Коломийський вісник

Синод Вселенського Патріархату обрав Першоєрарха Української Православної Церкви Канади

22 липня, Синод Вселенського Патріархату обрав митрополитом Канади – Предстоятелем УПЦ К владику Іларіона Рудника.

У червні 2022 р. Собор Української Православної Церкви в Канаді (Вселенський Патріархат) запропонував на розгляд Вселенського Патріарха три кандидатури на посаду предстоятеля – владик Йова Гечу, Іларіона Рудника й Андрія Пешка. Новим канцлером УПЦ К до 2025 р. обрали о. Чарльза Бакстера.

Синод Вселенського Патріархату обрав Першоєрарха Української Православної Церкви Канади - фото 96864

Владика Іларіон народився 1972 р. у Львові, навчався в Київській духовній семінарії та Салоніках у Греції. У 2001—2002 роках продовжував студії в університеті Іллінойс міста Чикаго (США). Служив у Португалії. 2005 р. висвячений на єпископа Телміського. З 2008 р. – єпископ Едмонтона та Західної єпархії УПЦ К.

7 вересня 2018 р. у рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві України призначений Вселенським Патріархом Варфоломієм представником (екзархом) у Києві. Брав участь в Об’єднавчому Соборі ПЦУ 15 грудня 2018 р. Після відходу на спокій митрополита Канади Юрія Каліщука в 2021 р. владика Іларіон був місцеблюстителем митрополичої катедри.

Джерело

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=1382

Posted by on Лип 28 2022. Filed under ВСІ ВІСТІ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ, ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes