Коломийський вісник
Archive for: Лютий, 2021

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у селищі Верховина

May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

May be an image of 9 людей та просто неба
May be an image of 1 особа, стоїть та просто неба

19 лютого біля Стели Героїв Небесної Сотні у селищі Верховина відбувся Вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Розпочався захід молитвою за упокій душ Героїв Небесної Сотні та всіх, хто загинув у боротьбі за незалежність нашої держави. Чин заупокійної літії за загиблими з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана відслужили священнослужителі району, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці сел. Верховина протоієрей Юрій Стефлюк , настоятель храму перенесення мощей святителя Миколая с. Бережниця протоієрей Ігор Рибенчук та духовенство УГКЦ. У заході також взяли взяли участь, голова районної ради Юрій Філипчук, голова районної державної адміністрації Василь Бровчук, перший заступник голови районної державної адміністрації Світлана Уршеджук, заступник селищного голови Оксана Чубатько, керівники установ та організацій району, громадськість. В рамках заходу в знак пам’яті про Небесну Сотню прозвучали пісенні композиції виконавців Верховинщини.Захід завершився покладання квітів до Стели Героїв Небесної Сотні та виконання Гімну України.Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть в народній пам´яті, бо «Герої Не вмирають!»Даний захід відбувся без широкого залучення громадськості та з дотриманням карантинних вимог, що діють на території держави.

Джерело :Верховинська районна рада

Духовенство та вірні Коломийської Єпархії вітають Преосвященного Владику Юліана із 9-ю річницею Архієрейської хіротонії

Ваше Преосвященство!
Щиро вітаємо Вас із Вашою особистої П’ятидесятницею – Днем Архієрейської хіротонії, коли Господь, через покладення рук архіпастирів, рясно наділив Вас дарами Святого Духа: «любовю, радiстю, миром, довготерпiнням, добротою, милосердям, вiрою» (Гал. 5, 22-23).

Саме 19 лютого 2012 року, Ви прийняли на себе великий і відповідальний жереб Апостольського служіння – вести церковний корабель крізь бурхливе море земного життя до тихої гавані Царства Небесного.

Як добрий пастир Ви впевнено ведете духовенство та вірних Коломийської Єпархії дорогою до Христа, прикладаючи для цього всі тілесні й душевні сили, мудрість і досвід. Також багато зусиль Ви віддаєте для розвитку церковного життя у Коломийській Єпархії, словом і особистим прикладом, переконливо засвідчуючи про живу і дієву віру Христову.

Отримуючи Ваші добрі поради, благословення і настанови, ми відчуваємо батьківську турботу й любов Архіпастиря до своєї пастви.

В цей світлий і особливий для Вас день щиро бажаємо Вам Благодатної допомоги Божої, міцного здоров’я, духовної радості та довголіття.

З безмежною любов’ю підносимо молитву до Пастериначальника Христа, щоб Він допоміг Вам у звершення відповідального апостольського служіння, давав сил для ще більш плідної праці для користі Церкви Христової та українського народу.

Εις πολλά έτη Δέσποτα!

Обрано нового Патріарха Сербського

Новим Патріархом Сербським став владика Порфирій Перич - фото 1

Архиєрейський Собор Сербської Православної Церкви обрав Патріархом митрополита Загребсько-Люблянського Порфирія Перича.

Надзвичайний Архиєрейський Собор Сербського Патріархату сьогодні засідав у Белграді. За традицією Сербської Церкви, Собор, що проходить за закритими дверима, обирає трьох кандидатів, з яких за допомогою жереба і визначається Патріарх.

4 архиєрея Сербського Патріархату не змогли взяти участь в Соборі. Це митрополит Австралійський і Новозеландський Силуан, єпископи Західно-Європейський Лука, Вранско Пахомій і Шабацкій Лаврентій. Митрополит Силуан не зміг прибути на Собор через карантинних обмежень на кордоні, а три єпископи – за станом здоров’я.

Народився Порфирій Перич 22 липня 1961 року в Бечеї. Його батьки після Другої світової війни переїхали до Воєводини з Боснії та Герцеговині. Його хрестили з іменем Првослав, — повідомляє видання Novosti.rs.

Навчався на філософському факультеті Белградського університету, потім на теологічному факультеті Сербської Православної Церкви, який закінчив у 1987 році.

До цього він був пострижений у ченці в монастирі Дечани, а після закінчення факультету поступив в аспірантуру в Афінах.

З благословення єпископа Бацького Іринея 6 жовтня 1990 року він відправився до монастиря Ковиль. Там 21 листопада 1990 р. був висвячений в єромонаха.

14 травня 1999 року Священний Архиєрейський Синод Сербської Православної Церкви обрав його вікарієм Єгарським при Бацькій єпархії.

У період 2010-2011рр. він був військовим єпископом, а потім координатором співпраці між Сербською Православною Церквою та Сербською армією.

Священний Архиєрейський Синод СПЦ 24 травня 2014 року обрав його митрополитом Загребсько-Люблянським.

Джерело :risu.ua

Відзначення 32-ї річниці виводу військ з Афганістану у м. Коломия

15 лютого 2021 року, в місті Коломия, біля пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, відбулось пам’ятне віче з нагоди 32-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану.

На запрошення голови спілки афганців Коломийщини – Йосипа Петровича Тодоріва та, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, участь у заході взяло духовенство Коломийського міського благочиння: прот. Василь Юрчук, ієрей Василь Бойчук та ієрей Анатолій Момот.

Розпочалося дійство з виконання Державного Гімну України, після якого духовенство звершило заупокійну Літію за полеглими воїнами-інтернаціоналістами та всіма борцями за волю і незалежність України.

Опісля зі словом до присутніх звернувся отець Василь Юрчук, який зазначив, що воїни-афганці одні із перших стали боронити Батьківщину на Майдані та Донбасі і цим показали приклад любові до ближнього й своєї рідної землі. Також священик передав вітання та молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

В пам’ятному заході також взяли участь: Голова Коломийської об’єднаної територіальної громади Богдан Станіславський, керівник апарату Коломийської районної державної адміністрації Михайло Беркещук, заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук, воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та численна громадськість міста.

Завершилося дійство виконанням Державного Гімну України.

Джерело : kolomija.com

Єпископ Юліан взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди престольного свята Кафедрального Собору міста Дрогобич

15 лютого 2021 року, у день великого дванадесятого свята – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, на запрошення Архієпископа Дрогобицького і Самбірського Якова, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди престольного свята Кафедрального Собору міста Дрогобич.

Божественну Літургію очолив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

За святковим богослужінням йому співслужили: Архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та духовенство Дрогобицько-Самбірської і Львівсько-Сокальської єпархій.

Після відпусту зі словом проповіді до присутніх звернувся Митрополит Димитрій, який також привітав усіх із престольним святом.

У свою чергу Архієпископ Яків подякував архієреям, духовенству та парафіянам за спільне богослужіння.

На завершення архіпастирі, у співслужінні духовенства, здійснили Чин освячення свічок.

Під час святкового богослужіння також молився Голова Дрогобицької ОТГ пан Тарас Кучма.

Джерело : kolomija.com

Св. пр. Єфрем Сирін про Промисел Божий

Картинки по запросу "єфрем сирин"

Все від Бога, — і благе, і скорботне, і недостойне; але одне — з благовоління, друге – на збудування, третє – з допусту. Із благовоління, — коли живемо доброчесно, бо угодно Богові, щоб вели ми життя безгрішне, жили доброчесно та благочестиво. На збудування, — коли, впадаючи в помилки і погрішаючи, буваємо напоумлювані; з допусту ж, — коли і напоумлювані не навертаємося. Бог благоволив, щоб людина спаслася, як і ангели взивали кажучи: Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання (Лк.2:14). Знову на збудування Бог напоумляє нас, які грішимо, щоб не були ми зі світом засуджені, як каже апостол: Коли ж Господь нас судить, він нас тим поправляє, щоб не були ми засуджені зо світом (1Кор.11:32). Чи станеться у місті якесь лихо, що його Бог не спричинив би? (Амос.3:6), такі: голод, виразки, хвороби, поразки, боротьба; бо все це є для очищення гріха тим, які або не хочуть жити без гріха, або напоумлювані не навертаються, але перебувають в гріху, як написано: Засліпив він їм очі, заціпенив їм серце (Йн.12:40); і: Бог видав їх ледачому розумові чинити негодяще (Рим.1:28); також: закаменю його серце (фараонове) (Вих.4:21), тобто, допущу озлобитися за непокору його.

Джерело :parafia.org.ua

Збори благочинь Коломийської Єпархії

8 лютого 2021 року, в Єпархіальному відбулись збори благочинь Коломийської Єпархії, на яких священнослужителі колядками та віншуваннями привітали Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана.

Першими Архіпастиря привітали працівники Єпархіального Управління: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Єпархії прот. Віталій Козак, ієрей Василь Бойчук та ієрей Іван Венгрин.

Опісля кожне благочиння разом зі своїми благочинними вітали Архієрея із Різдвом Христовим, виконуючи неповторні Різдвяні колядки та віршовані віншування, після чого відбувались збори даних благочинь.

Під час засідань ішла мова про богослужбові, юридичні, суспільні, інформаційні питання життєдіяльності Єпархії та парафій. Особливу увагу було приділено завершенню перереєстрації статутів релігійних громад у новій редакції. Також Під час зборів Коломийського міського благочиння Владика Юліан привітав митр. прот. Миколу Мазурака із 70-літтям, яке той святкував нещодавно та, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив його Благословенною Першосвятительською Митрополичою Грамотою.

Наприкінці нарад Керуючий Коломийською Єпархією подавав усім батьківські настанови, дякував усім священнослужителям за щирі вітання та вручав пам’ятні подарунки.

Завершувались збори спільною світлиною духовенства благочинь із Архіпастирем.

Джерело :kolomija.com

Останні публікації

Featured Links

    Пошук в архіві

    Пошук за датою
    Пошук за категорією
    Пошук з Google
    Увійти | Designed by Gabfire themes