Коломийський вісник
Category archives for: ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ

Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь в урочистих богослужіннях з нагоди тезоіменитства Блаженнійшого Митрополита Епіфанія

24-25 травня 2023 року, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан взяв участь в урочистих богослужіннях з нагоди Тезоіменитства Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

24 травня вечором, Правлячий Архієрей співслужив Його Блаженству за  Всенічним бдінням у Кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі столиці.

Предстоятелю Помісної Української Православної Церкви співслужив єпископат із усієї України та численне духовенство.

Під час Полієлею Блаженнійший Владика помазував присутніх освяченим єлеєм.

25 травня 2023 року, в день величного свята Вознесіння Господнього, коли Предстоятель Православної Церкви вшановує пам’ять свого Небесного Покровителя – Святителя Епіфанія, Єпископа Кіпрського,  Керуючий Коломийською Єпархією співслужив за Божественною Літургією Блаженнійшому Митрополиту у Свято-Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври.

Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію  також співслужив єпископат з усієї України та численне духовенство.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Також Митрополит Епіфаній возніс особливу Молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Після завершення Божественної Літургії та Подячного Молебня від імені Священного Синоду, архіпастирів, духовенства та мирян Предстоятеля із Днем тезоіменитства привітав Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Також слова привітання висловив виконувач обовʼязків намісника Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій.

У відповідь Митрополит Епіфаній подякував за теплі привітання та звернувся до присутніх із Першосвятительським словом.

Урочиста богослужіння завершилося  Многоліттям Блаженнійшому Владиці.

Джерело

Преосвященний Владика Юліан взяв участь у роботі Архієрейського Собору Православної Церкви України

24 травня 2023 року, в Трапезному Храмі Святих Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відбувся Архієрейський Собор Помісної Української Православної Церкви.

В роботі Архієрейського Собору взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Перед засіданням було звершено молебень на початок всякої справи.

Участь в Соборі взяли 53 архієреї Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин. На початку засідання Предстоятель виголосив доповідь про діяльність Церкви від часу попереднього Собору (24 травня 2022 р.), після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

У підсумку Архієрейським Собором були ухвалені відповідні постанови, Зокрема, Статут (Положення) про управління Православної Церкви України і Постанова про врегулювання календарного питання в Православній Церкві України.

Окрім того, Собор схвалив роботу Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, та Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) й засвідчив йому повну підтримку.

 Також було затверджено всі рішення ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах і вкотре засвідчено бажання й готовність вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію.

Джерело

Владика Юліан очолив Панахиду за жертвами політичних репресій в місті Коломия

21 травня 2023 року, в неділю 6-ту після Пасхи, біля скульптурного зображення Божої Матері в місті Коломия, відбувся поминальний захід, присвячений вшанування жертв політичних репресій.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після покладання квітів представниками влади до скульптурного зображення Пресвятої Богородиці, Керуючий Коломийською Єпархією очолив Панахиду за спокій душ жертв політичних репресій, воїнів та всіх тих, хто віддав своє життя за волю і незалежність України.

Правлячому Архієрею під час заупокійного богослужіння співслужили: прот. Юрій Кадинський, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Архіпастир звернувся до присутніх зі словом, у якому  наголосив на важливості пам’ятати про всіх тих, хто виступив проти людиноненависницької комуністичної системи та став її жертвою.

Також Його Преосвященство закликав робити все для того, щоб Україна, пройшовши страшні випробування війною, стала могутньою європейською державою, де шануватимуться цінності людського життя.

На заупокійному богослужінні також молились: голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков, Коломийський міський голова Богдан Станіславський та громадськість міста Коломиї.

На завершення очільниця Івано-Франківської ОВА звернулась до присутніх зі словом та вручила почесні Грамоти представникам Коломийської мійськрайонної громадської організації Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів  і репресованих.

Єпископ Юліан очолив молитовне зібрання “Пресвята Богородиця єднає в молитві”

30 квітня 2023 року, в неділю жінок-мироносиць, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, на кордоні сіл Торговиця та Вербівці, Городенківської територіальної громади, взяв участь у молитовному зібранні “Пресвята Богородиця єднає в молитві”, де біля скульптурного зображення Матері Божої, у співслужінні духовенства, традиційно очолив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Біля місцевої Святині Правлячого Архієрея з короваєм та квітами зустріли: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз з духовенством, діти, молодь та мешканці довколишніх сіл.

За богослужінням Його Преосвященству співслужили: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, митр. прот. Михайло Гуменяк, митр. прот. Богдан Войтишин, митр. прот. Микола Кравчук, митр. прот. Ярослав Олійник, митр. прот. Михайло Возняк, митр. прот. Іван Осадчук, митр. прот. Іван Терновський, митр. прот. Андрій Дмитрук; митр. прот. Олексій Мороз,  митр. прот.  Василь Барчинський, прот. Ігнатій Липка (УГКЦ), прот. Василь Калин, прот. Іван Мороз, прот. Ігор Івасютин, прот. Володимир Молявчик, прот. Любомир Петришин, ієрей Михайло Терновський, ієрей Василь Марковський, ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Разом із численними вірянами, свої молитви до Матері Божої підносили: Городенківський міський голова Богдан Кобилянськиий з родиною; староста села Торговиця Дмитро Шинкарук; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Василь Марчук з родиною; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник Дмитро Нагірняк з родиною; благодійник Василь Боднарчук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Сьогодні з волі Божої, Його милосердя, ласки та безмежної Любові маємо можливість при цій прекрасній погоді та тиші природи, разом помолитись біля скульптурного зображення нашої Небесної Матері – Пресвятої Богородиці за мир, перемогу та процвітання нашої Держави й українського народу”.

Архіпастир зазначив, що Христос, перемігши смерть,  дарує нам життя вічне, надію та силу протистояти будь-якому злу з переконанням, що з нами Бог, Його Божественна сила та Любов і без Нього неможливо подолати зло, яке сьогодні прийшло на нашу землю.

“Першими словами Спасителя, Який являвся своїм учням після Воскресіння, було вітання: “Мир вам!”. Ми сьогодні також багато говоримо про мир та прагнемо його. Раніше ми не приділяли цьому слову такої глибини й сили, як зараз. Але, насамперед, ми повинні пам’ятати, що мир повинен розпочинатись із нашого серця та з нашої душі. Саме про такий мир говорив Господь і з нього все розпочинається”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Владика Юліан подякував духовенству й вірним за спільну молитву, а також Василю Васильовичу Марчуку за підтримання благочестивої традиції – урочистого богослужіння в цей день та подарував йому ікону Пресвятої Богородиці.

Опісля Керуючий Коломийською Єпархією привітав голову Городенківської міської ради Богдана Кобилянського із Днем Народження, яке він святкував нещодавно, побажав йому Господнього Благословення й сил для служіння громаді та подарував ікону Пресвятої Богородиці.

Також Правлячий Архієрей висловив окрему подяку Дмитру Дмитровичу Нагірняку і передав йому ікону чотирьох Євангелистів, придбану ним на благодійному аукціоні для допомоги Українській Армії в місті Косові.

На завершення духовного свята Єпископ Юліан окропив усіх присутніх освяченою водою та подав своє архіпастирське благословення.

Опісля всі присутні хресною ходою вирушили до пам’ятного знаку воїнам ОУН-УПА, де Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, звершив Панахиду за загиблими Героями України, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої Держави, а особливо за воїні, які героїчно загинули, захищаючи Україну від російських

Преосвященний Владика Юліан нагородив прот. Віталія Козака високою церковною нагородою

24 квітня 2023 року, в залі засідань ЄпархіальногоУправління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав керівника прес-служби Коломийської Єпархії, настоятеля Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, Коломийського благочиння прот. Віталія Козака із Днем Народження, яке він відзначав нещодавно та нагородив  його високою церковною нагородою.

Правлячий Архієрей подякував отцю Віталію за ревне та жертовне служіння Святій Церкві Христовій і побажав Господнього Благословення, міцного здоров’я, духовної радості та сил для подальшого ще більш плідного служіння Церкві Христовій.

Далі, з Благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив прот. Віталія Козака Орденом Святого Архістратига Михаїла.

На святковому нагородженні були присутні: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Дмитро Лісецький та завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.

Преосвященний Владика Юліан звершив урочисті богослужінні на Свято Пасхи Христової

16 квітня 2023 року – в День найбільшого християнського cвята – Воскресіння Господа Ісуса Христа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Пасхальну Полуношницю, Хресний хід, Воскресну Утреню, Божественну Літургію Святителя ІоанаЗолотоустого та здійснив освячення пасок.

Його Преосвященству за Пасхальними богослужіннями співслужили: митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Урочисте богослужіння розпочалось Полуношницею, під час якої, на 9-й пісні Канону, при словах: «Не ридай по Мені Мати… встану і прославлюся…», Свята Плащаниця була перенесена з середини Храму до Вівтаря та поставлена на Престолі.

Опісля, при співі стихири: «Воскресіння Твоє, Христе спасе…», відбувся Хресний хід довкола Кафедрального Собору та, перед зачиненими дверима, розпочалась Пасхальна Утреня, яка продовжилась Каноном Пасхи в середині Храму.

На стихирах Пасхи Архіпастир, вітаючи клір Кафедрального Собору, дарував Великодні писанки. В кінці Утрені Владика Юліан зачитав Огласительне Слово Святителя Іоана Золотоуста, яке постійно читається на Пасхальній Утрені.

Далі співались Пасхальні Часи та розпочалась Божественна Літургія Святителя Іоана Золотоустого, однією із особливостей якої є читання Євангелії різними мовами. Так, зокрема, Святе Благовістя в Кафедральному Соборі було прочитано на п’яти мовах.

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зачитав ієрей Дмитро Гром.

Наприкінці урочистого Богослужіння Керуючий Коломийською Єпархією освятив Артос – особливий Пасхальний Хліб, який стоїть біля Вівтаря протягом Світлого тижня та привітав вірян із найвеличнішим християнським Святом.

На завершення Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, зазначивши: “Пасха Христова – це свято перемоги добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Найбільше наше спільне бажання тепер – це перемога й справедливий мир. Ми бажаємо, щоб наші захисники і захисниці поверталися живими і неушкодженими… Ми щиро прагнемо, щоб наша країна стала однією із найкращих європейських країн”.

“Сьогодні також Господь дарує нам надію на власне воскресіння… Ще вчора мертва природа сьогодні ожила і відновилася…Хай світло Христового Воскресіння горить в наших серцях. Бажаю всім вам найбільшої перемоги – осягнення Царства Небесного”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Опісля Єпископ Юліан на подвір’ї Собору освятив паски та пасхальні приношення.

Під час торжественного богослужіння також молились: Народний депутат України Андрій Іванчук; Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, депутати місцевих рад, керівники структурних підрозділів Коломийської міської ради, Коломийської військової адміністрації та чисельні парафіяни.

Керуючий Коломийською Єпархією освятив Пасхальні гостинці у військових частинах Коломийщини

15  квітня 2023 року,  Преосвященний Владика Юліан разом із Коломийським міським головою Богданом Станіславським із Пасхальними гостинцями відвідали наших захисників, які несуть своє служіння на Коломийщині.

Преосвященний Єпископ Юліан здійснив освячення великодніх пасок для наших захисників, які були надані міським головою Богданом Миколайовичем та громадою Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець.

На завершення освячення Владика Юліан звернувся до наших мужніх захисників зі словами привітання: “Дорогі наші воїни-захисники ! Вітаю вас із прийдешнім Святом Воскресіння Христового. Бажаю, щоб Світло від Воскреслого Спасителя світу укріплювало вашу мужність та силу задля боротьби та перемоги нашого народу. Нехай Господь – Переможець смерті та темряви оберігає кожного із вас та благословить вам в швидкому часі повернутись до рідних домівок, а нашу рідну землю  наповнить довгоочікуваним справедливим миром ”.

Також зі словами вітання звернувся Коломийський міський голова Богдан Станіславський, який подякував мужнім захисникам  за подвиг в захисті нашої Держави та привітав із Світлим Христовим Воскресінням.

Владику Юліана під час відвідин  військовослужбовців супроводжував завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей  Іван Венгрин.

Владика Юліан із Пасхальними гостинцями відвідав українських воїнів, які проходять лікування у медичних закладах міста Коломиї

15  квітня 2023 року,  Преосвященний Владика Юліан разом із Коломийським міським головою Богданом Станіславським із Пасхальними гостинцями відвідали воїнів, які проходять лікування у закладах медицини міста Коломиї.

Спочатку Єпископ Юліан побував у комунальному некомерційному підприємстві “Коломийська центральна районна лікарня” Коломийської міської ради. Перед тим, як провідати в палатах  військовослужбовців, Його Преосвященство та міський Голова Богдан Станіславський поспілкувались із директором медичного закладу Андрієм Кошкіним, медпрацівниками та медперсоналом.

Далі Преосвященний Єпископ Юліан здійснив освячення великодніх пасок для наших захисників, які були надані міським головою Богданом Миколайовичем і громадами: Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї та Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець.

Далі Керуючий Коломийською Єпархією відвідав палати та поспілкувався із військовослужбовцями, подякував їм  за подвиг в захисті нашої Держави та привітав із Світлим Христовим Воскресінням.

Після відвідин лікарні Єпископ Юліан побував у комунальному некомерційному підприємстві “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради”.

В супроводі директора медичного закладу Володимира Федоришина та міського голови Богдана Станіславського Владика Юліан поспілкувався із медпрацівниками та персоналом, відвідав військовослужбовців, привітав їх зі святом та разом з міським головою вручив пасхальні гостинці.

Владику Юліана під час відвідин  медзакладів супроводжував завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей  Іван Венгрин.

Преосвященний Владика провів спільні збори Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації і відділу по взаємодії з навчально-освітніми та виховними закладами

11 квітня 2023 року, в залі засідань Єпархіального управління, під головуванням Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, відбулась спільна нарада Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації і відділу по взаємодії з навчально-освітніми та виховними закладами.

У роботі зборів взяли участь: керівник Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації прот. Петро Данильчик; заступник керівника відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації прот. Ігор Івасютин; заступник керівника Єпархіального відділу по взаємодії з навчально-освітніми та виховними закладами прот. Любомир Петришин; працівник Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації  прот. Володимир Молявчик; працівник інформаційно-видавничого відділу Єпархії, викладач Катехитичної школи “Діти Божі” Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї ієрей Василь Деркач та викладач Катехитичної школи “Діти Божі” Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї ієрей Дмитро Гром.

Після спільної молитви Владика Юліан розпочав засідання, окресливши хід роботи зборів.

На нараді здійснювалась підготовка до проведення у травні цього року християнської інтелектуальної вікторини “Об’єднані Богом” cеред команд катехитичних шкіл Коломийської Єпархії. Також ішла мова про проведення чергових засідань Просвітницької платформи “Істина”.

На засіданні було розподілено організаційні обов’язки між учасниками та узгоджено поточний план проведення даних просвітницьких заходів.

Також визначено, що до 1 травня цього року потрібно зареєструвати команди у складі 7 дітей (вік учасників від 9 до 15 років). Контактні особи: прот. Петро Данильчик, www.pravmolod.com, тел. 096 126 89 19, e-mail: SkelyaDan@gmail.com;  kolomolod@ukr.net; прот. Ігор Івасютин, тел. 068 246 50 60.

На завершення Єпископ Юліан побажав усім присутнім плідних успіхів та подав своє архіпастирське благословення.

Богослужіння Великого вівторка

11 квітня 2023 року, у Великий Вівторок, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів Святителя Григорія Двоєслова.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, до Дня Святої Пасхи Христової, Преосвященний Владика Юліан вручив високі богослужбові нагороди духовенству Коломийської Єпархії.

Правом носіння Палиці Архіпастир нагородив священика Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець, Городенківського благочиння прот. Володимира Молявчика.

В сан Протоієрея Його Преосвященство возвів: настоятеля Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Лісна Велесниця, Надвірнянського благочиння ієрея Володимира Солоджука та клірика Коломийської Єпархії ієрея Тараса Стефурака.

Наперсним Хрестом Правлячий Архієрей нагородив клірика Коломийської Єпархії ієрея Василя Деркача.

Право носіння Камілавки отримали: настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці села Молодилів, Отинійського благочиння ієрей Петро Дем’яник та настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці присілку Синиці, селища Верховина ієрей Василь Миронюк.

Набедрениками Керуючий Коломийською Єпархією нагородив: клірика Коломийської Єпархії ієрея Костянтина Голея та настоятеля Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка, Печеніжинського благочиння ієрея Андріана Ужитчака.

Окрім нагороджених священнослужителів за Божественною Літургією Архіпастирю співслужили: секретар Єпархіального Управління  митр. прот. Юрій Бровчук; митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Володимир Озарчук; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту Архієрей  виголосив повчальну проповідь, в якій  також привітав духовенство із отриманням богослужбових нагород, побажавши і надалі звершувати своє служіння у святості й непорочності, спасаючи власні душі та душі ввіреної їм від Бога пастви.

Преосвященний Владика зауважив, що сьогодні священнослужителі здійснюють своє служіння у надзвичайно складний час, пов’язаний із війною та повсюдним згасанням віри серед людей.

“Не забувайте, що з Вами Бог і ви є Його служителями. Окрилені Духом Божим із достоїнством несіть своє служіння, піднімаючись над суєтою цього світу і долаючи спокуси, які траплятимуться на вашому шляху, – наголосив Архіпастир.

Далі від імені присутнього духовенства прот. Володимир Солоджук висловив вдячність Преосвященному Владиці Юліану за нагородження.

Після завершення богослужіння, у приміщенні Єпархіального Управління, нагородженому духовенству були вручені грамоти про отримання ними богослужбових нагород.

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes