Коломийський вісник
Category archives for: ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ

Офіційне повідомлення про засідання Священного Синоду 27 липня 2021 р.

27 липня 2021 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі його члени.

На прохання Преосвященного архієпископа Дніпровського і Криворізького Симеона були внесені зміни до статуту Дніпровської духовної семінарії шляхом викладення його в новій редакції.

Синод надав благословення на утворення Управління Донецько-Слов’янської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), визначивши його керівником Преосвященного Саву, єпископа Донецького і Слов’янського.

Преосвященного Матфея, єпископа Володимир-Волинського і Турійського, було затверджено священноархімандритом Чоловічого монастиря на честь Дванадцяти Апостолів Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) у м. Володимир-Волинський.

За поданням Преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, ієромонах Даниїл (Шишканинець) призначений намісником Чоловічого Хрестовоздвиженського (Чеснохрестського) монастиря Рівненської єпархії УПЦ (ПЦУ) в с. Панталія Дубенського району замість ієромонаха Арсенія (Омельчука), а ігуменя Анна (Кулінець) призначена настоятелькою Свято-Варваринського жіночого монастиря Рівненської єпархії УПЦ (ПЦУ) в м. Дубно замість ігумені Єфросинії (Табуринської).

За поданням протоієрея Олександра Трофимлюка, голови Синодальної Календарної комісії, було встановлене спільне святкування Собору святих цілителів щорічно у найближчий недільний день до днів пам’яті святих мучеників безсрібників Косми і Даміана (30 жовтня – 17 жовтня ст.ст.) та апостола і євангелиста Луки, лікаря (31 жовтня – 18 жовтня ст.ст.). Аналогічне святкування запроваджене Синодом Вселенського Патріархату на відзначення чоловіколюбної та милосердної справи опіки хворими.

Синод затвердив попередньо схвалену Синодальною Богословсько-літургічною комісією уніфіковану редакцію перекладу Символу віри українською мовою:

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків; Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став людиною. І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, за Писанням. І вознісся на небеса, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця ісходить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь.

Також за поданням Преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, голови Синодальної Богословсько-літургічної комісії, Синод надав благословення на богослужбове використання «Чину подячного молебну в дні державних свят України», розробленого Комісією. Вміщений у Требнику чин молебну на громадянські свята сформований був ще в часи Російської імперії і за змістом лише частково задовольняє реальні молитовні потреби вірних під час відзначення держаних свят України.

Синодальним рішенням одноголосно було підтримано пропозицію Богословсько-літургічної комісії щодо виправлення порядку поминання ієрархів за богослужінням.

У відповідності з канонічним порядком богослужбове поминання імені Предстоятеля Помісної Церкви та єпархіального архієрея є обов’язком кліру, адже таке поминання вказує на визнання канонічної влади Предстоятеля і єпархіального архієрея. І навпаки – відмова від поминання імені Предстоятеля, єпархіального архієрея, або поминання іншого, ніж визначено канонічним порядком, ієрарха, означає відступлення від церковної єдності та підлягає осудженню (див. Двократного собору правила 13, 14, 15).

Щодо порядку поминання Священний Синод УПЦ (ПЦУ) раніше ухвалив наступне (Журнал №27 засідання від 24 травня 2019 р.): «Відповідно до канонічного порядку та Статуту Церкви за кожним богослужінням в Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) мають підноситися ім’я Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія за формулою «владику і отця нашого Епіфанія, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України» та свого єпархіального архієрея за формулою «владику нашого Преосвященнійшого (ім’я), єпископа (титул)».

Разом з тим традиційною нормою форми поминання єпископату за богослужінням є така, коли повний титул, який включає іменування кафедрального міста (або декількох) єпископа, вживається тільки при поминанні на Великому вході і на Анафорі («Найперше пом’яни, Господи…») , а також на Многолітті. При поминанні ж на ектеніях згадується лише ім’я за формулою «Владику і отця нашого Блаженнійшого Митрополита Епіфанія і владику нашого (Високо-) Преосвященнійшого єпископа (архієпископа, митрополита) (ім’я)». Згадування повних єпархіальних титулів на ектеніях – зовсім нова практика, яка з’явилася лише у останні десятиліття.

Традиційна форма поминання вже відображена у редакції перекладу вечірні, утрені та Божественної літургії свт. Іоанна Золотоустого, затвердженій Священним Синодом (Журнал №33 засідання від 24 листопада 2020 р.).

За підсумками розгляду було ухвалене Рішення №7 «Про порядок богослужбового поминання в Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) імені Предстоятеля та правлячого архієрея» і зазначено, що дотримання цього порядку є свідченням церковної єдності, в той час як довільне відступлення від нього згідно до канонічних правил (Двократного собору 13, 14, 15) підлягає покаранню.

Було заслухано звіт комісії Священного Синоду, надісланої для вивчення і розв’язання конфліктної ситуації у Харківсько-Полтавській єпархії. Комісія на чолі з Преосвященним Сергієм, митрополитом Донецьким і Маріупольським, 2 червня 2021 р. провела своє засідання у м. Харкові. Синод констатував примирення і подолання розбіжностей та благословив Преосвященному Афанасію, архієпископу Харківському і Ізюмському, та Преосвященному Митрофану, єпископу Харківському і Богодухівському, а також духовенству і парафіям, питання яких розглядалося, для остаточного розв’язання конфліктної ситуації дотримуватися визначених комісією рекомендацій та досягнутих під час її засідання взаємних домовленостей.

На прохання Преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, було надане благословення на місцеве шанування у Рівненській єпархії ікони Божої Матері «Одигитрія Дорогобузька» і встановлення дня її шанування 10 серпня (28 липня ст.ст.).

Також за зверненням Преосвященного Тихона, архієпископа Тернопільського і Бучацького, Синод благословив загальноцерковне шанування Тернопільської ікони Божої Матері та визначив днем її шанування першу неділю після П’ятидесятниці (неділя Всіх святих).

На пропозицію Преосвященного Симеона, митрополита Вінницького і Барського, голови Синодальної Комісії з питань канонізації святих, щодо приєднання до лику місцевошанованих святих Івано-Франківсько-Галицької єпархії мучеників 23-х насельників Великого Манявського Хресто-Воздвиженського скита, які під час нападу на монастир у 1676 р. турецько-татарського загону постраждали – Синод надав відповідне благословення.

На цьому засідання Священного Синоду було завершене молитвою.
Джерело :.pomisna.info

Предстоятель Української Помісної Православної Церкви нагородив благодійників Коломийської Єпархії високими церковними нагородами

18 липня 2021 року, після завершення торжественної Божественної Літургії у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, за поданням Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, нагородив благодійників Коломийської Єпархії та представників влади високими церковними нагородами.

Благословенною Митрополичою Грамотою Його Блаженство нагородив: Голову Коломийської РДА Любомира Глушкова, Марчук Ганну Іванівну, Михайленко Іванну Іванівну та Гаріпову Ірину Володимирівну.

Медаль “За жертовність і любов до України” із рук Блаженнійшого Владики отримали: Турецька Світлана Романівна, Онищук Марія Петрівна, Лапка Тетяна Миколаївна, Божик Андрій Миколайович, Проскурняк Сергій Іванович, Попелюк Михайло Богданович, Тимчук Віталій Петрович та Стець Василь Зінаїдович.

Медаль Архістратига Михаїла Предстоятель Церкви вручив таким поважним гостям: Кошук Вікторії Леонідівні, Михайлюк Лілії Ярославівні, Приймаку Івану Васильовичу та Боднарчуку Василю Дмитровичу.

Медаллю Святого Великомученика Юрія Переможця Блаженнійший Митрополит Епіфаній нагородив: Кшановського Василя Володимировича, Скородійчука Василя Миколайовича, Мартищука Миколу Миколайовича та Яворського Тараса Орестовича.

Орден Архістратига Михаїла із рук Предстоятеля Православної Церкви України отримали: Кошук Олександр Богданович та Балух Михайло Олексійович.

На завершення Його Блаженство подякував усім благодійникам, побажав їм Господньої допомоги та сил для подальшої плідної праці на користь Церкви Христової та подав своє Першосвятительське благословення.

На урочистому нагородженні також були присутні, спілкувались з Блаженнійшим Владикою та обмінялись пам’ятними подарунками: Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Онищук Світлана Василівна; Народний депутат України Іванчук Андрій Володимирович; очільники територіальних громад; депутати Івано-Франківської обласної ради, районних та місцевих територіальних громад, керівники структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, районних державних адміністрацій та територіальних громад.

Джерело :kolomija.com

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній освятив розписи Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї

18 липня 2021 року, в неділю 4-ту після П’ятидесятниці, Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, у співслужінні архіпастирів та духовенства, звершив освячення розписів та Божественну Літургію у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї.

На Соборному подвір’ї,  Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, під звуки трембіт, зустріла величезна кількість парафіян та гостей, які прибули, щоб помолитись за спільною Літургією зі своїм Предстоятелем. Його Блаженству на вишитому рушнику піднесли коровай, а юні парафіяни Собору звернулися із віршованими привітаннями, після чого, встеляючи дорогу пелюстками квітів, провели до  дверей Святині.

У притворі Блаженнійшого Владику зустрів секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук та запросив очолити торжественне богослужіння.

Перед початком Літургії Митрополит Київський та всієї України Епіфаній здійснив Чин освячення розписів Кафедрального Собору.

За урочистою Літургією Предстоятелю Української Помісної Православної Церкви співслужили: Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, Архієпископ Вишгородський Агапіт, Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, а також запрошене духовенство: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, благочинний Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк, благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, благочинний Делятинського благочиння митр. прот. Іван Лавришин, благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк, благочинний Надвірнянського благочиння митр. прот. Олег Траско, благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак, митр. прот. Тарас Мойсюк, економ Коломийської Єпархії митр. прот. Роман Лазарук,  прот. Йосип Усик (Дрогобицько-Самбірська Єпархія), керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Василь Дідора (Київська Єпархія), протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич. 

Після Євангельського читання Блаженнійший Владика виголосив проповідь, в якій звернув увагу на декілька повчальник уроків, які можна почерпнути з цієї Євангельської розповіді: «Сотник усвідомлює, що звертається не за звичайним лікуванням в очікуванні чуда, а виявляє свою віру в те, що особа, до якої він звертає своє прохання, може допомогти. Господь не відкидає такого прохання, а, навпаки, погоджується прийти додому сотника, обіцяючи зцілення. З цього ми маємо навчитися тієї істини, що Бог приймає молитви від нас не лише тоді, коли ми просимо про наші власні потреби, але й про потреби наших ближніх і всіх, хто потребує його милосердя».

Також Предстоятель зауважив, що милість Божа не обмежується лише тими, хто належить до істинної релігії, Господь виявляє милість і для іновірців та язичників, коли вони щиро і з надією звертаються до нього.

Після відпусту Його Блаженство привітав Преосвященного Владику Юліана, духовенство та вірних Коломийської Єпархії із завершенням внутрішніш  та частково зовнішніх оздоблювальних робіт, які тривали понад сім років та освяченням розписів, зазначивши: “Cьогодні, в цьому прекрасному Храмі ми підносимо свої молитви за Україну, за наше воїнство, за український народ та за те, щоб в нашій країні запанував справедливий мир. Бо, справді, ми живемо з вами в історичний і відповідальний час, коли можемо будувати й відкривати храми, а не, навпаки, коли існував час, декілька десятиліть тому, коли храми закривалися, руйнувалися, а священнослужителі відправлялися далеко в заслання. І надалі ми повинні спільно з вами трудитися в розбудові нашої визнаної Помісної Автокефальної Православної Церкви, повинні бути справжніми християнами,  навколо яких згуртуються і всі інші, які поки що перебувають в духовній омані. Але я переконаний, що з Божою допомогою всі православні українці об’єднаються навколо Київського Престолу і ми спільними устами будемо й надалі прославляти нашого Творця і дякувати за всі його милості, явлені до цього часу нашому українському народу».

Далі Блаженніший Митрополит подякував Керуючому Коломийською Єпархією, Преосвященному Владиці Юліану за ті труди, які він несе, розбудовуючи Помісну Українську Церкву в цьому прекрасному регіоні, побажавши йому сил і наснаги в несенні нелегкого архіпастирського хреста.

Після цього Предстоятель Помісної Української Церкви нагородив благодійників Кафедрального Собору найвищою церковною нагородою – Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого I cтупеня: Народного депутата України Іванчука Андрія Володимировича та Голову Коломийської територіальної громади Станіславського Богдана Миколайовича.

Також Митрополит Епіфаній привітав Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія із Ювілеєм, який він святкував напередодні та нагородив його Орденом Архістратига Михаїла.

У свою чергу Преосвященний Владика Юліан подякував Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за візит, освячення розписів головної Святині Єпархії та мудрі слова повчання, зазначивши, що сьогодні всі сповнилася особливою благодаттю і ласкою, співслужачи разом із Предстоятелем Української Православної Церкви на цій торжественній Літургії, тим самим показуючи свою єдність та любов до Бога.

Після цього очільник Коломийської Єпархії, на знак великої поваги і пошани, вручив Митрополиту Епіфанію святу просфору та букет білих троянд.

Також Архіпастир подякував преосвященним архієреям, духовенству й вірним за участь у торжественному богослужінні.

Разом з численними вірянами за святковим богослужінням молились: Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Онищук Світлана Василівна; Народний депутат України Іванчук Андрій Володимирович; Голова Коломийської районної державної адміністрації Глушков Любомир Олексійович; Голова Коломийської територіальної громади Станіславський Богдан Миколайович; голова Городенківської територіальної громади Кобилянський Богдан Миколайович; Голова Верховинської районної державної адміністрації Бровчук Василь Петрович; депутати Івано-Франківської обласної ради, районних та місцевих територіальних громад, керівники структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, районних державних адміністрацій та територіальних громад.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, після якого, на подвір’ї Кафедрального Собору, Його Блаженство відповів на питання представників ЗМІ та подав своє Першосвятительське благословення вірним.

Джерело :kolomija.com


Блаженнійший Митрополит Епіфаній звершив Панахиду за Святійшим Патріархом Володимиром (Романюком) у місті Косові

17 липня 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав місто Косів, де у співслужінні духовенства, звершив Панахиду за спокій душі спочилого Патріарха Володимира (Романюка) (1925-1995) біля його пам’ятника.

Спочатку Предстоятеля Православної Церкви України урочисто зустріли представники влади Косівщини: Голова Косівської РДА Іванишин Петро Миколайович; Голова Косівської районної ради Томащук Зеновій Юрійович та Голова Косівської територіальної громади Плосконос Юрій Олександрович.

Далі Блаженнійшого Владику вітав благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк.

Під час заупокійної Літії молились: Архієпископ Вишгородський Агапіт та Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

За богослужіння Його Блаженству співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Верховинського благочиння митр. прот. Дмитро Михавків; благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк, духовенство Косівського, Верховинського й Печеніжинського благочинь Коломийської Єпархії та духовенство Івано-Франківської Єпархії.

Після відпусту Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом, у якому згадав про нелегкий земний життєвий шлях Патріарха Володимира, зокрема про майже два десятки років радянських концтаборів і заслань, зауваживши, що не дарма Святійшого Патріарха називають сповідником.

«За словами отців Церкви, святителі є таємними мучениками. Адже всі ми бачимо тільки зовнішню славу, але до кінця не усвідомлюємо, яка лежить відповідальність на першоієрарху, на святителі, – зазначив Митрополит Епіфаній. – Патріарх Володимир був добрим пастирем Церкви Христової і Господь сподобив його найбільшого служіння Українській Церкві – бути Предстоятелем, її очільником. Хоч і нетривалий час він звершував це служіння, але ним закладено добрі основи, на яких ми з вами нині продовжуємо розбудову нашої вже визнаної незалежної помісної Української Православної Церкви. І, напевно, там, на Небесах, він сьогодні радіє, що тут, на його малій земній батьківщині, ми зібралися і підносимо свої молитви вже в незалежній державі, як представники нашої рідної незалежної помісної Церкви».

Також Митрополит Епіфаній закликав усіх цінувати й берегти великий Божий дар незалежності та робити все від нас залежне – кожен на своєму місці – для того, аби і Українська Церква, і Українська Держава надалі зміцнювались та роздобувались – в єдності, мирі й злагоді.

Заупокійне богослужіння своїм співом супроводжував квінтет у складі: митр. прот. Миколи Кравчука (керівник); митр. прот. Михайла Возняка; прот. Юрія Гушула; прот. Олексія Мороза та Василя Кравчука.

Опісля хор Будинку культури села Хімчин під керівництвом Коханюк Наталії Дмитрівни виконав пісню про Патріарха Володимира.

На завершення Блаженнійший Владика, архієреї, духовенство та всі присутні мали змогу оглянути привезні експонати музею-садиби Патріарха Володимира (Романюка), що знаходиться в його рідному селі Хімчин, а також виставку робіт сакрального мистецтва майстрині із селища Печеніжин – Орисі Козяк.

Джерело :kolomija.com

Предстоятель Православної Церкви України звершив освячення нового Храму у селі Мишин

17 липня 2021 року, в рамках Першосвятительського візиту в Коломийську Єпархію, Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, відвідав  релігійну громаду Храму Святої рівноапостольної княгині Ольги села Мишин, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні архієреїв та духовенства, здійснив Чин освячення новозбудованого Храму та очолив Архієрейську Божественну Літургію.

На церковному подвір’ї Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви як величного гостя з трембітами, короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустрічали діти, парафіяни та гості Храму, які із нетерпінням очікували на приїзд Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.

У притворі Храму Його Блаженство зустрів настоятель Храму прот. Роман Лазарук та запросив освятити новозбудовану Святиню й звершити в ній торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Блаженнійший Владика здійснив Чин освячення нового Престолу та Храму.

Предстоятелю Православної Церкви України за торжественним богослужінням співслужили: Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф; Архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман; Архієпископ Вишгородський Агапіт; Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та запрошене духовенство: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Василь Вепрук; митр. прот. Іван Шевчук; митр. прот. Олексій Чорнюк; економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук; ігумен Лука (Грубняк) (Чернівецько-Хотинська Єпархія); прот. Василь Ткачук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Іван Ільчишин, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Василь Дідора (Київська Єпархія); протодиякон Антон Трачук; протодиякон Михайло Голіней та протодиякон Сергій Маковій (Чернівецько-Хотинська Єпархія).

На Малому вході Блаженніший Митрополит Епіфаній нагородив настоятеля Храму прот. Романа Лазарука правом носіння Митри.

Після відпусту Його Блаженство звернувся до присутніх зі словом, у якому, наголосив на значенні Храму в житті громади і кожного християнина, а також закликав плекати любов до ближніх, зберігати єдність та звершувати справи милосердя.

«Любов не дозволить чинити зло, а сприяє справам милосердя, завдяки яким і Господь сприятиме нам», – зокрема сказав Його Блаженство.

«Як ми повсякденно кілька разів на день споживаємо їжу, щоби почуватися фізично добре, так і наша душа також потребує їжі духовної – церковних Таїнств, молитви, добрих вчинків та справ милосердя», – зазначив Предстоятель.

Окрім того, Його Блаженство вказав на необхідність знати свою правдиву історію.

«Згадуючи святу рівноапостольну княгиню Ольгу, ми говоримо про більше ніж 1000 років української державності. Тобто, ми маємо древню славну історію, яку повинні знати об’єктивно. Історію інколи складну, але це наша справжня історія, опираючись на яку ми і будуємо спільне майбутнє в тій Україні, про яку прагнули наші попередники», – підсумував Митрополит Епіфаній.

Опісля Його Блаженство нагородив настоятеля Храму митр. прот. Романа Лазарука Орденом Архістратига Михаїла, Лазарук Ольгу Остапівну – Орденом Святої Рівноапостольної княгині Ольги, Михальчука Івана Михайловича – Медаллю Архістратига Михаїла, а  релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Грамотою.

Далі Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан подякував Предстоятелю Православної Церкви України за освячення Храму, глибоко повчальні слова проповіді, зазначивши, що сьогоднішнє торжество є виявом єдності до закликав Спаситель. Його Преосвященство вручив Предстоятелю Православної Церкви України святу просфору та букет білосніжних троянд.

Торжественне богослужіння своїм співом супроводжував квінтет у складі: митр. прот. Миколи Кравчука (керівник); митр. прот. Михайла Возняка; прот. Юрія Гушула; прот. Олексія Мороза та Василя Кравчука, а також церковний Хор Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин під керівництвом Шовкового Миколи Васильовича.

Серед поважних гостей на урочистому богослужінні молились: Голова Нижньовербізької ОТГ М’якущак Ярослав Юрійович, депутати місцевих територіальних громад, керівники структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, Коломийської РДА, Нижньовербізької територіальної громади, громадськість, ЗМІ.

Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям.

Джерело: kolomija.com

Розпочався Першосвятительський візит в Коломийську Єпархію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

16 липня 2021 року, на запрошення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, розпочався Першосвятительський візит Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Коломийську Єпархію.

На межі Івано-Франківської та Тернопільської областей,  біля мальовничого Дністровського каньйону, Його Блаженство прибув зустріти Керуючий Коломийською Єпархією,  Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та духовенство Єпархії: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак, завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та духовенство Городенківського благочиння.

Також на зустріч із Предстоятелем Православної Церкви України прибули представники влади: Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук; Голова Коломийської РДА Любомир Олексійович Глушков; Голова Городенківської територіальної громади Богдан Миколайович Кобилянський; Голова Коломийської територіальної громади Богдан Миколайович Станіславський; депутати місцевих територіальних громад, представники органів місцевого самоврядування, керівники структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, Коломийської РДА, Городенківської та Коломийської міських рад, представники громадських організацій та ЗМІ.

Також цього дня, біля мосту через річку Дністер, поблизу сіл Устечко та Семаківці, зібралось дуже багато людей – парафіяни храмів довколишніх сіл, які із нетерпінням очікували на прибуття Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, щоб отримати його Першосвятительське благословення.

По прибутті Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, як величного гостя з короваєм, квітами та привітаннями зустріли вихованці Городенківського Палацу культури, а аматорський хор “Просвіта” Будинку Палацу культури міста Городенки виконав Духовний Гімн України “Боже Великий, Єдиний”.

Після цього Його Блаженство наділив своїм Першосвятительським благословенням духовенство і всіх присутніх на зустрічі та звернувся зі словом.

На завершення духовенство та  присутні на торжественній зустрічі спільно виконали Многоліття.

Джерело :http://kolomija.com

Щорічне паломництво вірних Коломийської Єпархії до Манявського монастиря

3-7 липня 2021 року, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, відбулось щорічне традиційне паломництво вірних Коломийської Єпархії у складі п’яти груп до Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря.

Паломники вирушили до Манявського монастиря, щоб відвідати древню Святиню, вшанувати пам’ять святих преподобних Іова і Феодосія Манявських та побувати на урочистому богослужінні, яке очолив Предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Паломницькі групи супроводжували: настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Красник, Верховинського благочиння прот. Юрій Мануляк; священик Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак; настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння ієрей Василь Мороз та ієрей Михайло Гергелюк.

3 липня 2021 року, о 6:00, була відслужена Божественна Літургія у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Красник, Верховинського благочиння, на якій паломники приступили до Святих Таїнств Сповіді й Причастя та вирушили в паломницький хід.

4 липня 2021 року, о 8:00, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, була відслужена Божественна Літургія, після завершення якої благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк благословив паломників із міста Коломиї на щасливу подорож.

5 липня, о 6:00, у Храмі Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин був відслужений Молебень для групи паломників, який, з благословення Преосвященного Владики Юліана звершили: настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець Городенківського благочиння  прот. Іван Михайленко та священник Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського селища Печеніжин прот. Микола Глушак.

В селі Молодятин до паломницької ходи долучився настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння прот. Юрій Гушул.

Четверта група паломників розпочала свій шлях 5 липня із Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння, де настоятель Храму ієрей Василь Мороз відслужив Молебень та здійснив благословення прочан.

5 липня всі групи паломників подолали велику відстань та надвечір прибули до Храму Святого Архістратига Михаїла села Гвізд, Надвірнянського благочиння.

Настоятель місцевого Храму прот. Любомир Траско разом із парафіянами гостинно прийняли усіх паломників та, щедро їх пригостивши, запропонували відпочинок.

Наступного дня, після ранкової молитви, паломники вирушили в дорогу.

В селі Маркова до об’єднаної групи паломників з Коломийської Єпархії приєднались віряни із Івано-Франківської Єпархії та спільною ходою вирушили до Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря.

Прибувши до монастиря, люди взяли участь у святковій Всеношній.

Наступного дня, 7 липня 2021 року, святкове богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні єпископату та численного духовенства із різних єпархій нашої Церкви.

Цього дня усі паломники приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя та сповненні великої благодаті й духовного піднесення повернулися до своїх домівок.

Джерело :kolomija.com

Урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму міста Косів

7 липня 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди престольного свята, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Іоана Хрестителя міста Косів, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Преосвященного Владику, як великого гостя, з короваєм, квітами та словами привітань зустрічали парафіяни  й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині. У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Ростислав Близнюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; митр. прот. Яків Стефанюк; настоятель Храму Різдва Івана Хрестителя міста Косів та Храму Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город прот. Ростислав Близнюк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка прот. Володимир Левицький та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив настоятеля Храму прот. Ростислава Близнюка правом носіння Митри.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “В сучасному світі величною людиною вважають ту, яка досягла великої слави, влади й багатства. Іоан Хреститель був великим у Бога, що означає – виконувати Його Святу волю, живучи по Його заповідях”.

Також Архіпастир зазначив, що святість – це природній стан людини, яку Бог створив за своїм образом і подобою, а гріховність – це те,  що  їх спотворює.

“Всі ми покликані до святості і носимо в собі цей Богом дарований потенціал. Іоан Хреститель реалізував у своєму житті цей потенціал. Також він не боявся говорити і відстоювати правду, навіть перед лицем смерті. Сам Бог іменується Правдою та Істиною. Бути апологетом правди – це бути на боці Бога та проповідувати про Нього”, – наголосив Архіпастир.

Також Преосвященний  Владика згадав про колишнього настоятеля Храму отця Дмитра Близнюка – батька благочинного Косівського благочиння митр. прот. Івана Близнюка та митр. прот. Ростислава Близнюка: “Ви, двоє синів священика, самі обрали священичий шлях і стали хорошими продовжувачами справи свого батька, який своїм благочестивим життям та ревнісним служінням став для вас прикладом у житті”.

Далі Владика Юліан привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом і всіх косівчан із Днем міста,  зазначивши, що престольне свято у  місті Косові – це місце особливого вшанування великого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Також Керуючий Коломийською Єпархією привітав митр. прот. Ростислава з найвищою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри, нагадавши, яке символічне значення має цей атрибут священичого облачення.

Опісля, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагороди релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Ростислав Близнюк висловив щиру вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння читанням Акафіста Предтечі і Хрестителю Господньому Іоану, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Після цього, на церковному подвір’ї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства,  звершив заупокійну Літію на могилі колишнього благочинного Косівського благочиння та настоятеля місцевого Храму митр. прот. Дмитра Близнюка (1944-2004).

Джерело : kolomija.com

Преосвященний Владика Юліан провів прес-конференцію з нагоди Першосвятительського візиту в Коломийську Єпархію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

5  липня 2021 року, в прес-центрі Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, дав прес-конференцію представникам ЗМІ з нагоди Першосвятительського візиту до Коломийської Єпархії Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Коломийську Єпархію 16-18 липня цього року.

В конференції взяли участь: заступник голови Косівської територіальної громади Володимир Петричук; Головний редактор Телерадіокомпанії “НТК” Тамара Приходько, Головний редактор газети “Вільний голос” Валентина  Близнюк; головний редактор газети “Верховинські вісті” – Роман Клим; заступник головного редактора газети “Коломийський вісник” Ольга Гаврилюк; начальник відділу інформаційного забезпечення Коломийської міської ради Михайло Качанський; начальник інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Городенківської територіальної громади Зоряна Заячківська; головний спеціаліст відділу культури Косівської РДА прот. Василь Струк; головний спеціаліст Верховинської селищної громади Дмитро Марчук; оператор Телерадіокомпанії “НТК” Ігор Кофлюк; оператор Телерадіокомпанії “РАІ” Галина Ровенчук; фахівець з інтерв’юрування Городенківської територіальної громади Ксенія Лукієнчук, а також працівники інформаційно-видавничого відділу Коломийської Єпархії: керівник відділу – прот. Віталій Козак, заступник керівника прот. Юрій Гушул, прот. Василь Лазарович, прот. Микола Грицанюк; прот. Анатолій Момот; ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон Трачук.

Після спільної молитви Керуючий Коломийською Єпархією ознайомив  присутніх журналістів та представників органів місцевого самоврядування із остаточним детальним графіком перебування Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в Коломийській Єпархії 16-18 липня цього року  та про стан справ у підготовці до офіційного візиту.

Далі журналісти ставили Правлячому Архієрею питання та отримували вичерпні відповіді.

На завершення прес-конференції Преосвящений Владика Юліан наголосив, що даний візит Предстоятеля Православної Церкви України із нетерпінням очікують духовенство й вірні Коломийської Єпархії та висловив впевненість, що він свідчитиме про єдність Українського Православ’я та сприятиме міжконфесійному порозумінню і співпраці на засадах християнської любові.

Після цього Єпископ Юліан та представники ЗМІ вирушили до Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї, де помолились і приклались до Святинь Собору та мали можливість побачити завершення внутрішніх і зовнішніх робіт.

На завершення Архієрей висловив вдячність журналістам за співпрацю, побажав плідних успіхів та подав своє архіпастирське благословення.

Прес-реліз

щодо візиту Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Коломийську Єпархію

16–18 липня 2021 року, на запрошення Керуючого Коломийською Єпархією Єпископа Коломийського і Косівського Юліана до Коломийської Єпархії, з триденним Першосвятительским візитом, прибуде Предстоятель Православної Церкви України – Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Програма перебування Предстоятеля ПЦУ на теренах Коломийської Єпархії включатиме такі події:

16 липня 2021 року, о 17:00 год., Його Блаженство зустрічатимуть представники духовенства та влади на межі Тернопільської та Івано-Франківської областей (с. Устечко – с. Семаківці).

17 липня 2021 року, о 10:00 год., Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні: Митрополита Галицького Андрія, Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, Архієпископа Чернівецького та Хотинського Германа, Архієпископа Вишгородського Агапіта, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та запрошених священнослужителів звершить Чин Освячення новозбудованого Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги у селі Мишин Коломийського району. Після освячення відбудеться Архієрейська Божественна Літургія.

Для довідки: Святиня у Мишині будувалася 8 років. У жовтні 2013 року Владика Юліан звершив Чин Заснування церкви і встановлення Хреста на місці будівництва. Уже через місяць в облаштованому поряд приміщенні була відслужена перша Божественна Літургія.

Цього ж дня, о 17:00, Предстоятель відвідає місто Косів, де очолить Панахиду біля скульптурного зображення Патріарха Володимира (Романюка) – великого патріота України, політв’язня, жертовного борця за автокефалію Православної Церкви. 14 липня виповниться 26 років з дня його кончини.

Для довідки. Пам’ятник Патріарху Володимиру було споруджено з благословення та ініціативи Єпископа Юліана. У 2017 Владика Юліан відкрив та освятив його. Це єдиний пам’ятник духовному лідеру Українського Православ’я.

18 липня 2021 року, о 9:00, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Блаженнійший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній, у співслужінні ієрархів Православної Церкви України: Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, Архієпископа Дрогобицького і Самбірського Якова, Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, Архієпископа Вишгородського Агапіта, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та духовенства Коломийської Єпархії, очолить святкову Божественну Літургію й здійснить освячення розписів Собору.

Для довідки. Будівництво Собору розпочалося в 1992 році. Через дев’ять років тут відбулося перше архієрейське богослужіння, очолюване Єпископом Іоаном (Бойчуком). З призначенням у 2013 році на Коломийську Кафедру Владики Юліана тут розпочалися масштабні будівельно-реставраційні роботи. З благословення та під пильним керівництвом Архієрея, при підтримці доброчинців, упродовж 2013–2021 років здійснено прекрасний та величний розпис Собору разом з унікальною ліпниною покритою золотом, виготовлено й освячено новий іконостас, престіл, жертовник. Собор прикрасив коштовний вітраж Христа Спасителя – один із найбільших на Західній Україні. В Соборі облаштовано багато додаткових приміщень: клас катехитичної школи «Діти Божі», нові ризниці, бібліотека, клас для хору. Собор прикрашений новим гранітним покриттям із вмонтованою теплою підлогою, цоколь оздоблено каменем, а довкола Собору вистелено бруківку.

Джерело :kolomija.com

Анонс. Першосвятительський візит Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Коломийської Єпархії.

16 – 18 липня 2021 року, відбудеться Першосвятительський візит Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Коломийської Єпархії.

16 липня

17:00 год. – зустріч Блаженнійшого Митрополита на межі Тернопільської та Івано-Франківської областей (с. Устечко – с. Семаківці).

17 липня

10:00 год. – Митрополит Епіфаній у співслужінні архієреїв та священнослужителів звершить Чин Освячення новозбудованого Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги у селі Мишин, Коломийського району (вул. Січових Стрільців). Після освячення відбудеться Божественна Літургія.

17:00 год. – Предстоятель очолить Панахиду біля скульптурного зображення Патріарха Володимира (Романюка) в місті Косів, вул. Грушевського.

18 липня

9:00 год. – Блаженнійший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній, у співслужінні ієрархів Православної Церкви України та духовенства Коломийської Єпархії, очолить святкову Божественну Літургію та здійснить освячення розписів. Кафедрального Собору Преображення Господнього (місто Коломия, вул. Мазепи, 56 а).

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes