Коломийський вісник

15 травня Міжнародний день сім’ї

10 кращих висловів святих отців про сім’ю

Сьогодні в нашій країні відзначається День сім’ї. Спеціально для сьогоднішнього свята ми підібрали для Вас 10 кращих висловів святих отців про сім’ю. Сподіваємося, що їх мудрі слова, допоможуть всім нам підтримувати любов і тепло в своєму сімейному вогнищі!

1. Апостол Павло: Чоловік, своїй дружині потрібну любов, так же само й чоловікові дружина. Дружина не володіє над своїм тілом, але чоловік; само й чоловік не має влади над своїм тілом, але дружина (1 Кор. 7: 3-4).

2. Апостол Павло: Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова дружини, як і Христос глава Церкви … Але як Церква кориться Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому. Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї … Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла: хто любить свою жінку, любить самого себе … (Еф. 5: 22-25, 28)

3. Свят. Іоанн Златоуст: Де чоловік, дружина і діти з’єднані узами чесноти, злагоди й любові, там серед них Христос

4. Свят. Іоанн Златоуст: Чоловік повинен думати про те, щоб справами і словами насаджувати в будинку благочестя; і дружина нехай спостерігає за будинком, але крім цього заняття вона повинна мати іншу, більш нагальну турботу про те, щоб вся сім’я трудилася для Царства Небесного.

5. Свят. Іоанн Златоуст: Істинне багатство і велике щастя, коли чоловік і дружина живуть в злагоді і з’єднані один з одним як одна плоть … Такі подружжя, хоча б і жили бідно і були незнатного, можуть бути всіх щасливіше, тому що вони насолоджуються справжнім щастям і завжди живуть в спокої … живуть в такому подружньому союзі ніщо не може занадто засмутити, порушити їх мирного щастя. Якщо є між чоловіком і дружиною одностайність, мир і союз любові, до них надходять усі блага. І злі наклепи не є небезпечними подружжю, захищеним, як великої стіною, одностайністю в Бога … Це примножує їх багатство і всяке різноманіття; це зводить їх на вищий щабель доброї слави; це приваблює на них і велике Боже благовоління.

6. Свят. Григорій Богослов: Пов’язані узами шлюбу, замінюємо ми один для одного і руки, і ноги, і слух. Подружжя і слабкого робить удвічі сильніше … Загальні турботи подружжя полегшують для них скорботи, і спільні радощі захоплюють обох. Для одностайних подружжя і багатство робиться приємніше, а в бідності саме одностайність приємніше багатства. Для них подружні узи служать ключем цнотливості і побажань, печаткою необхідної прихильності.

7. Свят. Тихон Задонський: Батькам потрібно самим берегтися від спокус і приклад доброчесного життя подавати своїм дітям, якщо хочуть їх наставити в чесноти. Інакше ні в чому не досягнуть успіху. Бо діти більше дивляться на життя батьків і відображають її в своїх юних душах, ніж слухають їх слова.

8. Свят. Феофан Затворник: Бережіть з дружиною взаємно свою любов. У цьому джерело щасливого сімейного життя. Але треба дотримуватися його, щоб не засмітився.

9. Свят. Філарет (Дроздов): Коли батьки, сродники, наставники, начальники вимагають від вас того, що противно мудрування вашому, вашої схильності, ваш смак, але що потрібно, чи корисно, або, по крайней мере, не шкідлива, пожертвуйте мудруванням вашим, вашої схильністю , вашим смаком обов’язки покори; згадайте Ісуса, Премудрість Божу, Який б послухався Йосипу древоделателю (Лк. 2: 51).

10. Свят. Лука Кримський: На батьках і, перш за все, на матері лежить найсвятіша обов’язок – виростити дитину і дати йому виховання. Усе велике, вічне, святе завжди має ставитися на чільне місце. Тому необхідно, щоб в житті жінки ця найважливіше завдання займала перше місце … На жаль, в результаті встановлення повної рівності жінок з чоловіками в усіх областях фізичної та розумової праці, виховання дітей в сім’ї знаходиться в жалюгідному стані … Хто ж виховує дітей в таких сім’ях, де і батько, і мати займають важливі суспільні посади, з ранку до ночі на роботі і не мають ні часу, ні сил, ні можливості займатися дітьми? У величезній більшості випадків – ніхто … А така сім’я, в якій нема кому займатися вихованням дітей, не складає єдиного нерозривного духовного цілого, чому не може бути благополуччя ні в суспільстві, ні в державі.

Джерело : https://uk.axios.world/

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=465

Posted by on Тра 15 2020. Filed under ВСІ ВІСТІ, ПОДІЇ З УКРАЇНИ І СВІТУ, СУСПІЛЬНІ НОВИНИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes