Коломийський вісник

Владика Юліан звершив Чин похорону великого українського композитора та музикознавця Олександра Козаренка

23 березня 2023 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ  Коломийський і Косівський Юліан звершив Чин похорону відомого українського музиканта, талановитого композитора, музикознавця, музичного критика, віртуозного піаніста, професора, доктора мистецтвознавства – Олександра Володимировича Козаренка (1963- 2023).

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом,  у якому зазначив: ” Всю культурну громадськість нашого краю, України та цілого світу сколихнула жахлива новина про непоправну втрату – смерть великого композитора, піаніста та музикознавця Олександра Володимировича Козаренка”.

Його Преосвященство сказав, що для тих, хто мав щастя бути із ним знайомим, він був прекрасним співбесідником, з яким можна було розмовляти на найрізноманітніші теми, характеризувався безпосередньою поведінкою, відчуттям бачити красу у всьому, тонким гумором, самоіронією та глибинним інтелектом.

Архіпастир зазначив, спочилий Маестро був також і глибоко віруючою людиною, який любив відвідувати Храм Божий та знаходив своє натхнення у роздумах про Творця і спогляданні неповторної краси Божого світу.

“Олександр Володимирович дуже скромно говорив про свій талант, зазначаючи, що це не його заслуга, а що він є тільки ретранслятором Божественної музики”, – наголосив Преосвященний Владика.

На завершення Владика Юліан закликав пам’ятати у своїх  молитвах про великого сина України та нашого краянина – Олександра Козаренка.

Після заупокійного богослужіння тіло спочилого композитора урочистою процесією було пронесене центральною вулицею міста та похоронене на міському кладовищі, у родинному склепі.

Провести в останню дорогу великого музиканта прибули рідні, друзі, колеги, представники влади краю та коломияни.

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=1755

Posted by on Бер 24 2023. Filed under ВСІ ВІСТІ, НОВИНИ КОЛОМИЇ ТА РЕГІОНУ, СУСПІЛЬНІ НОВИНИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes