Коломийський вісник

Помер Предстоятель Кіпрської Церкви Архієпископ Хризостом

7 листопада 2022 року після тривалої хвороби упокоївся Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Архієпископ Хризостом Енглістріотіс.

Нагадаюмо, що 5 листопада 2006 року більшістю голосів при загальному голосуванні виборців з числа архиєреїв, кліриків і мирян обраний Архиєпископом Нової Юстиніани і всього Кіпру. Інтронізація відбулася 12 листопада 2006 року в кафедральному соборі святого Іоанна в Нікосії. При архиєпископі Хризостомі II в 2007 році прийнято історичне рішення про розширення складу Священного Синоду. Було відновлено давні митрополії і єпископії, а також утворені нові.13 вересня 2010 Священний Синод Православної Церкви Кіпру на урочистому засіданні, що проходило в присутності президента та інших представників влади Республіки Кіпр, офіційно затвердив новий Статут Церкви.Архиєпископ Хризостом II нерідко робив різкі заяви на адресу кіпрського уряду, нездатного вирішити питання окупації Північного Кіпру.У травні 2011 року висловив стурбованість з приводу зазіхань Російської Православної Церкви на першість у православному світі, а також заявив, що п’яте місце в диптихах Помісних Церков повинна займати Церква Кіпру, а не Російська Церква.24 жовтня 2020 року, під час синодальної спільної Божественної Літургії у монастирі Богородиці Хрісоррогіатісса, що у м. Пафос, вперше під час Великого входу пом’янув у Диптиху ім’я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, чим визнав автокефалію Православної Церкви України.

Джерело

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=1547

Posted by on Лис 8 2022. Filed under ВСІ ВІСТІ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ, ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes