренко Олександр Володимирович.

Керуючий Коломийською Єпархією нагородив відомого благодійника Дмитра Дмитровича Нагірняка високою церковною нагородою

22 лютого 2021 року, в залі засідань Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан нагородив члена Єпархіальної Ради Коломийської Єпархії, відомого благодійника та підприємця, учасника Об’єднавчого Собору Українського Православ’я 15 грудня 2018 року – Дмитра Дмитровича Нагірняка високою церковною нагородою.

Керуючий Коломийською Єпархією привітав Дмитра Дмитровича із Днем Народження, яке той святкував нещодавно, відзначив його заслуги перед Коломийською Єпархією та побажав благодійнику Божої допомоги, міцного здоров’я, кріпості душевних і тілесних сил для ще більш плідного служіння рідному краю й Церкві Христовій.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив Дмитра Нагірняка Медаллю Святого Великомученика Юрія Переможця.

На урочистому нагородженні також були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; митр. прот. Микола Кравчук; економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; працівник Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; перший заступник Коломийського міського голови (2010-2015) Тарас Яворський; Світлана Турецька; Ірина Гаріпова; Галина Фенін та Василь Рибак з дружиною Галиною.

Духовенство та вірні Коломийської Єпархії вітають Преосвященного Владику Юліана із 9-ю річницею Архієрейської хіротонії

Ваше Преосвященство!
Щиро вітаємо Вас із Вашою особистої П’ятидесятницею – Днем Архієрейської хіротонії, коли Господь, через покладення рук архіпастирів, рясно наділив Вас дарами Святого Духа: «любовю, радiстю, миром, довготерпiнням, добротою, милосердям, вiрою» (Гал. 5, 22-23).

Саме 19 лютого 2012 року, Ви прийняли на себе великий і відповідальний жереб Апостольського служіння – вести церковний корабель крізь бурхливе море земного життя до тихої гавані Царства Небесного.

Як добрий пастир Ви впевнено ведете духовенство та вірних Коломийської Єпархії дорогою до Христа, прикладаючи для цього всі тілесні й душевні сили, мудрість і досвід. Також багато зусиль Ви віддаєте для розвитку церковного життя у Коломийській Єпархії, словом і особистим прикладом, переконливо засвідчуючи про живу і дієву віру Христову.

Отримуючи Ваші добрі поради, благословення і настанови, ми відчуваємо батьківську турботу й любов Архіпастиря до своєї пастви.

В цей світлий і особливий для Вас день щиро бажаємо Вам Благодатної допомоги Божої, міцного здоров’я, духовної радості та довголіття.

З безмежною любов’ю підносимо молитву до Пастериначальника Христа, щоб Він допоміг Вам у звершення відповідального апостольського служіння, давав сил для ще більш плідної праці для користі Церкви Христової та українського народу.

Εις πολλά έτη Δέσποτα!

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes