Коломийський вісник

Обрано нового Патріарха Сербського

Новим Патріархом Сербським став владика Порфирій Перич - фото 1

Архиєрейський Собор Сербської Православної Церкви обрав Патріархом митрополита Загребсько-Люблянського Порфирія Перича.

Надзвичайний Архиєрейський Собор Сербського Патріархату сьогодні засідав у Белграді. За традицією Сербської Церкви, Собор, що проходить за закритими дверима, обирає трьох кандидатів, з яких за допомогою жереба і визначається Патріарх.

4 архиєрея Сербського Патріархату не змогли взяти участь в Соборі. Це митрополит Австралійський і Новозеландський Силуан, єпископи Західно-Європейський Лука, Вранско Пахомій і Шабацкій Лаврентій. Митрополит Силуан не зміг прибути на Собор через карантинних обмежень на кордоні, а три єпископи – за станом здоров’я.

Народився Порфирій Перич 22 липня 1961 року в Бечеї. Його батьки після Другої світової війни переїхали до Воєводини з Боснії та Герцеговині. Його хрестили з іменем Првослав, — повідомляє видання Novosti.rs.

Навчався на філософському факультеті Белградського університету, потім на теологічному факультеті Сербської Православної Церкви, який закінчив у 1987 році.

До цього він був пострижений у ченці в монастирі Дечани, а після закінчення факультету поступив в аспірантуру в Афінах.

З благословення єпископа Бацького Іринея 6 жовтня 1990 року він відправився до монастиря Ковиль. Там 21 листопада 1990 р. був висвячений в єромонаха.

14 травня 1999 року Священний Архиєрейський Синод Сербської Православної Церкви обрав його вікарієм Єгарським при Бацькій єпархії.

У період 2010-2011рр. він був військовим єпископом, а потім координатором співпраці між Сербською Православною Церквою та Сербською армією.

Священний Архиєрейський Синод СПЦ 24 травня 2014 року обрав його митрополитом Загребсько-Люблянським.

Джерело :risu.ua

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=772

Posted by on Лют 19 2021. Filed under ВСІ ВІСТІ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ, ЦЕРКВА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes