Коломийський вісник

31 жовтня пам’ять святого апостола і євангелиста Луки

31 ОКТЯБРЯ – ДЕНЬ ПАМЯТИ АПОСТОЛА И ЕВАНГЕЛИСТА ЛУКИ – Храмовий комплекс на честь Різдва Христового

Святий апостол і євангелист Лука – автор Євангелія і книги Діянь апостольських, сподвижник святого апостола Павла. Перекази свідчать, що святий апостол Лука був  ще й лікарем, а також першим іконописцем, який написав образи Божої Матері та зображення апостолів Петра і Павла. 

Народився апостол Лука в  Антиохії Сирійській, у заможній  язичницькій родині.  Дізнавшись про Христа і Його вчення, Лука прибув у Палестину, щоб стати послідовником Господа нашого Ісуса Христа. У  числі 70 апостолів був посланий на першу проповідь про Царство Небесне. Йому і ще одному апостолу – Клеопі, –  явився Христос після свого славного Воскресіння на дорозі до Еммауса. 

Апостол Лука брав участь у другій місіонерській подорожі апостола Павла. І відтоді спільно трудився з Павлом, поділяючи всі випробування і труднощі апостольського служіння. Після страти у Римі первоверховних апостолів Петра і Павла, святий Лука вирушив з проповіддю в Ахайю, Лівію, Єгипет і Фіваїду. Помер мученицькою смертю у місті Фіви.

Джерело

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=1527

Posted by on Жов 31 2022. Filed under ВСІ ВІСТІ, ЖИТТЯ СВЯТИХ, СКАРБНИЦЯ ДУХОВНОСТІ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

  Пошук в архіві

  Пошук за датою
  Пошук за категорією
  Пошук з Google
  Увійти | Designed by Gabfire themes