Коломийський вісник
Category archives for: ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ

Торжественне Архієрейське богослужінння з нагоди 165-ліття Храму села Малий Ключів

21 вересня 2022 року, з нагоди престольного свята та 165-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, Коломийського  благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму митр. прот. Михайло Сметанюк та запросив очолити торжественне богослужіння.

Єпископу Юліану за урочистим богослужінням співслужили: благочинний Коломийського благочиння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Печеніжинського благочиння, настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Микола Біляк (Львівська Єпархія); настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Джурків митр. прот. Іван Кузьмин; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Замулинці та Храму Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього села Кобилець митр. прот. Василь П’ятничук; настоятель Храму Святого Духа села Турка митр. прот. Андрій Григорчук; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин митр. прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського  селища Печениіжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, у якій зазначив: “Cьогодні ми зібралися тут, щоб об’єднатись в молитві та, щоб ще раз засвідчити нашу єдність і велику любов до Бога, до Його Пречистої Матері… Ми возвеличуємо Пречисту Діву Марію в день Її Різдва. Саме через Її Народження стало можливим наше з вами спасіння, спасіння всього людства та всього творіння Божого… Пресвята Діва Марія своїм батькам принесла велику радість. Йоаким і Анна, які були на перший погляд безплідними, через силу Божу, стають батьками. Дуже часто і ми з вами здаємося безплідними на добрі справи, на молитву, на звершення чогось високого, чистого, справедливого, але сила Господня, яка торкається нашого серця та нашої душі, творить нас плідними на добрі великі справи”…

“Нам сьогодні так важливо цінувати життя. Бо ми, вже понад пів року, переживаємо великі й страшні випробування. Це час великих втрат, коли люди втрачають те, що роками й століттями набували, але, найгірше, коли втрачають тих, кого найбільше любили – своїх рідних і близьких. В цей період ми дійсно цінуємо життя і дякуємо Богові за кожен прожитий день. Людство завжди зверталося за особливою допомогою та особливим захистом до нашої Пречистої Матері. Ми завжди прибігаємо та просимо Її тому, що вона була людиною, яка знає всі потреби людей та завжди молить свого Сина, Господа нашого Ісуса Христа і Він дарує нам те, що необхідно для спасіння”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та 165-літтям Святині, зазначивши: “Я сьогодні вперше у цьому старовинному Храмі, який сьогодні святкує свій прекрасний Ювілей – 165 років, звершую Божественну Літургію. Ваш Храм неймовірно прекрасний та величавий. Тут око насолоджується красою, тут все сяє чистотою, охайністю і порядком. Це свідчить про вашу велику любов та ваше особливе ставлення до нашого Небесного Творця, до Його Пречистої Матері. Звичайно, що без вмілого керівника, без того духовного провідника, доброго пастиря, напевно, не все було б втілено в життя… Отче Михаїле, Ви разом із парафіянами пройшли такі особливі роки становлення нашої Держави і нашої Церкви. Ви робили ті речі, завдяки яким ми сьогодні маємо і свою Державу і маємо сьогодні і визнану, незалежну, канонічну Українську Православну Церкву. Ви як син свого народу, як ревний служитель Церкви Христової, палкий проповідник та відмінний адміністратор всі Богом даровані таланти поклали на вівтар нашої Церкви та Держави”.

Опісля, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив Орденом Святого Архістратига Михаїла митр. прот. Михайла Сметанюка та Дученка Василя Миколайовича, а Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою – релігійну громаду Храму.

Також Подяками Єпархіального Управління Архіпастир нагородив: церковний Хор, братство та сестринство Храму.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Михайло Сметанюк висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, високу  нагороду, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору та букет білих троянд.

Після уставного Многоліття Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства,  очолив читання Акафіста Пресвятій Богородиці.

Завершилось урочисте богослужіння Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Урочисте Архієрейське богослужіння у Храмі села Гринява

18 вересня 2022 року, в неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Гринява, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, очолив Архієрейську Божественну Літургію.

Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Ігор Фенчук та запросив очолити торжественне богослужіння.

Перед початком богослужіння Владика Юліан звершив освячення оновлених: Престолу, іконостасу та внутрішніх розписів Храму.

Керуючому Коломийською Єпархією за святковою Божественною Літургією співслужили: настоятель Храму Вознесіння Господнього села Грамотне та Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Голошино митр. прот. Семен Перва; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Черемошна та Храму Трьох Святителів села Біла Річка митр. прот. Василь Попадюк; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Стебні прот. Михайло Ливак; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Устеріки прот. Петро Данильчик; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Гринява та Храму Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого села Пробійнівка прот. Ігор Фенчук; прот. Роман Сусак та протодиякон Антон Трачук.

Під час урочистого богослужіння також молився Голова Білоберізької територіальної громади Іванюк Дмитро Іванович.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Його Преосвященство нагородив прот. Ігоря Фенчука правом носіння Хреста з прикрасами.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив зворушливу проповідь, в зазначив: “Сьогодні ми дякуємо нашому Небесному Творцеві за велику благодать, любов, дар та за можливість єдиною родиною, в цей важкий для  України час, зібратися під склепінням цього прекрасного Храму, щоб віддати честь і хвалу Богові”.

Говорячи про Євангельську притчу про запрошених на весільний бенкет, Преосвященний Владика зауважив: “Тлумачачи цю притчу, деякі святі отці під весільною Трапезою розуміли Царство Небесне, під господарем – Господа нашого Ісуса Христа, а людьми, які відмовилися від запрошення – ізраїльський народ. Ця притча також стосується кожного з нас, адже кожної неділі та свята Господь готує нас до цього весільного бенкету – присутністю на Божественній Літургії. Той хто відмовляється від цього запрошення – той відмовляється від самого Царства Божого”.

Звертаючись до парафіян, Правлячий Архієрей подякував їм за прийняття важливого рішення про входження до Православної Церкви України, яка є визнаною, незалежною, канонічною, а також історичною церквою нашого народу: “Чи може людина віруюча, яка вважає себе православною, творити страшні беззаконня: підняти руку на дитину, на жінку, на свого брата, яким вони себе вважали?  Чи може забрати чиєсь життя та взагалі зазіхати на чуже? Це не може вчинити людина, яка є християнином. Це не може бути людина, яка хоч раз чула слово Боже та хоча б раз промовила молитву. Такі звірства можуть чинити лише безбожники. Сьогодні ми розуміємо, що ця отрута сталась через московську пропаганду, яка отруює усе навколо та ще, на жаль, продовжує діяти в серцях багатьох українців. Але ми віримо й сподіваємось, що Господь відкриє їм очі і вони навернуться до правдивої Церкви, яка несе любов та проповідує Слово Боже, а не політичну ідеологію”…

“Сьогодні також лунає наша молитва за мир, спокій та за повернення наших воїнів до своїх домівок цілими і неушкодженими. І сьогодні Ваша громада перебуває у великій скорботі тому, що проводжає в останню дорогу свого славного сина. Ми сьогодні приносимо свої співчуття всім рідним через цю велику втрату”, – наголосив Архіпастир.

Звертаючись до настоятеля, Єпископ Юліан привітав  його з 11-ю річницею дияконської хіротонії та з отриманням великої богослужбової нагороди, подякувавши йому за вміле  адміністрування.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив релігійну громаду Храму та колектив Білоберізького ліцею Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

Подяками Єпархіального Управління Преосвященний Владика нагородив:  церковний Хор, Дроняка Павла Дмитровича та Комана Василя Миколайовича.

У свою чергу настоятель Храму прот. Ігор Фенчук висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору та букет квітів.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та спільною світлиною.

Архіпастирське служіння у Храмі села Старий Косів

13 вересня 2022 року, в свято Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Подячний Молебень з нагоди 50-ліття благочинного Косівського благочиння, настоятеля Храму митр. прот. Івана Близнюка.Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустріли парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.У притворі Преосвященного Владику Юліана зустрів настоятель Храму митр. прот. Іван Близнюк та запросив очолити святкове богослужіння.Керуючому Коломийською Єпархією за торжественним богослужінням співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; благочинний Надвірнянського благочиння, настоятель Храму Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого міста Надвірна митр. прот. Олег Траско; настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Вербовець митр. прот. Степан Губернат; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Уторопи митр. прот. Богдан Стефанків; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник митр. прот. Юрій Мануляк; настоятель Храму Святої Тройці села Яворів митр. прот. Василь Іванюк; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Хімчин митр. прот. Ярослав Хрущ; настоятель Храму Різдва Івана Хрестителя міста Косів та Храму Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город митр. прот. Ростислав Близнюк; настоятель Храму Святителя Миколая Чудотворця села Космач-Рушір та Храму Всіх святих землі Української міста Коломиї митр. прот. Василь Струк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка митр. прот. Володимир Левицький; митр. прот. Віталій Валіхновський (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); митр. прот. Михайло Дідоха (Івано-Франківська Єпархія); настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин та Храму Святого Апостола Андрія Первозванного села Мала Кам’янка прот. Василь Лазарович; настоятель Храму Зіслання Святого Духа села Соколівка прот. Василь Дійчук; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Трач прот. Василь Понайда; священик Храму Святої Тройці та Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Шепіт прот. Микола Петращук, ієрей Тарас Стефурак, ієрей Василь Павлюк та протодиякон Антон Трачук.Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якій зазначив: ”Зовсім недавно цей Храм святкував своє престольне свято – Успіння Пресвятої Богородиці. Це величне свято є останнім великим у церковнім році й наступним двунадесятим святом, яке розпочинає новий церковний рік, є свято Різдво нашої Небесної Матері. І немовби по середині, між цими двома святами, ми вшановуємо свято Покладення Поясу Пресвятої Богородиці у Влахернському Храмі”…“Сьогодні ми всі обрали можливість разом зібратися однією родиною християнською спільнотою, тут піднести молитви нашого серця і нашої душі до Престолу Всевишнього в час, коли, плаче й ридає наше серце і єдиною потіхою і відрадою є молитва і присутність у Божому Домі. Коли Господь з нами, коли ми відчуваємо його поруч – ми завжди щасливі. Тоді наше серце охоплює духовна радість і піднесення, тому що з нами Господь… Сьогодні ми також дякуємо священнослужителю, настоятель цього Храму – отцю благочинному Івану Близнюку, який цими днями святкує свій прекрасний Ювілей”, – підкреслив Його Преосвященство.Також Преосвященний Владика наголосив: “Cьогодні ми величаємо вас, як духовного провідника, як доброго пастиря, як ревного проповідника, як вмілого адміністратора, як порадника, як друга та як людину, яка в своєму серці виплекала велику віру й любов до Господа Бога та Його творіння. Священнослужитель має бути носієм цієї міцної і глибокої віри. Ми також сьогодні відзначаємо, що своїми побожними батьками, блаженної пам’яті отцем Дмитром і Вашою мамою Ви були зміцнені й виховані в цій вірі та обрали цей шлях, ту частку яка ніколи не відніметься від Вас – шлях спасіння та служіння Богові. Чи важкий цей шлях? Звичайно, що будь-яке служіння, якщо воно щире, віддане й жертовне – воно є важким. Погляньмо на подвиг наших воїнів, який є їхнім служінням. Сьогодні вони там на передовій, ризикуючи своїм власним життям та здоров’ям, відстоюють кордони нашої країни, боронячи свій народ, свою землю, від лютих ворогів-окупантів. Так само і священиче життя сповнене різних випробувань і часто нагадує Голгофську дорогу. Ви вибрали цей шлях і достойно звершуєте своє служіння у Церкві Христовій. Ви є ревним та палким проповідником Слова Божого. Священник є також тайнотворцем. Він звершує різні Таїнства, в тому числі й Таїнство Святої Євхаристії, коли через його руки й молитви хліб і вино стає Тілом і Кров’ю нашого Спасителя. Ви також є тайнозвершувачем не тільки біля Престолу Божого, але й у душах своїх парафіян. Скільки разів через Ваше слово, через настанови, любов та власний приклад люди змінювалися, преображалися і з грішників ставали святими. Ви закликали їх до покаяння і вони знову йшли дорогою примирення зі своїм Небесним Творцем”…Далі Правлячий Архієрей привітав отця-благочинного із Днем Народження та Ювілеєм, яке він відзначав напередодні, подякував за багаторічне й ревне служіння й розвиток Православ’я на Косівщині та, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив митр. прот. Івана Близнюка Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, а релігійну Громаду Храму – Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.У свою чергу отець Іван подякував Архієрею за свято молитви, зворушливі слова повчання, привітання й нагороду та вручив Його Преосвященству святу просфору та букет білих троянд.Опісля митр. прот. Іван Близнюка привітала Голова Косівської районної військової адміністрації Кучма Наталія Дмитрівна та вручила Медаль “Доблесть Прикарпаття”.Також отця благочинного вітали парафіяни, рідні та друзі.Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та спільною світлиною

Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Зелене

11 вересня 2022 року, в неділю 13-ту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Усікновення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана села Зелене, Верховинського благочиння, де,  у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму,  та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Його Преосвященство зустрів настоятель Храму митр. прот. Микола Будзан та запросив очолити торжественне богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за святковою Божественною Літургією співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Святих апостолів Петра і Павла села Красноїлля митр. прот. Василь Данильчик; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина митр. прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник митр. прот. Юрій Мануляк;  митр. прот. Михайло Будзан (Івано-Франківська Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук;  настоятель Храму Усікновення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана села Зелене та Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Шибене митр. прот. Микола Будзан; настоятель Храму Успіння Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня митр. прот. Віктор Шица;  настоятель Храму Святого Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) ієрей Борис Мних та протодиякон Антон Трачук.

За урочистим богослужінням також молились: Голова Верховинської військової адміністрації Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філипчук Юрій Юрійович та Голова Зеленської територіальної громади Феркаляк Володимир Михайлович.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив зворушливу проповідь, в якій cеред іншого зазначив: “Сьогодні Промислом Божим ми приведені до цього Святого Храму, щоб тут разом, єдиною християнською сім’єю, віддати нашому Небесному Творцеві честь і хвалу та, щоб по-особливому піднести наші молитви до великого Угодника Божого, Покровителя цього Храму, парафії і села –  Святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана… Ангел Господній, ще перед його народженням, сповістив батькові Захарії, що у нього народиться син, який буде великий в очах Божих.  Сьогодні ми знаємо людей, які великі в очах цього світу, але чи великі вони в очах Божих, ми не знаємо”.

“Іоан Хреститель вирізнявся, практично з свідомого свого віку, великою скромністю і смиренністю. Він з’явився на берегах річки Йордан і там проповідував покаяння та хрестив людей заради відпущення гріхів. Також він виділявся великою ревністю до заповідей Божих, яка надавала йому великої сміливості та мужності, що він не боявся переслідувань, мук і страждань, та відверто говорив людям про їхні недоліки та про те, як потрібно змінити своє життя”, – зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство наголосив: “Сьогодні Іоан Хреститель, який є Покровителем вашого села і цього Храму, молиться за всіх, хто тут приймав Святе Хрещення, хто тут приступав до Святих Таїнств Сповіді й Причастя та тих, хто тут по-особливому молився до нього. Багато воїнів із вашого села сьогодні захищають нашу Державу, наш народ, нашу свободу та нашу територіальну цілісність. І сьогодні ми молимось, щоб Іоан Хреститель, його сила, його молитва та його небесний захист був з цими воїнами та щоб Верховинщина, яка сьогодні перебуває у скорботі, проводжаючи ще одного свого сина, щоб вже нікого з молодих та здорових не проводжала в останню дорогу, щоб не проливалися сльози батьків і дітей”.

Далі Правлячий Архієрей привітав настоятеля та парафіян із престольним святом, та, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив релігійну громаду Храму та митр. прот. Миколу Будзана Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами, а Медаллю за “Жертовність та любов до України”  – Феркаляка Володимира Михайловича.

Подяками Єпархіального Управління Преосвященний Владика нагородив:  церковний Хор, братство та сестринство Храму.

Опісля Єпископа Юліан віршами привітали найменші парафіяни Храму.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Микола Будзан висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму

Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди 110-ї річниці Храму села Топорівці

4 вересня 2022 року, в неділю 12-ту після П’ятидесятниці, з нагоди 110-ї річниці Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці, Городенківського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію.Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.У притворі Храму Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму ієрей Василь Марковський та запросив очолити торжественне богослужіння.Перед початком Літургії Владика Юліан здійснив возведення читця Костянтина Голея в іподиякони.Його Преосвященству за Божественною Літургією співслужили: благочинний Городенківського благочиння, настоятель Храму Святих Апостолів Петра і Павла міста Городенки митр. прот. Богдан Мороз; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Глушків митр. прот. Іван Теремко; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Михальче митр. прот. Іван Терновський; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Семаківці прот. Андрій Дмитрук; прот. Іван Михайленко (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; прот. Михайло Бигар (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); священик Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець прот. Василь Калин; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Виноград прот. Іван Мороз; прот. Василь Мороз (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); прот. Іван Марковський (Чернівецько-Буковинська Єпархія); настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хвалибога прот. Любомир Петришин; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці ієрей Василь Марковський; ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.На Малому вході Єпископ Юліан нагородив ієрея Василя Марковського правом носіння жовтого наперсного Хреста.Під час Божественної Літургії Його Преосвященство рукоположив у Сан Диякона іподиякона Костянтина Голея.Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: “Сьогодні, найперше, ми підносимо свої молитви до Господа за перемогу, мир, спокій, за щасливе повернення українських воїнів до своїх домівок цілими й неушкодженими та за розвиток і процвітання нашої Держави України”.“Цим спільним богослужінням ми також святкуємо 110-ліття від часу першої Божественної Літургії, яка була тут звершена та згадуємо всі ті покоління, які переступали поріг цього Храму, які тут підносили свої молитви й прохання та проливали сльози в покаянні. А їх було дуже й дуже багато. Ми дякуємо Богові за єднання всіх нас разом: і тих, які живуть зараз, і тих, які жили та тих, які житимуть у майбутньому, будуть приходити до цієї Святині та будуть тут згадувати нас із вами”, – зазначив Архіпастир.

Також Преосвященний Владика наголосив, що в сьогоднішній недільний день, коли Церква Христова згадує Воскресіння Христове  малу Пасху, ми також ще перебуваємо в благодаті іншого свята, вашого престольного дня  свята Успіння Пресвятої Богородиці. Це також є Богородична Пасха і ми розуміємо, що Пасха  це завжди визволення, це завжди заступництво, це завжди спасіння: “Від 24 лютого цього року ми з вами молимось за спасіння, за захист, молимося за спокій. Коли людина живе і постійно відчуває загрозу своєму життю, коли ми з вами ходимо перед обличчям смерті, адже немає безпечного місця в нашій країні,  тоді, напевне, більше цінуємо саме життя і більше дякуємо Богові за кожен прожитий день, за кожен промінчик сонця, за кожен ковток чистого повітря. Ми сьогодні дійсно щиро дякуємо Богові за дар життя… Згадуємо Його Пречисту Матір, в честь якої 110 років назад був посвячений цей Храм. Її Успіння – це немов завершення і підсумок всього прожитого шляху. Кожен із нас у свій час також повинен дати такий звіт. Пречиста Діва Марія для нас усіх є прикладом у тому, що Вона є істинною людиною, яка стала довершеною”.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду із 110-ю річницею побудови Храму, а отця Василя Марковського  ще й з отриманням богослужбової нагороди та Днем Народження і Ювілеєм, яке він святкував напередодні.

Після цього, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив релігійну громаду Храму та ієрея Василя Марковського Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

Також Керуючий Коломийською Єпархією привітав диякона Костянтина із отриманням Таїнства Священства, побажав бути достойним служителем Церкви Христової та вручив святу просфору.

У свою чергу ієрей Василь подякував Його Преосвященству за візит, батьківські слова повчання й нагороду та вручив Владиці Юліану просфору і букет троянд.

Також диякон Костянтин подякував Архіпастирю за вділене Таїнство, батьківські слова повчання й настанови та подарував Владиці Юліану букет квітів.

Далі слово мав депутат Івано-Франківської обласної ради Мельничук Василь Іванович.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

Торжественне Архієрейське богослужіння у Храмі Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця” cела Ценява

31 серпня 2022 року, в середу 12-го тижня після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця” села Ценява, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.На церковному подвір’ї Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустріли парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.У притворі Храму Архіпастиря зустрів прот. Андрій Лінкевич та запросив очолити торжественне богослужіння.Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Юрій Гушул; прот. Іван Михайленко (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Анатолій Момот; ієрей Юрій Кадинський; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.За Божественною Літургією також молились: Коломийський міський Голова Богдан Станіславський та Голова П’ядицької територіальної громади Гайдейчук Петро Петрович.Урочисте богослужіння мелодійним співом супроводжував парафіяльний хор під керівництвом регента Ольги Сілкіної.Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: ”Сьогодні, святкуючи день вшанування Ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця”, ми по-особливому підносимо молитви до нашої Небесної Матері й Заступниці, адже Вона діє там, де ЇЇ просять, там, де існує нагальна потреба, там, де в молитві прибігають і Вона, як любляча Матір, як постійна Молитвенниця й Заступниця, завжди допомагає…”“Сьогодні час особливих випробувань для нашої країни й нашого народу. Вже, майже, двісті днів триває повномасштабна й дуже жорстока війна з ворогом українського народу. І сьогодні ми особливо прибігаємо до Пресвятої Богородиці та в молитвах просимо у Неї заступництва й покрову для нашого війська, для народу нашого і Української Держави. І віримо, що Вона завжди чує всі наші молитви і прохання”, – наголосив Архіпастир.Також Єпископ Юліан відмітив: “В сьогоднішній час ми бачимо до чого приводить безбожність. Де немає Бога, там завжди ненависть, там немає любові й панує зло. А там де є Бог, там завжди любов, лагідність, доброта, там немає ненависті”.Далі Преосвященний Владика привітав отця Андрія та парафіян із престольним святом, після чого, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив прот. Андрія Лінкевича та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.Подяки Єпархіального Управління із рук Архіпастиря отримали: Данилюк Віталій Дмитрович та Покидко Володимир Володимирович.Також Архіпастир привітав із Днем Народження Голову П’ядицької територіальної громади Гайдейчука Петра Петровича та вручив йому пам’ятний подарунок.У свою чергу прот. Андрій Лінкевич подякував Владиці Юліану за візит, свято молитви зворушливі слова повчання й привітання та вручив Його Преосвященству святу просфору та букет білих троянд.Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та спільною світлиною.

Торжественне Архієрейське богослужіння з нагоди престольного Свята Храму села Молодятин

28 серпня 2022 року, в неділю одинадцяту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Юрій Гушул та запросив очолити торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, звершив освячення нового Престолу.

Єпископу Юліану за урочистим богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Слобода, Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського благочиння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці села Марківка, Печеніжинського благочиння прот. Василь Ткачук; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського  селища Печениіжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Тростянка та релігійної громади Різдва Христового села Сопів, Печеніжинського  благочиння прот. Іван Ільчишин;  настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня, Городенківського благочиння ієрей Василь Старжинський; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив прот. Юрія Гушула правом носіння Митри.Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, у якій розповів про історію та богословський зміст свята Успіння, зазначивши, що воно має подвійний зміст: зрозуміла людська скорбота поєднується з радісною упевненістю в тому, що смерті, як знищення і небуття, просто не існує. На це вказує і слов’янська назва “Успіння”, яке означає “Сон” і за яким буде пробудження й слава.Також Преосвященний Владика додав, що новим Благовіщенням стає сповіщення Архангела Гавриїла про близьку кончину, а прийняття Марії разом із тілом в “небесну славу” – новим Введенням в Храм.Звертаючись до богослов’я ікони Успіння, Його Преосвященство зауважив: “Як колись Богоматір тримала на руках немовля Христа, так тепер Її Син, Який зійшов з Небес до смертного ложа, приймає на Свої руки маленьку й тендітну душу Марії, Яка народилася в нове життя. Такою, у вигляді сповитого немовляти, зображується Її свята душа на православних іконах свята”.Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та освяченням нового Престолу.Опісля, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.Звертаючись до отця-настоятеля, Преосвященний Владика привітав священика із найвищою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри, зазначивши, що він дійсно її достойний. Архієрей відзначив його вміле адміністрування, дар проповіді й молитовність. Також присутнім Єпископ Юліан нагадав, що окрім пастирської діяльності на парафії, він ще й професійно та відповідально виконує обов’язки на посаді заступника голови інформаційно-видавничого відділу Коломийської Єпархії. І саме завдяки йому регулярно виходить у світ друковане видання Коломийської Єпархії газета “Коломийський вісник”.У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Юрій Гушул висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, високу богослужбову нагороду, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.Після цього Керуючого Коломийською Єпархією віршованими привітаннями привітали наймолодші парафіяни Храму та вручили Архіпастирю букет троянд.Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Владика Юліан нагородив прот. Степана Вінтоняка високою церковною нагородою

26 серпня 2022 року, в Єпархіальному Управлінні Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан привітав настоятеля Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Чехова, Коломийського благочиння прот. Степана Вінтоняка із Днем Народження та 40-літтям, яке він відзначав напередодні та нагородив  його високою церковною нагородою.

Правлячий Архієрей побажав отцю Степану Господнього Благословення, міцного здоров’я, духовної радості та сил для подальшого ще більш плідного служіння Церкві Христовій.

Далі, з Благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Його Преосвященство нагородив прот. Степана Вінтоняка  Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

На святковому нагородженні були присутні: керівник Єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами, старший військовий капелан Коломийської Єпархії, настоятель Храму Вознесіння Господнього села  Незвисько та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Воронів, Городенківського благочиння митр. прот. Михайло Возняк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та протодиякон Антон Трачук

Владика Юліан очолив подячний Молебень з нагоди 31-ї річниці відновлення Незалежності України

24 серпня 2022 року, в день відзначення 31-ї річниці Незалежності України, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, був відслужений Молебень за перемогу України над російськими окупантами.Богослужіння очолив Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.Його Преосвященству під час Молебню співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Володимир Озарчук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач та протодиякон Антон Трачук.Під час богослужіння співав кліросний Хор Кафедрального Собору під керівництвом Ольги Сілкіної.Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словом, в якому привітав усіх із 31-ю річницею Незалежності України, наголосивши, що сьогоднішнє свято відзначається у час війни, коли лютий ворог напав на нашу землю і наші славні воїни захищають Незалежність Української Держави ціною власного життя.На завершення Владика Юліан подякував усім за спільне богослужіння та побажав переможного миру над українською землею.

Єпископ Юліан молитовно відзначив День Державного Прапора у Верховинському благочинні

23 серпня 2022 року, в рамках Архіпастирського візиту до Верховинського благочиння, Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, відвідав Дуконський Свято-Троїцький монастир, де, з нагоди Дня Державного Прапора України та напередодні Дня Незалежності, звершив Молебень за перемогу України над російськими окупантами.Під час богослужіння Преосвященному Владиці співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці cела Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Чуда Архістратига Михаїла села Черемошна та Храму Трьох Святителів села Біла Річка митр. прот. Василь Попадюк; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк та настоятель Храму Святого Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк.За Архієрейським богослужінням також молилися: Голова Верховинської районної військової адміністрації Бровчук Василь Петрович; Голова Верховинської районної ради Філипчук Юрій Юрійович; Голова Білоберізької ОТГ Іванюк Дмитро Іванович; Голова Зеленської ОТГ Феркаляк Володимир Михайлович; заступник голови Зеленської ОТГ Шмадюк Василь Михайлович; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Нагірняк Дмитро Дмитрович та депутат Верховинської районної ради Сухарчук Андрій Михайлович.Після відпусту Його Преосвященство виголосив слова неймовірно повчальної та патріотичної проповіді, в якій закликав усіх цінувати великий дар свободи й волі, отриманих від Господа.Також Керуючий Коломийської Єпархією наголосив на славній і героїчній боротьбі наших предків і сучасників за Незалежність Української Держави.Наприкінці свого слова Архієрей закликав усіх молитись і працювати для зміцнення нашої обороноздатності, для перемоги та розквіту нашої Держави.Після завершення богослужіння Владика Юліан оглянув монастир та поспілкувався з прочанами.В цей день Єпископ Юліан разом із духовенством та вірними неодноразово піднімали Прапора України над вершинами Карпатських гір.

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes