Коломийський вісник

Сербська православна церква прийняла прохання церкви Північної Македонії про набуття автокефалії

Про це повідомив Патріарх Сербський Порфирій, який очолив сьогодні Божественну Літургію в кафедральному соборі Скоп’є разом із предстоятелем Православної церкви Північної Македонії Стефаном.

«Здебільшого завдяки вашим молитвам, брати і сестри, і завдяки молитвам усіх святих, настала єдність. А зараз ми повідомляємо вам більше хороших новин. Священний Синод Сербської Церкви одноголосно відповів на заклик Православної Церкви (Північної) Македонії та прийняв і визнав її автокефалію», – сказав Патріарх Порфирій.

Патріарх Сербський висловив упевненість, що інші православні церкви світу погодяться надати автокефалію Церкві Північної Македонії.

Зі свого боку архієпископ Стефан наголосив: «Нехай Бог дозволить, щоб цей акт любові був вічним». Він подякував Церкві Сербії та сказав, що це великий момент, якого Церква його країни чекала 55 років.

Також нагадуємо, що 9 травня Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв звернення Православної Церкви Північної Македонії та вирішив відновити канонічність цієї церкви, визнавши її «Охридською Архієпархією», виключивши при цьому термін «Македонська». ” та будь-яке інше похідне від слова “Македонія” для його назви.

16 травня Сербська православна церква також прийняла повернення до канонічності та євхаристійного спілкування Церкву Північної Македонії, яка більше не вважається розкольницькою.

Православна церква країни в 1967 році відокремилася від Сербського патріархату і проголосила свою автокефалію як «Македонська православна церква», яка не визнавалась жодною офіційною православною церквою у світі.

Більше знакових подій щодо прохання Церкви Північної Македонії щодо набуття автокефалії може відбутися 5 червня, у день П’ятидесятниці, коли очікується, що архієпископ Охридський Стефан відвідає Фанар і зустрінеться із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Джерело

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=1285

Posted by on Тра 25 2022. Filed under ВСІ ВІСТІ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ, ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes