Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ

Освячення сучасного відділення медичної допомоги Косівської центральної районної лікарні

На зображенні може бути: 10 людей та люди стоять

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та у приміщенні

20 травня 2021 року у Косівській районній лікарні запрацював рентгенапарат та комп’ютерний томограф. За участі керівництва району та КНП «Косівська центральна районна лікарня» відбулось відкриття та освячення сучасного відділення медичної допомоги. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана чин освячення звершив благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Старий Косів. На завершення чину освячення отець Іван побажав міцного здоров’я та Божого благословення усім медичним праціникам, за їхню жертовність та невтомну працю.

Присутній на освяченні голова райдержадміністрації Петро Іванишин висловив слова вдячності всім причетним до справи реконструкції приймального відділення Косівської опорної лікарні, які доклали чимало зусиль, щоб попри пандемію COVID-19 якісно та на совість виконати запланований об’єм робіт.« Бо за здоровою нацією стоїть успішна держава», – підкреслив Петро Іванишин.

Джерело : Косівська районна державна адміністрація сторінка Facebook

Виробнича нарада духовенства Верховинського благочиння та працівників відділу культури

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

12 травня 2021 року в заступниці селищного голови Оксани Чубатько відбулася виробнича нарада за участю священнослужителів церковних установ Православної Церкви України населених пунктів Верховинської селищної ради та працівників відділу культури. З благословення Єпископа Коломийського і Косівського Юліана участь в нараді взяли : настоятель Храму Чуда Архистратига Михаїла с. Замагора протоієрей Володимир Максим’юк; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Красник митрофорний протоієрей Юрій Мануляк. В ході наради було розглянуто наступні питання:1. Про організацію та проведення фестивалю – конкурсу духовної пісні «Співаймо, Господу, співаймо» (Коломийчук О.М.).2. Про проблемні питання церковних громад (Марчук Д.В.).3. Про взаємодію церковних громад (парафій) та відділу культури Верховинської селищної ради (Марчук Д.В.).4. Різне.Заступниця селищного голови Оксана Чубатько відзначила: «Ми налагоджуємо тісну співпрацю з священнослужителями храмів, які розташовані на території населених пунктів Верховинської селищної ради, для подальшої взаємодії в галузі культури та релігії, та у проведенні спільних культурно – мистецьких та духовних заходів».Оксана Чубатько та Оксана Коломийчук спільно із священнослужителями обговорили питання стосовно формату проведення та дати фестивалю духовної пісні «Співаймо, Господу, співаймо». До обговорення із залученням своїх пропозицій також долучилися благочинний Верховинського благочиння митрофорний протоієрей Дмитро Михавків , настоятель Храму Пресвятої Тройці с. Ільці, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Криворівня митрофорний протоієрей Іван Рибарук. Відповідно, спільно прийнято рішення про проведення духовного фестивалю «Співаймо, Господу, співаймо» в селищі Верховина 22 червня 2021 року, із залученнями церковних хорів Верховинської селищної ради, та також Зеленської і Білоберізької територіальних громад.Також було обговорено питання стосовно проблемних питань церковних громад Верховинської селищної ради. Прийнято рішення щодо відновлення програми духовного розвитку Гуцульщини (зокрема, населених пунктів Верховинської селищної ради), та спільного проведення із церковними установами культурно – мистецьких і духовних заходів.За пропозицією заступниці селищного голови Оксани Чубатько, для подальшої тісної та швидкої взаємодії між священнослужителями та органами державної влади (керівництва селищної ради та відділу культури), зокрема, у проведенні спільних заходів, вирішено створити групу у соціальних мережах. Вирішено поширювати інформацію про проведені культурно – мистецькі та духовні заходи на офіційних веб – ресурсах Верховинської селищної ради та відділу культури Верховинської селищної ради».

Джерело : Верховинська селищна рада Facebook

Вшанування пам’яті українців загиблих у Другій світовій війні у м. Надвірна

На зображенні може бути: brick wall та просто неба
На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять, просто неба та дерево

Сьогодні, 7 травня, на території старого кладовища у м. Надвірна пройшли поминальні заходи з нагоди Дня Пам’яті та Примирення. До Пам’ятного Хреста та до Могили борцям за волю України поклали квіти та запалили лампадки керівники районної та міської влади. Присутні вшанували пам’ять всіх українців, які виборювали незалежність і свободу України у часи Другої Світової війни. Опісля присутнім духовенством було відслужено поминальну панахиду. Очолив поминальне богослужіння митр. прот. Олег Траско благочинний Надвірнянського благочиння, настоятель храму св. Володимира Великого м. Надвірна.

Кожен з нас має пам’ятати цей гіркий урок історії. Пам’ятати, що живучи в незалежній державі, ми повинні виховувати молоде покоління в дусі любові та поваги, відчутті вдячності до тих? Хто боровся та віддав життя задля майбутнього України. Сьогодні, це важливо як ніколи, адже у ХХІ сторіччі Україна продовжує свою боротьбу за територіальну цілісність та непорушність кордонів.

Джерело : Надвірнянська РДА

Відкриття та освячення спортивного залу в с. Олієво-Королівка

24 квітня 2021 р. в Олієво-Королівці, що в Городенківській територіальній громаді, відбулося відкриття спортивного залу. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана участь в урочистому відкритті та освяченні нового спортивного залу взяв митр. прот. Богдан Войтишин настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Олієво-Королівка.
Кілька десятків місцевих мешканців прийшли стати свідками визначної для села події. Після освячення нового залу та його споруд, кожен присутній міг позайматися на будь-якому спортивному тренажері.

Джерело: dzerkalo.media

Благословення сесії Верховинської районної ради

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, sitting та у приміщенні

23 березня відбулася позачергова сьома сесія районної ради VІІІ демократичного скликання, яку провів голова районної ради Юрій Філипчук. З благословення керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана, прот. Ігор Ребенчук настоятель храму Перенесення мощей святителя Миколая с. Бережниця благословив початок роботи сесії . Також отець провів поминальну молитву за усіх Героїв АТО, які загинули в боях з агресором на сході України та на добру працю. Після чого голова районної ради Юрій Філипчук та голова районної державної адміністрації Василь Бровчук вручили вітальні листівки з нагоди Дня народження депутатам районної ради Вірі Григорчук та Ользі Рибарук.На пленарному засіданні були присутні: начальник Верховинського районного відділення Служби безпеки України Юрій Цебрук, начальник Верховинського районного відділення поліції Богдан Сокол, сільський голова с.Зелене Володимир Феркаляк, заступник селищного голови Оксана Чубатько, редактор газети «Верховинські вісті» Дмитро Кіращук.

Джерело :Верховинська районна рада

Відкриття та освячення поліцейської станції в с. Устеріки

May be an image of 8 людей, люди стоять та кулька
May be an image of 1 особа та у приміщенні
May be an image of 1 особа, стоїть, автомобіль та дорога

17 березня відбулось відкриття нової поліцейської станції в с. Устеріки. В урочистому заході взяв участь протоієрей Петро Данильчик настоятель Храму Вознесіння Господнього с. Устеріки , Верховинського благочиння . Відкрили поліцейську станцію в новому приміщені де невдовзі буде розміщений офіс виконавчого апарату сільської ради. Керівником установи став офіцер національної поліції Мегедин Мирослав. Також на заході були присутні: голова райдержадміністрації Василь Бровчук, голова Білоберізької територіальної громади Дмитро Іванюк, голова районної ради Юрій Філипчук, начальник Верховинського відділення поліції Богдан Сокол, голова Зеленської сільської територіальної громади Володимир Феркаляк, старости сіл Білоберізької територіальної громади, депутати та працівники громади . Після символічного перерізання стрічки посадовцями отець Петро, здійснив чин освячення приміщення та поблагословив офіцера поліції і побажав гідно нести службу працюючи на благо громади. До слова був запрошений також голова РДА Василь Бровчук, який у своєму виступі закцентував увагу на важливості відкриття даної станції на теренах громади. «Сучасна Поліцейська станція відкрита в рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади». Даний проєкт вже успішно впроваджується на території України та Прикарпаття зокрема. Все це стало можливим завдяки спільним зусиллям та співпраці органів влади, територіальної громади та підрозділів Національної поліції Івано-Франківщини. Переконаний, що для жителів громади такий підрозділ стане надійною опорою, пов’язаною із забезпеченням публічної безпеки й порядку.

Джерело : Верховинська районна державна адміністрація

Вшанування пам’яті Тараса Шевченка у м. Косові

May be an image of одна або кілька осіб, люди стоять та просто неба

10 березня 2021 року у Косові вшанували пам’ять українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. З благословення Керуючого Коломийською Єпархії Преосвященного Єпископа Юліана у пам’ятному заході взяв участь ієрей Василь Павлюк. На початку заходу присутнім духовенством було звершено панахиду за душу спочилого славетного Сина Української землі. Також відбулося покладання живих квітів до підніжжя пам’ятника великому Поетові України представниками влади та громадськості. На заході пам’яті Тарасу Шевченку був присутній голова райдержадміністрації Петро Іванишин. В подальшій мистецькій програмі взяли участь народний аматорський гурт «Джерела» Будинку культури та дозвілля Косівської міської ради (керівник Ельвіна Звіздарик), вокальний ансамбль «Едельвейс» Вербовецького Будинку культури (керівник Василь Вольський), читці Світлана Крицкалюк, Юлія Лосюк та Софія Тарасюк. Організатором заходу виступив Будинок культури та дозвілля Косівської міської ради.

Джерело ;Косівська районна державна адміністрація

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у селищі Верховина

May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

May be an image of 9 людей та просто неба
May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

19 лютого біля Стели Героїв Небесної Сотні у селищі Верховина відбувся Вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Розпочався захід молитвою за упокій душ Героїв Небесної Сотні та всіх, хто загинув у боротьбі за незалежність нашої держави. Чин заупокійної літії за загиблими з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана відслужили священнослужителі району, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці сел. Верховина протоієрей Юрій Стефлюк , настоятель храму перенесення мощей святителя Миколая с. Бережниця протоієрей Ігор Рибенчук та духовенство УГКЦ. У заході також взяли взяли участь, голова районної ради Юрій Філипчук, голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, заступник селищного голови Оксана Чубатько, керівники установ та організацій району, громадськість. В рамках заходу в знак пам’яті про Небесну Сотню прозвучали пісенні композиції виконавців Верховинщини.Захід завершився покладання квітів до Стели Героїв Небесної Сотні та виконання Гімну України.Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть в народній пам´яті, бо «Герої Не вмирають!»Даний захід відбувся без широкого залучення громадськості та з дотриманням карантинних вимог, що діють на території держави.

Джерело :Верховинська районна рада

В селі Верхній Ясенів урочисто відкрили та освятили дитячий садочок

Зображення може містити: 7 людей, люди стоять
Зображення може містити: стіл та у приміщенні
Зображення може містити: 3 людини, люди танцюють, люди стоять, люди на сцені та у приміщенні

30 грудня, у рамках реалізації Національної президентської програми «Велике будівництво» у селі Верхній Ясенів відкрили дитячий садочок «Гуцулятко». З цієї нагоди на урочистості завітали голова районної ради Юрій Філипчук, голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, депутат обласної ради Сергій Басараб, селищний голова Верховинської ОТГ Василь Мицканюк, актив села Верхній Ясенів, дошкільнята закладу. Після привітальних слів керівництва відбулося урочисте перерізання стрічки. Далі приміщення дитячого садка з благословення Єпископа Коломийського і Косівського Юліана урочисто освятив настоятель Храму Пресвятої Тройці с. Верхній Ясенів митр. прот. Михайло Гергелюк у співслужінні ієрея Михайла Гергелюка. На звершення заходу діти підготували та подарували святковий концерт. Дитячий садок «Гуцулятко» найближчим часом зможуть відвідувати 40 дітей, він розрахований на дві групи. Ця довгоочікувана подія стала приємним святом та передноворічним подарунком, як для діток так і для дорослих.

Джерело :Верховинська районна рада

Духовенство Коломийської Єпархії благословило відкриття І сесії Делятинської селищної ради

26 листопада в актовому залі Будинку культури  с. Заріччя відбулася І сесія Делятинської селищної ради восьмого скликання. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь у засіданні взяли : настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Заріччя митр. прот. Михаїл Купчак та настоятель Храму свв. апп. Петра і Павла смт. Делятин прот. Іван Кепещук . Розпочалося засідання із виступу голови селищної територіальної виборчої комісії М.В. Бойчука. Засідання супроводжувалося виконанням «Боже, великий Єдиний..».

Далі для благословення та вітального слова були запрошені отці Михайло Купчак, Іван Кепещук та духовенство УГКЦ . З найкращими побажаннями вдалої роботи та нових успіхів виступив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального офісу АМУ Юрій Стефанчук.

Повторно обраний голова Делятинської селищної ради Богдан Клим’юк урочисто прийняв присягу і зайняв почесне місце головуючого на засіданні. Далі, відповідно до процедури, для голосування за кандидатуру секретаря, зі складу депутів було обрано лічильну комісію : Руслана Василівна Дідик (ЄБВО)-голова, Микола Володимирович Дячук (ЄБВО)-заступник голови, Мирослава Степанівна Северилова (ЄБВО) – секретар комісії. В ході засідання замість заступника голови лічильної комісії  М.В. Дячука було обрано депутата Стефурака Андрія Васильовича (ЄБВО).

Секретарем Делятинської селищної ради стала колишня керуюча справами (секретар) виконавчого комітету депутат в/о № 3 Галина Богданівна Вацик.

Заступниками селищного голови було обрано Якимця Петра Олексійовича (подав заяву про складання депутатських повноважень) та Северилова Степана Вячеславовича (начальника відділу освіти Надвірнянської РДА).

Керуючою справами (секретарем) виконавчого комітету стала Поп’юк Іванна Денисівна (працювала начальником відділу з правової та кадрової роботи в Делятинській ОТГ).

На першій сесії також було затверджено старост сіл, що входять в Делятинську громаду:

с. Заріччя – Любов Степанівна Яворська (виконувала функціональні обов’язки старости з часу об’єднання громади до місцевих виборів);

с. Білі Ослави – Микола Володимирович Дячук (вчитель Білоославської ЗОШ, був обраний депутатом і склав депутатські повноваження);

с. Чорні Ослави – Петро Іванович Жолобчук (Надвірнянський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), головний державний виконавець);

с. Чорний Потік – Василь Васильович Шовгенюк  (виконував функціональні обов’язки старости з часу об’єднання громади до місцевих виборів).

На сесії також були прийняті важливі першочергові рішення щодо структури ради, складу виконавчого комітету та постійних депутатських комісій, про перейменування юридичної особи, положення про старосту, положення про старостинські округи, про реорганізацію приєднаної Білоославської сільської ради, про умови оплати селищного голови тощо. Щиро сподіваємося, що нове скликання, конструктивні дискусії та здобутий попередній досвід незабаром принесуть свої щедрі плоди і розпочнуть нову сторінку в історії Делятинської територіальної громади

Джерело :Делятинська об’єднана територіальна громада

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes