Коломийський вісник

Похорон Єпископа Іоана (Бойчука)

4 листопада 2020 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Похорону над спочилим новопреставленим Єпископом Іоаном (Бойчуком).

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужило чисельне духовенство Коломийської Єпархії. За Божественною Літургією також молились священнослужителі Івано-Франківсько-Галицької та Чернівецько-Буковинської Єпархій нашої Церкви.

На запричасному проповідь виголосив благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк.

Після завершення Божественної Літургії зі словом до присутніх звернувся Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, який розповів про життєву дорогу Владики Іоана, наголосивши на його ревності в служінні Богу та людям.

“Життя колишнього очільника і першого Єпископа Коломийської Єпархії завершилось передчасно, немов погас світильник, який яскраво горів, а все тому що спочилий Владика горів любов’ю до Церкви Христової, переймався долею інших та не був байдужим до людського горя”, – наголосив Преосвященний Владика.

Керуючий Коломийською Єпархією зазначив, що Єпископ Іоан здійснював своє Архіпастирське служіння, маючи за приклад та перебуваючи в опіці свого Небесного Покровителя – Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, який теж горів ревною любов’ю до Бога і ближніх.

“Єпископ Іоан, знаючи про наслідки людського гріхопадіння, бачачи пошкодженість людської природи, сам переніс на собі випробовування тяжкими хворобами. Він мужньо сприймав і з терпінням переносив їх, розуміючи, що Всемилостивим і Людинолюбним Богом все посилається на благо”, – зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство висловив співчуття родині спочилого, які в останні роки його життя були для нього великою опорою і підтримкою.

На завершення свого слова Правлячий Архієрей закликав усіх присутніх пам’ятати спочилого Архіпастиря та молитись за спокій його душі.

Після цього до заупокійної молитви приєднався Високопреосвященний Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф.

Архіпастирі, у співслужінні духовентва, дозавершили Чин Похорону.

Після відпусту слово мав Високопреосвященний Митрополит Іоасаф.

Далі, під спів стихир, відбулось останнє цілування.

Після цього тіло спочилого Архієрея, під спів “Cвятий Боже”, було обнесено довкола Собору.

Далі труна з тілом новопреставленого Єпископа Іоана була перевезена до села Битків, Надвірнянського району та похоронена на місцевому цвинтарі, згідно останньої волі покійного.

Вічна пам’ять Преосвященному Владиці Іоану!

Джерело : https://kolomija.com

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=685

Posted by on Лис 5 2020. Filed under ВСІ ВІСТІ, НОВИНИ ЄПАРХІЇ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes