Коломийський вісник
Category archives for: НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ

Вілбулась духовна година «Богослужіння. Види Богошанування» в приміщенні Публічної бібліотеки Верховинської селищної

На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

12 травня 2022 року в приміщенні Публічної бібліотеки Верховинської селищної ради була проведено година духовності «Богослужіння. Види Богошанування». З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь в заході взяв прот. Володимир Максимюк. В заході також взяли участь працівники організаційно – методичного центру відділу культури Верховинської селищної ради, Публічної бібліотеки Верховинської селищної ради, працівники організацій та установ Верховинської селищної ради, а також жителі і гості селища Верховина. Отець Володимир під час духовної бесіди розповів присутнім про традиції Богослужінь, види Богошанування, та дав настанови, як варто та з якими думками молитися за перемогу України у війні з Російською Федерацією.Усі бажаючі учасники заходу мали можливість поставити свої питання отцю Володимиру та почути відповіді на них на різноманітні релігійні теми, які були підняті на духовній бесіді. На завершення Ганна Валігурська – директор Публічної бібліотеки Верховинської селищної ради подякувала отцю Володимиру за проведену змістовну духовну бесіду та побажала усім присутнім мирного неба над головою, Божого благословення і Божого захисту та перемоги України у війні з Російською Федерацією.Відділ культури Верховинської селищної ради.

Джерело

Зустріч голови Косівської військової адміністрації з духовенством краю

На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять та у приміщенні

7 травня 2022 року, відбулася зустріч голови Косівської районної державної адміністрації – начальника військової адміністрації Наталії Кучми із священнослужителями Косівщини. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Єпископа Юліана участь в зустрічі взяв благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк. Під час зустрічі йшлося про налагоджений зв’язок і тісну співпрацю духовенства з районною владою. Було обговорено ряд важливих питань. Це всебічна допомога населенню, як психологічна так і матеріальна. Адже, вже з перших днів війни духовенство та релігійні громади краю взяли на себе важливу, відповідальну і водночас важку ношу, допомагати військовим, тимчасово переміщеним особам, опікуватись людьми, які потрапили у скрутне становище внаслідок бойових дій. На завершення голова військової адміністрація подякувала священнослужителям за плідну зустріч та невтомну працю задля спільної Перемоги.

Джерело

Освячення чергового автомобіля для потреб українських воїнів

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

3 квітня 2022 року, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, на території Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Старий Косів, Косівського благочиння Коломийської Єпархії, відбулось освячення автомобіля   для потреб наших воїнів, які героїчно захищають Українську Державу від нападу російських окупантів.

Автомобіль було придбано за кошти підприємця Івана Павлюка. Також у придбанні необхідного палива посприяли підприємець Володимир Марчук, благочинний Косівського благочиння митр.прот. Іван Близнюк з релігійною громадою храму та багато небайдужих мешканців району.

Урочисте освячення автомобіля звершив отець Іван Близнюк у присутності волонтерів та людей доброї волі. Доправлять автомобіль до місця призначення Володимир Зузяк разом із заступником голови районної організації «Спілка учасників АТО у Косівському районі» Петром Бельмегою. Захисникам України повезуть продукти харчування, медикаменти, рації та біноколь за сприяння людей із великим серцем, які докладають максимум зусиль для якнайшвидшої перемоги України у цій війні.

Джерело

Урочисте відкриття та освячення спортивного комплексу школи у Старому Косові

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та повітряна кулька

15 січня 2022 р. у Старому Косові урочисто відкрили реконструйований спортивний комплекс школи. Участь у такій важливій для спортивної Косівщини події взяв благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці митр.прот. Іван Близнюк та клірик Храму прот. Василь Павлюк. Також на урочистому відкритті були присутні заступник голови облдержадміністрації Вадим Созоник, заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гаврилюк, голова райдержадміністрації Наталія Кучма, Косівський міський голова Юрій Плосконос, начальник відділу будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури райдержадміністрації Степан Яремин, директор підрядної організації ПП «Промбудсервіс»-Косів Володимир Тинкалюк, педагогічний колектив Сторокосівського ліцею, громадськість. Після урочистого перерізання стрічки відбулось освячення нового спортивного залу, яке здійснив благочинний отець Іван у співслужінні із отцем Василем Павлюком. На завершення освячення отець Іван привітав усіх присутніх із знаковою подією, у житті громади. Завершився захід спільною пам’ятною світлиною.

Джерело

Освячено новий шкільний автобус Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського Верховинської територіальної громади

На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять, повітряна кулька та у приміщенні
На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять, на відкритому повітрі та текст «ISUZU 1»

Сьогодні, 1 грудня, в опорному закладі – Криворівнянському ліцеї ім. М.Грушевського відбулися урочистий захід з нагоди придбання нового транспортного засобу для потреб навчального закладу. З благословення Преосвященного Єпископа Юліана участь в урочистому заході взяв настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Криворівня митр. прот. Іван Рибарук. Захід проходив за участі голови районної державної адміністрації Василя Бровчука, селищного голови Василя Мицканюка, голови районної ради Юрія Філипчука, директора ліцею Лілії Стефурак, заступниці голови РДА Світлани Уршеджук, старости с.Криворівня Дмитра Ілійчука, начальниці відділу освіти, молоді та спорту Верховинської селищної ради Ірини Сумарук, депутатів селищної ради, учнів та працівників школи.У межах урочистого заходу навчальному закладу було передано сучасний шкільний автобус на який всі з нетерпінням чекали. Представники влади привітали дирекцію школи та вихованців навчального закладу з важливою подією. Зокрема, голова райдержадміністрації Василь Бровчук зазначив, що цьогоріч в нашій області шляхом централізованої закупівлі обласною державною адміністрацією придбано 12 сучасних шкільних автобусів. Учні ліцею підготували святковий захід з нагоди свята та вручення шкільного автобуса, на якому продемонстрували свої таланти. Вражала дитяча щирість та радість в очах школярів. На завершення настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Іван Рибарук освятив шкільний автобус та побажав безпеки під час перевезень школярів.

Джерело

Відкриття та освячення сучасного модернізованого центру надання адміністративних послуг на території Білоберізької ТГ

На зображенні може бути: на відкритому повітрі та дерево

На зображенні може бути: 10 людей та люди стоять
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні

9 листопада в селі Устеріки Білоберізької територіальної громади відбулась важлива подія – урочисте відкриття центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та перший в області Дія центр. Це велике досягнення, адже громада отримала можливість відкрити власний центр адміністративних послуг та адміністративну будівлю, які відповідають сучасним вимогам та європейським стандартам. З благословення Преосвященного Єпископа Юліана участь в урочистому відкритті взяли : настоятель Храму Вознесіння Господнього с. Устеріки прот. Петро Данильчик, настоятель Храму Вознесіння Господнього с. Голошино митр. прот. Семен Перва, настоятель Храму Покрова Пресвятої Богородиці с. Білоберізка митр. прот. Дмитро Петльоха, настоятель Храму вмч. Димитрія Солунського с. Пробийнівка прот. Ігор Фенчук, настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Білоберізка (присілок Заверх) прот. Ігор Кисилейчук настоятель Храму Перенесення мощей свт. Миколая с. Барвінкове ієрей Юрій Шкіндюк. Привітати громаду з відкриттям ЦНАПу завітали почесні гості: голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук, заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко, голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, помічник народного депутата Любов Романюк, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» Юрій Стефанчук, керівник гірських територій всеукраїнської асоціації громад Юрій Івасюк, виконавчий директор агенції розвитку громад Прикарпаття Ігор Мельничук, голова районної ради Юрій Філипчук, голови територіальних громад, керівники установ та організації району, депутати Верховинської районної та селищної та Білоберізької сільської ради, директори закладів освіти та культури Білоберізької сільської ради, директори Яблуницької та Білоберізької КНП, керівники установ та організації громади, місцеві жителі. Урочиста церемонія відкриття установи розпочалася з перерізанням стрічки ЦНАПу за участі посадовців. Опісля прот. Петро Данильчик у співслужінні присутнього духовенства здійснив чин освячення приміщення, благословивши працівників на добру і плідну роботу закладу . Слова вітань та побажань линули від гостей. До вітальної промови приєдналася голова облдержадміністрації Світлана Онищук. Очільниця Прикарпаття акцентувала увагу на тому, що це відкриття першого Дія Центру в області, який запрацює на теренах Верховинщини, завдяки успішній реформі децентралізації. Світлана Василівна привітала всіх присутніх з такою чудовою подією. Також побажала продуктивної роботи, значних здобутків, нових перемог і Божого благословення на добру працю. Голова райдержадміністрації Василь Бровчук висловив слова вдячності почесним гостям, зазначив, що відкриття адмінбудівлі слугує прикладом величезної роботи цілої громади, підтримки з боку влади, сприяння депутатів всіх рівнів та роботи колективу. « Як житель Білоберізької громади я дуже втішний за цілу громаду. Завдяки децентралізації, новим реформам громада отримала сучасну адміністративну будівлю, де жителі громади отримуватимуть в комфортних зручних умовах всі послуги. Дякую голові громади Дмитру Іванюку за ідею реалізувати проект по створенню ЦНАП в даному селі. На території району успішно реалізовується програма Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво», будуються дороги, навчальні та дошкільні заклади, також є ряд проектів, які в перспективі плануються реалізувати на території Верховинщини. Дякую за підтримку з боку держави та міжнародних донорів і всім хто долучається до реалізації сучасних проєктів. Вірю в успіх громади. Слава Україні!».

Джерело

Освячення сучасних автомобілі швидкої допомоги із новітнім медичним обладнанням в Білоберізькій громаді

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

Вчора, 5 жовтня в селі Яблуниця Білоберізької сільської територіальної громади відбулося вручення двох автомобілів швидкої допомоги Toyota Land Cruiser Prado до Центру безпеки громади. З благословення Керуючого Коломийською Єпархією Преосвященного Владики Юліана участь в урочистому врученні взяв настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Черемошна та Храму Трьох Святителів села Біла Річка прот. Василь Попадюк. У заході також взяли участь голова РДА Василь Бровчук, голова Білоберізької територіальної громади Дмитро Іванюк, директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирон Матейко, голова районної ради Юрій Філипчук, депутати Верховинської районної ради, депутати Білоберізької сільської ради, старости сіл Білоберізької територіальної громади, жителі села Яблуниця. На початку заходу отець Василь освятив автомобілі швидкої допомоги, побажав працівникам Божого благословення і щоб Пресвята Богородиця завжди оберігала всіх медичних працівників під Своїм Покровом. До вітального слова також були запрошені гості свята. У своїй промові Василь Петрович подякував керівництву обласної державної адміністрації та депутатам обласної ради, директору КНП «Обласний клінічний центр екстреної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирону Матейку за прикладені зусилля та допомогу у виділенні автомобілів швидкої допомоги для віддалених гірських сіл і присілків Білоберізької громади. « Бажаю громаді розвиватися, гірські території потребують додаткової уваги, і я радий, що є відчутна підтримка з боку державної влади. Щиро бажаю успіхів вам , Дмитре Івановичу, хай Господь Бог допомагає у реалізації задумів і планів. Зі свого боку ми і надалі будемо комунікативним місточком між органами вищої влади і місцевим самоврядуванням. Переконаний , що дані транспорті засоби дадуть змогу медикам швидше і якісніше надавати екстрену допомогу, але бажаю нехай виклики будуть тільки у профілактичних цілях» – сказав Василь Петрович. Також Дмитро Іванюк ознайомив присутніх з комплектацією автомобіля. Так, зокрема, він обладнаний дефібрилятором, ¬кардіомонітором з ритмом та записувачем показників пацієнта, електрокардіографом з функцією дистанційної передачі ЕКГ, кисневими балонами, монітором тиску крові, устаткуванням для ін’єкцій, пристроями для перенесення пацієнтів та засобами траспортної мобілізації, різними видами шин і вакуумним матрацом.

https://www.facebook.com/verhovunaRDA/Джерело

 

Відкриття Фестивалю української пісні “Вознесись, Україно!” у м. Надвірна

На зображенні може бути: 5 людей та люди стоять
На зображенні може бути: 2 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та на відкритому повітрі

12 вересня 2021 р, з нагоди  432-річчя з дня заснування м. Надвірна відбувся обласний фестиваль хорового мистецтва “Вознесись Україно!”, присвячений 30-й річниці Незалежності України. В урочистому заході взяв участь благочинний Надвірнянського благочиння митр. прот. Олег Траско, настоятель Храму св. кн. Володимира Великого м. Надвірна . Дійство розпочалося на майдані Шевченка з покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку та до стели Героїв Небесної Сотні. Урочисте відкриття фестивалю відбулося спільним виконанням Державного Гімну України та духовного гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Після чого пішою ходою учасники свята рушили до парку ім. І. Франка, де відбулося покладання квітів до підніжжя Каменяра. З привітаннями до учасників і гостей свята звернулися присутнє духовенство та представники обласної та місцевої влади .Важливою особливістю фестивалю є прагнення його організаторів і учасників повернути-відродити і спрямувати у віки дещо призабутий власне жанр патріотичної пісні у виконанні чоловіків – їх хорів та вокальних ансамблів, котрі уособлюють безсмертну славу борців за волю України – січових стрільців, вояків УПА, нинішніх захисників східних рубежів Держави.У концертній програмі свята взяли участь понад 400 учасників. У рамках фестивалю пройшли різноманітні заходи: майстер – класи з гончарства, кераміки, ткацтва, вибійка, боді-арт та вироби майстрів народного мистецтва. Організовано роботу польової кухні.Такі урочистості, безперечно, мають єднати і возносити духовно – нас і Україну.

Джерело

Благословення чергової сесії Верховинської районної ради

На зображенні може бути: 4 людини, люди сидять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

30 серпня 2021 р. відбулася чергова десята сесія Верховинської районної ради VІІІ демократичного скликання, яку провів голова районної ради Юрій Філипчук. Благословити початок роботи сесії був запрошений протоієрей Петро Данильчик, настоятель храму Вонесіння Господнього с. Устеріки. Після благословення на добру працю, була виголошена поминальна молитва за усіх Героїв АТО, які загинули в боях з агресором на сході України. Після чого голова районної ради Юрій Філипчук та перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук вручили вітальні листівки з нагоди Дня народження депутатам районної ради: Оксані Волинюк, Наталії Кімейчук. До проєкту порядку денного сесійного засідання районної ради на розгляд депутатів було внесено 5 питань, зокрема: 1. Про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2021 року. 2. Про підсумки виконання районного бюджету за І півріччя 2021 року. 3. Про затвердження прогнозу районного бюджету на 2022-2024 роки. 4. Про внесення змін до районного бюджету на 2021 рік. 5.Про результати роботи комунального підприємства «Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро» за 6 місяців 2021 року та про фінансово-економічний стан і перспективи розвитку підприємства.По всіх питаннях прийнято відповідні рішення.

Джерело


Верховина відзначила 597 років з часу першої письмової згадки

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 3 людини, люди грають на музичних інструментах, люди стоять та на відкритому повітрі

28 серпня у селищі Верховині на Співочому полі відбулося святкування Дня селища Верховина та 597-ої річниці з часу першої письмової згадки про Жаб’є. Участь в урочистому заході взяв настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина митр. прот. Юрій Стефлюк. У своєму слові отець привітав громаду з святом, а також побажав опіки та захисту Пресвятої Богородиці для рідного селища і його мешканців. Також зі словом привітання до громади звернулась перша заступниця голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, яка щиро привітала верховинців та гостей краю з величним християнським святом – Успіння Пресвятої Богородиці та Днем народження селища Верховина. Подякувала працівникам всіх підприємств, установ та організацій, які забезпечують життєдіяльність та економічний розвиток Верховинщини, і вручила спільні Грамоти райдержадміністрації та райради. Опісля до привітань долучились народний депутат України Володимир Тимофійчук, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, радник голови облдержадміністрації Іван Шкіндюк, заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк, голова селищної ради Василь Мицканюк голова районної ради Юрій Філипчук .В рамках свята проведено ІV фестиваль автентичної гуцульської убирі, концертна прогарам за участю співаків Прикарпаття та колективів аматорської народної творчості старостинських округів Верховинської ОТГ у форматі «Свято ремесел та фольклору», молодіжна дискотека у вишиванках.

Джерело

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes