Коломийський вісник

Урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму міста Косів

7 липня 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди престольного свята, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Іоана Хрестителя міста Косів, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Преосвященного Владику, як великого гостя, з короваєм, квітами та словами привітань зустрічали парафіяни  й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині. У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Ростислав Близнюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; митр. прот. Яків Стефанюк; настоятель Храму Різдва Івана Хрестителя міста Косів та Храму Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город прот. Ростислав Близнюк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка прот. Володимир Левицький та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив настоятеля Храму прот. Ростислава Близнюка правом носіння Митри.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “В сучасному світі величною людиною вважають ту, яка досягла великої слави, влади й багатства. Іоан Хреститель був великим у Бога, що означає – виконувати Його Святу волю, живучи по Його заповідях”.

Також Архіпастир зазначив, що святість – це природній стан людини, яку Бог створив за своїм образом і подобою, а гріховність – це те,  що  їх спотворює.

“Всі ми покликані до святості і носимо в собі цей Богом дарований потенціал. Іоан Хреститель реалізував у своєму житті цей потенціал. Також він не боявся говорити і відстоювати правду, навіть перед лицем смерті. Сам Бог іменується Правдою та Істиною. Бути апологетом правди – це бути на боці Бога та проповідувати про Нього”, – наголосив Архіпастир.

Також Преосвященний  Владика згадав про колишнього настоятеля Храму отця Дмитра Близнюка – батька благочинного Косівського благочиння митр. прот. Івана Близнюка та митр. прот. Ростислава Близнюка: “Ви, двоє синів священика, самі обрали священичий шлях і стали хорошими продовжувачами справи свого батька, який своїм благочестивим життям та ревнісним служінням став для вас прикладом у житті”.

Далі Владика Юліан привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом і всіх косівчан із Днем міста,  зазначивши, що престольне свято у  місті Косові – це місце особливого вшанування великого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Також Керуючий Коломийською Єпархією привітав митр. прот. Ростислава з найвищою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри, нагадавши, яке символічне значення має цей атрибут священичого облачення.

Опісля, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагороди релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Ростислав Близнюк висловив щиру вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння читанням Акафіста Предтечі і Хрестителю Господньому Іоану, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Після цього, на церковному подвір’ї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства,  звершив заупокійну Літію на могилі колишнього благочинного Косівського благочиння та настоятеля місцевого Храму митр. прот. Дмитра Близнюка (1944-2004).

Джерело : kolomija.com

Short URL: http://www.kolvisnyk.com/?p=915

Posted by on Лип 10 2021. Filed under ВСІ ВІСТІ, НОВИНИ ЄПАРХІЇ, ПОДІЇ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes